Bb & Yüzme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve FakeAccount tarafından 21 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. FakeAccount

FakeAccount Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    beyler ben hem Bb hemde yüzme yapmak istiyorum aynı anda. kilo problemim var (173 63kg) uzun kas kısa kas gibi şeyler duydum. birbiriyle çakışırmı vs. sizden öğrenmek istiyorum. hedefim 70 kg sağlıklı ve yağsız bi vücut(şuanda yağ yok sayılır)

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Kilo problemi olarak zayıf olmayı kastediyorsun sanırım. Bu durumda yüzmeye ayrıca enerji harcamaya gerek yok. Bence sadece ağırlık çalışmalısın ki kütle yapabilesin. Tabii bunun yanında beslenmeni de forumu araştırıp gerektiği gibi düzenlemelisin.

3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    b.building ve yüzmeyi aynı anda yaparsan olanyağlarında kalmaz kilo almanda hayal olur.

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    arnold schwarzenegger kitabında yıllarca yüzdüğünü yazmış antreman yapmadığı günlerde vücudun esnekliğini de bu şekilde sağladığını söylüyordu. iyi antreman ve sağlam beslenmeyle kilo almaman için bir neden yok. antreman sonrası bile abartmadan yapılılabilir ben biraz beslendikten sonra ben 3-4 kere gidip geliyorum. kaslarımda dinleniyor kilo almamada engel olmuyor. ama yüzmenin kasları uzatır vg kalınlaştırırda 5-10 dk olduktan sonra sorun olmaz gibi geliyor en azından ben yaşamadım sorun.

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    BB ve yüzmeyi tabiki aynı anda yapabilirsin.
    Ancak neyi nasıl yapman gerektiğinin bilincinde olarak kas kazanabilirsin.
    Yüzme sporunun yoğunluğu kas gelişimine engel olacak ve overtraininge yol açacak düzeyde olursa kas yapman zorlaşır.

Yüzme aerobik bir spordur ve yüksek enerji ve efor ister.
    Yüzme ile beraber kas geliştirme idmanlarına devam etmek istiyorsan beslenmene her zamankinden çok daha fazla önem vermelisin.
    Beslenme düzenini yüzme idmanlarıyla harcayacağın yüksek enerjiyi de hesaba katarak yeniden düzenlemelisin.

Yüzmeyi ısınma veya esneme amaçlı yapacaksan idman öncesi veya sonrasında belli bir süreyi ve şiddeti geçmeden yapmalı, eğer kardio şeklinde, daha uzun süreli ve hobi olarak yapacaksan bunu idman günleri dışında yapmalı, böylece kas çalıştığın günler vücudun gelişim adına istediği dinlenme süresini ona vermelisin.

Özetle yüzme ile BB sporu bir arada yapılabilir.
    Ancak bu 2 sporu bir arada götürerek kaliteli kütle inşaa etmek gerçekten çok büyük emek, dikkat ve tecrübe isteyen bir süreçtir.
    Özellikle sakatlanmaların ve bilinçsiz ve boşa çabaların önüne geçmek adına hocalarından veya tecrübeli kişilerden destek almanı öneririm.

6. FakeAccount

FakeAccount Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yüzmeyi istememdeki amaç biraz dayanıklılığım artsın, çok çabuk yoruluyorum fln. o yorgunluk hissini atmak istiyorum bb'ide kas oalrak kilo almak için.

ilginize teşekkürederim.

7. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Yapılan bir deneyde "Su içsem yarıyor" diyen fazla kilolular ile "Ne yesem kilo alamıyorum" diyen zayıflardan iki grup oluşturulmuş ve bu iki gruba da deney süresince günlük kalori ihtiyaçları kadar besin verilmiş.

Sonuç: Kilolular zayıflamış - Zayıflar kilo almış.

Amacın kilo almaksa beslenmene çok dikkat etmen gerekiyor ki zayıf olduğuna göre yeterli beslenemiyorsundur.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda yüzme diye arama yapın lütfen..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş