1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Barış. yaş:18

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve narcosis tarafından 22 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. narcosis

narcosis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bodyforumtr ailesi.Benim adım Barış 18 yaşında (1990 doğum) 186 boyundayım,aranıza yeni katıldım.Fat burner araştırırken denk geldim buraya iyikide gelmişim gerçekten çok dolu ve bilgili insanların olduğu bir forum.Forumuda okuyorum ama burda diğer arkadaşlarımızın yaptığı gibi resimleri ekliyim sizler bana zaman ayırıp yardımcı olabilirseniz ne mutlu çünkü bu sporda acemi olduğumuzdan okuduklarımızı öğreniyoruz ama etkin bi şekilde kendime nasıl uyarlıyabilceğimi bilemiyorum o yüzden sizden birebir yardım almak en mantıklısı geldi.Spor geçmişimden bahsedeyim biraz 10 yaşından beri çeşitli altyapılarda basketbol oynadım 2008 ocak ayında basketbolu bıraktım ondan sora evde boş oturduğumdan bocalama dönemine girdim ve oynarken hep 80 kilo civarıydım ama bi 5 kilo civarı fazlam vardı oynadığım dönemdede bu evde oturduğum dönemde 2 ay içinde 20 kilo aldım ve 100 kiloya ulaştım böyle oluncada klüpte oynarkende hafif bi şekilde çalışmalarım olmuştu vücut gelişme sporuyla ilgili ama tabi bi etkisi olmamıştı ciddi çalışmadığımdan dolayı.nisan-mayıs gibi bi salonda bu spora başladım 2 ay boyunca yaptığım program buydu:

5-10 dakika yüksek tempo yürüyüş
    bench press 3*10
    behind neck press 3*8
    barbell bent over row 3*8-10
    lying tricep extension 3*8
    barbell curl 2*10
    dumbbell shrug 3*10
    hack squat 3*10
    leg extension 4*10
    leg curl 4*10
    standing calf raise 3*15
    incline sit up 2*50-60
    knee raise 2*15-25
    twist 2*100-200
    5-10 dakika yüksek tempo yürüyüş

