Batı dedikleri şey..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SinanATASOY tarafından 13 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    söylediklerine katılıyorum daha önce de yazdığım gibi ben en nitelikli millet olduğumuz düşüncesini savunuyorum, karşı çıktığım şey kendimizi sütten çıkmış ak kaşık gibi görmemiz.

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bir kaç gün foruma giremedim, mesajlar birikmiş.

Gerçekten aksi kanıtlanamaz bir örnek gösterdin, tebrik ederim. Saygısızlık yapmadım diyorsun, ama son yazdığın cümlede tanımadığın birinin anlama kapasitesine laf ediyorsun. Bence saygısızlık, hem ben sana o manada bir laf dememişken.

Bir devletin güvenlik kurumları ne işe yarıyorsa, forumlarda da moderatörler o işe yarıyor. Sizin önünüze gelen her şey düzenli ve organize edildiği için farkına varmıyorsunuz, bir hafta moderatörler foruma girmesin, o zaman anlaşılır ne işe yaradığı.

Benim demek istediğim, listede Türkler ile ilgili hiç bir olayın olmaması. Ben ilk mesajda yazanlar yalandır demiyorum, onun 2 katı kadar olay yazabilirim, doğrudur. Ama bunlar zaten bilinen şeylerdir(okuyan insan için). Olayları o günkü şartlara göre değerlendirmeye de katılıyorum, tamamen haklısın. Ben İskender veya Cengiz Han'ın yerinde olupta onların yaptıklarını yapmam diyen birine inanmam(ben yapardım). Ama aynı şeyi bugün yapana karşı çıkarım tabii.

Kanıt konusuna gelince, önce şu 2 noktaya açıklık getireyim. Birincisi, tarih kazananlar tarafından yazılır. İkincisi, devlet size duymanızı istediği şeyi anlatır. Okullar ne işe yarar? Okuma-yazma niye öğretilir? Devletin size vereceği bilgileri anlamanız için. Devlet bir nevi "beyin yıkar"(illaki kötü anlamda olması gerekmez). Türkiye'de eğitim gören biri, TC Devleti'nin istediği gibi eğitilmiş biridir. Bu bütün dünyada böyledir, bize özel bir durum değil. İnsan ileri gitmek için değişik kaynakları da okumalı(özellikle karşı kaynakları"), ve at gözlüklerini çıkararak, objektif sonuçlara varmalıdır(idealde). Türk eğitim sisteminde yetişen biri Ermeni sorunu için zorunlu göç der, soykırım iddialarına güler; Ermeni eğitim sisteminde yetişen biri ise soykırım der, göç iddialarına güler(basit bir örnek). Bu benim Ermeni soykırımı var demem anlamına gelmiyor, ama gençken bunlar kafalara sokuluyor. Yabancı dil bilmek bu yüzden önemli, yabancı kaynaklara ulaşmak için. Hollanda'da Osmanlı Devleti için emperyalist diyorlar, Türkiye'de böyle bir şey diyene gülerler. Onlar da tersini söyleyince gülüyor.

Faşist yönetim örneğini anlıyorum, normalde verdiğin ego örneği de mantıklı. Ama(tabii bana taraf tutuyor demen doğal) ben yöneticileri tanıdığım için(ve bende bir yönetici olduğum için) buna itiraz ediyorum. Bu forumda kurallara uyulduğu takdirde kimseye bir yaptırım uygulanmadı.

Saygısızlık konusuna gelince yukarıda yazdım, bence saygısızlık kapsamına alınabilecek bir laf. Belki yazdığım mesaja kızdın, belki de sana cevap olarak yazdığım kısa mesaja. Ama ben sana hiç bir saldırıda bulunmadım, sen benim anlama kapasitem hakkında yorum yaptın. Ben yine sana bir saldırıda bulunmadım, anlat bakalım dedim. Şahsen sana karşı bir garezim de yok, ilk mesajı atmamın sebebi de, eğer cidden bu konularda bilgi sahibi isen, seviyeli bir tartışma ortamı oluşturmak. Bu teklifim hala geçerli. Tek istediğim kanıt(link, kitap sayfa numarası vs...), bende aynı şekilde karşılık vereceğim.

3. ahgonline

ahgonline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    DaFFy dostum sende bi başlığı oku bence anlatılan, tartışılan hadise ahlak mı

Hatta benim yazdığımı da bi daha oku ki soykırım bağlamında yapılan muhabbete ahlak la ilgili konular karıştırmanın pek de mantıklı olmadığını bi daha düşünme fırsatı bulma ihtimalin olabilsin.

Aslında herşeyi Cin Ali serisindeki gibi yazacaksın ki herkez anlasın. En doğusu olur. Kusura kalma;)

Not: Saygı sınırlarını aşmamak için ben bu başlığa bi daha bakmıcam. İyi tartışmalar.

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bunu bana değil ahlak konusunu açana söyleyeceksin, bu nedenle söylediklerini üstüme almam söz konusu dahi olamaz, asıl sen konunun nerden çıktığını anlamak için tekrar oku ki neyin ne olduğunu bilerek atıp tutmama ihtimalini görelim. şu yazdıklarından sonra asıl sen kusura kalma ama sana Cin Ali serisi vız gelir tırıs gider, daha alt seviyeye inmek lazım, daha başlara... cümle fişleri nasıl, görür mü işini? ;)

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Okaysarac bu laflarim sanadir,

Bu forum demokratik bir forumdur, görüyorsunki her laf atani banlamiyoruz, konuyu nerelere saptiriyorsun, eger begenmiyorsan baska forumlarda yaz, biz böyle yönetiyoruz.

6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Kusura bakmayın ama demokratik toplumlarda halk yöneticilerini kendi seçmezmi.

bu forumda demokratik bir forumsa yöneticileri üyelerin seçmesi gerekmezmi..

saygılar...

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Secer ama sanal alemde böyle bir ise kalkisirsan büyük problemlerle karsilasirsin. Her üye hergün forumda degil, oylamalar neye göre olur sen düsün.

Böyle bir yöntem kullanan bir forum veya site görmedim, sanal alemde görsem cok sasirirdim.

8. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Valla ilk defa okumaktan yoruldum :) Konu nerelere girmiş çıkmış :)

9. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Ben saptırmadım..Senin söylediklerinle zaten sapmıştı..Sadece ben kendi görüşümü belirttim. Burada amacım kimseyi kimseye düşürmek değil, sizin söylediğiniz "ak kaşık" muhabbetine cevap vermekti. Evet ak kaşık olmadığımızı söylemen bu vatanın bir evladı olarak damarıma dokunuyor..ben bunu belirtemeyeceksem, birkaç cümle ile ifade ettiğimde anlaşılamayacakmış gibi gösterilirse bende tepkimi koyarım forumda. Bana burada yazma yetkisi veriliyorsa ve düşüncelerim soruluyorsa bu benim en doğal hakkım. Demokratik toplumların vazgeçilmezidir tepkiler..Sizde bu konuda biraz daha duyarlı olun derim..Neyse fazla uzamış gerçekten..Sdik yarışına dönmesin olay..Kolay gele

Sayfayı Paylaş