Bacak ve diz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Demirgan tarafından 24 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle tekrardan merhabalar . Sizinle bu aralar buyuk bir sorunum olan bir diz problemi ile ilgili konuşmak istedim . Bu sakatlıgı daha önce yaşayanlar varsa LÜTFEN tedavisi hakkında biraz bilgi verin . Zira ustumde buyuk bir psikolojik baskı var ve doktorun soyledikleri tatmin etmiyor .

Bundan yaklaşık 5 ay önce basketbol oynarken zıpladıgımda dizlerimi kırmadan sert bi şekilde yere indim ve o gunden bu gune agrı yapmaya başladı . İlk aydan sonra hastaneye gidip MR çektirdik çıkan şey ; sağ dizde problem yok , sol dizde eklemlerin arasındaki kaymayı sağlayan sıvıda artma var . Doktorun önerisi ; yaşın genç , 1 sene bekleyelim , vucut kendi kendine atmazsa gereken önlemleri alırız . Zamanla ağrın hafifler . İşte sorunda burada başlıyor .

Çevremdekilere sordugumda ailelerinde bir bireğin boyle bir sakatlıgı daha oldugunu ve defalarca ameliyat geçirip hala yurumekte zorlandıgını soyluyorlar . Ne kadar dogru ne kadar yanlış bilemem ve bu benim üstümde '' İNANILMAZ '' bir psikolojik baskı yaratıyor .

Bu konuyu asıl açmamamın sebebi aranızda bunu yaşayan birinin olup olmadıgını öğrenmek , inanın söylenecek bir negatif veya pozitif cümleye çok ihtiyacım var çunku artık ne olacagını tırnagım dişlerimde bekliyorum . Belki abartıyor da olabilirim ama baskısı çok büyük .

Şimdiden teşekkür ederim , yorumlarınızı bekliyorum , sağlıcakla

2. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Valla okurken "dur lan aynı şey bende de olmuştu dedim" ve gerçekten de oldu bana da :)

Benimde aynı sorunum vardı yine eklemlerdeki sıvıyla ilgisi vardı ben de futbolcuydum tabi. Adam bana 1 yıl oynamayacaksın demişti. Ben hep annemin görmediği yerlerde oynamıştım. Şuan neresi hatırlamıyorum bile yani geçti. Eğer çok fazla zorlamazsan oynamanda hiçbir sıkıntı olmaz bence. Ailenin telaşı da çok normaldir bana da " bir daha ayağını kullanamazsın oynama" diyorlardı ve haklılar ama biz gençler sabırsızız.

Kısaca oyna ama sert hareketler yapma :)

Demirgan bunu beğendi.
  3. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Çok çok çok teşekkür ederim yorumun için öncelikle , içime su serptin . Banada bir yıl basket ve fitness hareketleri yok dedielr bacak için , yapmıyorum da zaten . Umarım bir an önce geçerde bu baskıda üstümden kalkar .

Hazır yaşamış birini bulmusken bir soru sormak isterim , eğer cevaplarsan cok makbul geçer .

Nasıl bir agrıydı ve ne yaparken agrıyordu ? Mesela merdiven cıkarken agrıyormuydu ? Veya bacagını acarken çıtlama veya kemikte bir atma falan oluyormuydu ? İstiklal Marşı okunurken ve dizler kırılmadan dik dururken dizin birdenbire attıgı oluyormuydu ? Cevapların için çok teşekkürler , sağlıcakla

4. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Bende atma falan olmuyordu yani durup dururken ağrımazdı :)

Sayfayı Paylaş