2 ay sonunda çok az kilo verebildim düzenli bi diet programı verilmediğinden dolayı ve iyi bi program verildiğini düşünmüyorum pek çünkü 2 ayın sonunda kolumun içi yani biceps bölgesi çok kötü çatlamıştı(eklediğim resimlerde çok net olmasada görülüyor.) onun dışında göbek bölgemdede çatlaklarım oluştu.ondan sonra durum böyle olunca bende korktum bıraktım ve bu ay yani ekim 2008e kadar evde bi bocalama dönemi yaşadım yine bu dönemde tabi bunları yaparken basketbolu çoktan bırakmış olduğum için çok nadir dışarı basketbol oynamaya bi iki kerede koşuya vs çıktım ama diet yaptığımdan bu dönemde ara ara 90 kiloya inip 100 kiloya tekrar çıkıp çıkıp durdum ve karnımdaki çatlaklarda azdı haliyle ve geçen hafta 18 ekim 2008de tekrar bi salona başladım.ama bu sefer yanlış yapmak istemiyorum o yüzden burayı biraz bakınca ilgili olduğunuzu gördüm bu başladığım salonda sadece 2 tane antrenman yaptım oda ısınma amaçlı olduğundan çok düşüklerdi zaten ve eğer zamanınızı ayırıpp yardımcı olursanız bende hem sizin dedikleriniz doğrultusunda tekrar sporculuğuma geri dönerim hemde günlük tarzı buraya bu sporla ilgili yaptığım her eylemi blog gibi girerim benim gibi kilolu vs. benimle ilgili bi ortak yan bulan arkadaşlarıma yardımı olur hemde sizlerin artık ilgilenirseniz ortaklaşa verdiğiniz programların deney gibi kanıtlanması olur yani ne kadar işe yaradı ne kadar gelişme sağlandı vs. çünkü çok disiplinli bi sporcuydum basketbolcu dönemlerimde o yüzden yapacağınız her yardımı inanınki uygularım.Onun dışında hayatımdanda bahsedeyim biraz sabah 8 akşam 6 arası çalışıyorum onun dışında her saatte açığım spora tabi sabah işten önce koşu tarzı şeyler olurmu bilemem severim biraz uykuyu =).onun dışında iş yerinde yemekle ilgili bi problemim olmaz benimde pek yemekle ilgili problemim olmaz biraz sebze seçiciyimdir gerçi=) ama mesela haşlanmış patatesle yağsız tavada tavuk göğsünü sıkılmadan hergün yerim çok severim yani kerevizdir brokolidir falan o tarz şeyler dışında her türlü diet programına uyarım.Yağlarım için hot rox adlı fat burneri almayı düşünüyorum çünkü biran önce zayıflayıp bu sporu yapmazsam çatlamalarım çok artıcak diye sanıyorum.ayrıca bu çatlaklarım için forumunuzda okudğum kadarıyla 2 tane merhem var (şuan adlarını hatırlayamadım)koldaki deriyi kurutup yenisini çıkarmak üzerine sanırım çünkü benim çatlaklar hep kıpkırmızı veya mor beyazlaşmadı daha.Onun dışında şuan pek aklıma gelen bişey yok geldikçe eklerim.Bu sporu sizler gibi profesyonel boyutlara taşımak istemiyorum yani tabi bu sporun inceliklerini örenmek istiyorum ama basketbol altyapılı olduğumdan takip edenler varsa nba falan ordakiler gibi bi fizğim olsun istiyorum yani kobe bryant vs. gibi.Evet benim anlatabilceklerim bu kadar sanırım dediğim gibi şuan aklıma başka bişey gelmiyo zahmet edipte buraya kadar okuyan abilerim arkadaşlarım varsa teşekkür ederim.Sizden istediğim bana burdan beslenme programı antrenman programı almam gereken yan ürünler vs. iş saatlerimi vsde belirttim bana güzel bi günlük program falanda olabilir yani zahmet olmazsa yapabilceğiniz yardımı yapmanızı istiyorum bende gelişimimi burda sizlerle paylaşıcam şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum böyle ciddi bi paylaşım ortamında bulunmaktan mutluluk duyuyorum hepinize iyi çalışmalar.

2. narcosis

narcosis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse ; 10 yaşından beri basket oynayan ve disiplinli sporcu bir geçmişne sahip olduğunu belirten bir kişinin vücudu 8 yıllık bu sürecin izlerini taşır ve bu izler 1 sene oturmayla(bkz.Ocak 2008) veya 20 kilo almayla silinmez.Resimlere baktığım zaman hayatı boyunca spor yapmayı bırakın spor programı bile izlememiş bir insan vücudu gördüm. Bunları neden söylüyorum ? Çünkü ortada bir disiplinden bahsediliyor.Disiplin demek işini hakkı ile yapmak demektir eğer işinizi hakkı ile yaparsanız getirilerini yaşamınız boyunca görür,başkalarına da gösterirsiniz. Kısacası ne yerseniz,ne yaparsanız , ne solursanız o olursunuz.
    Bu yazdıklarım belki sert olabilir ama kendinizi kandırmanızı engeller.Programa gelince hiçbir program iki ay boyunca uygulanmaz kendi kendiniz platoda kitler bırakırsınız.Ayrıca verdiğiniz programdan anladığım kadarıyla bu circle training programı gibi bir şey.
    Son sözüm 8 yıllık bir sporcu tavsiye almaz tavsiye verir.Saygılarımla.

4. narcosis

narcosis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim ama türk sporcularının yüzde 80inde olan bi durum bu sporu bıraktıktan sonra kilo almak ve tabiki 20 kilo aldıktan sonra o vücuttan eser kalmaz ayrıca profesyonel değil altyapıda ilgilendim küçük yaşta doğal olarak body building sporuyla ilgili pek bişey yaptırılmıyor en azından basketbolda.basketbolla ilgili bilgi isteseniz verebilirim keza atletizimde bi yere kadar yardımcı olabilirim ama bu konu çok bilgim dışı olan bi konu.

bulabildiğim eski fotoğraflarımdan bi kaçını atiyim sırasıyla 2005 2007 ve 2008 yıllarından olması lazım bu arada yüzümü kapamamamın bu forumla bi alakası yok saygısızlık anlamayın takip eden arkadaşlarım var çok madara konusu olunabiliyo sonr****usura bakmayın.

[img=http://img361.imageshack.us/img361/9939/fdggdfgim1.th.jpg][img=http://img361.imageshack.us/images/thpix.gif]

[img=http://img361.imageshack.us/img361/8493/qweqiy5.th.jpg][img=http://img361.imageshack.us/images/thpix.gif]

[img=http://img361.imageshack.us/img361/5634/dfgdfgmq4.th.jpg][img=http://img361.imageshack.us/images/thpix.gif]

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İlk söylemek istediğim geçmişte uyguladığınız programın başlangıçta ve 2 ay boyunca değiştirilmeden size verilmesini anlamadım. Program aslında başlangıç seviyesinde bir kaç hafta olarak olağan bir program ancak neden 2 ay yani 8 hafta devam ettirilmiş ? Uyum sağlandıktan sonra zorlayıcı ağırlık ve antrenmanlara girilmeliydi diye düşünüyorum.

Bel kısmında çok fazla yağ toplanmış ama moral bozmaya değmez.

Forumu gezerek diyet programınızı kendiniz ayarlayın, forumda hem örnek program hemde beslenme programı hazırlamak için yol gösteren yazılar var.

Yeni antrenman programı kolay, kısa bir adaptasyondan sonra sizi zorlayan ağırlıklarla haftada 4 gün bölgesel çalışmaya geçebilirsiniz. Ancak yeni programda antrenman başlangıç ve sonlarında germe olmalı ayrıca 100-200 gibi çok yüksek tekrarlı twist hareketi olmamalı. Twist antrenman öncesi ve bitiminde bel bölgesini ısındırmak ve soğutmak için kullanılabilir. Antrenman içinde uzun barlarla gelişime yönelik olarak daha düşük tekrarla kullanılabilir. Bence twist ve yanlara eğilme gibi hareketlere ağırlık verilmesi yersiz çünkü forumunda pek çok yerinde göreceğiniz gibi bölgesel yağ yakımı olmuyor.

Sporcu geçmişiniz kondisyonunuzu arttırarak eantrenmanları verimli ve kolay geçirmenize yardım edecektir.

6. narcosis

narcosis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    programın o kadar süre devam etmesi tamamen salonun ilgisizliğiyle alakalı bişey yardımlarınız için teşekkür ederim.

7. narcosis

narcosis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün salonda 3. ısınma idmanımı yaptım yukarda verdiğim program değil ama klasik temel hareketlerin olduğu bi ısınma programı. ölçülerimide buldum bu arada

16.10.2008

kilo=99
    omuz=127
    göğüs=111
    kol=32
    bel=109
    bacak=60

8. narcosis

narcosis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şuanki vücudumla bulk döneme girip yüklenmeye yönelik çalışma yapıp yaza doğrumu definasyon yapmalıyım yoksa direk definasyon çalışması yapıp 85 civarı kilolara inip sonra bulkamı geçmeliyim?

9. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    100 kıloda kol 32 baya az bel 109 olduna göre boyda oıkadar uzun değil bu kıloya bende daha çok çalışman lazım

10. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    daha belirli bir kas kutlesine sahip olmadigin icin su anda bulk donem veya definasyon kavramlarini kafandan sil bence. kendini sayilarla kisitlama (kilo, kol olcusu vs).

sana tavsiyem forumda bulunan programlardan kendine en uygun olanini secip hemen duzenli bir sekilde calismaya baslaman. antremanlarin sadece salonda yaptiklarin ile sinirli kalmasin, cardioyu sakin aksatma. bunun yaninda beslenme ve dinlenmeyi de dogru ve duzenli yaparsan yakin zamanda vucudunda guzel gelismeler gorursun.

narcosis bunu beğendi.
  11. YAHYA

YAHYA Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    umarım istediğine ulaşırsın bu uzun bir yol olsada sakın yılma kg çok ama bunu dez avantaj olarak kullanmalsın başarılar

narcosis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş