böyle saygısızlık görülmedi(okan bayülgen klasiği)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve cenci tarafından 15 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
  2. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    bence sorun yok burda okanın show unu degıstırmeye calıstı kız halada dıklesıyo okan nın dedıgı lafta bır sey yok bence

3. Villeneuve

Villeneuve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Emrah yapma gözünü seviyim okan bayülgen'in yaptığı tam anlamıyla terbiyesizlikti daha sonra bu terbiyesizliğini kapatmak için sindirme yoluna gitti yanındaki de aynı cinstendi ikisi birden kıza yüklendi.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesin görüşü farklı olabilir, ben Emrah'a katılıyorum, ortada büyütülecek birşey yok.
    Okan Bayülgen, konuğunun acemiliğini görüp, kendi tescilli alaycılığıyla, "Özlem siyasette yeni" demiş.
    Ne var bunda, hakikaten Özlem siyasette yeni, bunu diyen adamda Özlem isimli bayandan 10 yaş büyük, çok eski bir televizyoncu.
    Milletvekili adayı diye, Hanım denmesi gerekmiyor.
    Okan Bayülgen yerden göğe haklıdır demiyorum, komplekslerinden güç alan, zor bir adam Bayülgen, yani bana ters bir kişilik yapısı var, ama olayı büyüten Özlem olmuş.
    En kötüsü, istediği saygıyı çekip alabilecek güçten çok uzak olması, hani sizi azarlayan bir adama, sesiniz çatlayarak "siz beni azarlayamazsınığzzz!" derseniz, nasıl başınıza daha kötü şeyler gelirse, aynısı olmuş.
    Kendinize güvenerek, ezilmeden saygı talep ederseniz bunu söke söke alırsınız, ama ezile büzüle bu işe girerseniz, sizi ezerler, bu insan psikolojisidir.
    Özlem Hanım dişli, kendine güvenen birisi olsaydı, zaten bu derece vahim durumlara düşmeyecekti.
    Bana bu şekilde hitap etmenizden hoşlanmıyorum, buna rağmen neden ısrar ediyorsunuz, gibi birşey deyip olayı kestiriip atabilirdi...

Son düzenleme: 15 Temmuz 2007
  5. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bence Okan Bayülgen kafayı fazla takmış.Kadıncağız bana adım soyadımla hitap etmenizi tercih ederim diyor ama Okan Bayülgen onu bir uyarı olarak kabul ettiği için yüklendikçe yükleniyor.Okan Bayülgen kendini büyük gören bir insan ben zekiyim herkes aptal,ben bilirim başka kimse benim gibi bilemez mantığına sahip bu yüzden Özlem'de tabir-i caizse tam zülfiyare dokundurmuş.Okan'ı eleştirince adamda kendine yediremeyerek üstüne gitmiş.Ben Okan Bayülgen'in bu yanını eleştirdiğim halde çok beğeniyorum zaten Okan Bayülgen'i Okan Bayülgen yapan bu tavrı.

6. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Benim görüşüme göre okan bayülgen son derece hatalı Karasan. Oradaki bayan siyasete yeni atılmış bir ADAY. Yani daha aday.

belkide insanların ilk görüşte olumsuz düşüncelere kapılmaması için sessiz kalma hakkını kullandı.

kaldıki kız şoke oldu bir anda. olaya biraz daha geniş bakmak gerekirse, bayanın dediği gibi siyaset konuşulmaya gidilen bir programda, sunucuyla heleki okan bayülgen gibi bir adamla ağız dalaşına gireceğini eminim hiç düşünmemiştir.

özlem isimli bayan, saygı kazanmak için değilde belki insanların kendisini soy ismi ile daha rahat hatırlayabileceğinide düşünmüş olabilir.

deniz deyince akıllara ne geliyor? bendeniz? deniz arcak? deniz seki? deniz gezmiş?....vs.

baykal deyince akıllara kim geliyor? çok büyük bir kısmımızın aklına deniz baykal geliyordur eminim.

okan bayülgeni çok severim ama burada saçmalamış.

7. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bence de karasan...katılıyorum sana. programı baştan sona izledim. ve okan'ın program başında bayan için genç bir bayan siyasetçi diye söze başlaması ve bayanın- hayır efendim ben 31 yaşındayım diye söze girmesi programın renkli geçeceğinin göstergesi idi. ben okan'ın tavrını pek sevmem açıkçası ama oraya katılan bayanın da kişilik ve özgüven problemi vardı. birde kaymakam kimliğini üzerinden atamamıştı. ve o kimliği kurtarmaya çalışırken bence kendini rezil etti. okanın karşısında sağlam duramadı. kendisi bunca zaman alışmış kaymakam hanım, özlem hanım hitaplarına...okan özlem deyince afalladı.

bizdeki yöneticiler kompleksi olur. bundan 1 yada 2 yıl önce haberlerde bir olaya şahid oldum. bir ilde bir toplantı yapılıyor. konuşmacılar falan var. kürsüde de bir öğretim görevlisi konuşma yapıyor. adam valiyi göstererek 'beyefendi' li bir cümle kurdu. sen misin valiye beyefendi diyen. vali yerinden fırlayıp sen bana nasıl olurda beyefendi dersin diye adamın üstüne atılmasın mı! traji komik. adama beyefendi diyor adam bunu hakaret oalrak algılayıp karşısındakine demediğini bırakmıyor. neymiş efendim bana vali bey yada sayın vali diyeceksin...

bu özlemin derdi de yukarı da anlattığım olaya benzer. ama ezik kişiliği nedeniyle hakkını savunamadı...ya bastırıp hakkını alırsın yada hiç ses etmeden programa devam eder arada..okan bey bana adımlan değil de soyadımlan veya her ikisiylen yada sayın...sıfatını da kullanarak hitabederseniz sevinirim...dese hiçbir sorun yaşanmayacaktı.....

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    özlem hanım denmesi uygundu bence zira özlem isimli bayan halk arasında özlem diye bilinen bir şarkıcı değil nihayetinde..

asıl kabiliyet adamına göre muamele etmektir diye düşünüyorum..

aslında özlem isimli bayanda bir tv programında sunucuyu terslememeyi , hadiseyi üsluba uygun çözmeyi başaracak olgunlukta değil miş oda ayrı bir gerçek..

9. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    ÖZLEM (Piltanoğlu) Türköne, Türkiye’deki 22 kadın kaymakamdan biri. Son görev yeri Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesi. Polis memuru bir baba ve ev hanımı bir annenin ikinci kızı olan Türköne, 1976 doğumlu. İlkokulu babasının görevi nedeniyle ABD’de okumuş. (Baba o dönem ABD’de Coşkun Kırca’nın yakın korumasıymış.) Sonra aile İstanbul’a yerleşmiş. Türköne Gazi Üniversitesi’nde kamu yönetimi eğitim almış. Ardından kaymakamlık sınavlarını kazanmış ve göreve başlamış. İçişleri Bakanlığı genç kaymakamı Londra’daki Middle Sex Üniversitesi’ne göndermiş. Orada AB üzerine yüksek lisans yapan Türköne daha sonra Tokat Arçova ve Çankırı Bayramören’de görev yapmış. Prof. Mümtaz’er Türköne ile evli, 1 oğlu var. Eşi siyasete girme aşamasında en büyük destekçisi. Röportajda da bizi yalnız bırakmadı, manevi desteğini hissettirdi.//Akşam
    Özlem Türköne ile ilgili kısa bir özgeçmiş buldum. Öncelikle şunu belirteyim Okan Bayülgen'in hareketleri, konuşma tarzı bana da çok yakın değil. Ancak Okan Bayülgen yılların usta bir televizyoncusu. Ben Okan Bayülgen'den bu denli sert ve karşısındaki konuğu oldukça üzgün bir duruma sokan bu tavrı beklemiyordum. Galiba kendisi o gün ya çok gergindi ya da sinirleri bozulmuştu. Ama her ne olursa olsun karşınızdaki kişiye hitap şekliniz aslında sizin iç dünyanızın, nezaketinizin bir göstergesidir diye düşünüyorum.
    Hele karşınızdaki kültürlü, sizinle hiçbir geçmişte tanışıklığı olmamış, evli-barklı ve çocuk sahibi bir anneyse yani bir bayansa hitap şeklimize biraz daha dikkat etmemiz gerekir. Ben karşısındaki hanımefendiye herşeyden önce bir bayan olduğu için gösterilmesi gereken nezaketi gösterseydi diyorum.
    Bu ülkede çocuk katillerine bile sayın diye hitap edilirken, kaymakamlık yapmış, mv adaylığında olan, kültürlü ve anne olan bir bayanın kendisine bu şekilde hitap edilmesini istemesi kadar da doğal bir şey göremiyorum.

10. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    bence bu okan bayülgenin normal bir konusma tarzı.burda kesinlikle OKAN haklı o bayanın öyle bir tepki vermesi okan ı yanlış bir davranıs yapıyomus gibi gösteriyo zaten okan ın kızdığı konuda bu dikkat ederseniz.saygılar..

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Yazık çok yazık. Türkiyenin en büyük sovmenlerinden birisinin komplexleri yüzünden düştüğü hale bakın.

Bir kaymakama bir millet vekili adayına arkadası gibi hitap ediyor.Bayanın kibarca uyarmasınada pişman etmiş.

Burası Türkiye bir polis memuruna polis bey,bir müdüre müdür bey derken tutup bir kaymakama özlem diye hitap ediyor.

AYrıca şu yorumlarda çok hoşuma gitti.

tevazu yoksunu

timofte, 2007-07-15 14:09:16
    Tevazu yoksunu bir adamdan ancak bu beklenebilirdi,misafirperverlikten yoksun türk gelenklerine her halıyle aykırı gayriciddi bir adamı ekranlara bu tür ciddi bir programla çıkaranlara pes doğrusu...ntv nin doğru ve tarafsız habercilik anlayışına gölge düşürmüstür okan denen adam.(kendi lisanıyla söyleyelimki hoşuna gitsin)
    kendine yakışanı yaptı

nuh kaya, 2007-07-15 09:45:34
    yani bu insanın başka ne yapması beklenebilirdi ki kendine yakışanı yaptı. Bu zatı muhterem kendisine saygısı yok ki başkasına saygısı olsun.Bu şahıhsın egosunu tatmin etmekten başka her halde bir gayesi yok karşısındaki insanları küçük gören bir kişi zaten küçülmüştür vesselam......
    aybek

Ayhan, 2007-07-15 01:10:25
    Benim hiç tohafıma gitmedi, bu kişiden böyle bir tavır. Sadece her zamanki kapasitesini sergilemiş. Böyle bir kişiden güzel bi program da beklenemezdi zaten. Hiçbir programını izlemedim izlememde. Şimdi ise izlemediğime dahada çok sevindim.

Son düzenleme: 15 Temmuz 2007
  12. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bence okaninki cok büyük terbiyesizlik.o bunu hep yapiyor zaten..kendisine günlük hayatta bir seveni okan dese hemen sanki askerlik arkadasiyiz diye espiriyle karisik laf vuruyor,,,ama kendisi miletin vekili olcak ve daha önce bi samimiyeti olmadigi bi bayana ne hanim diyor nede soyadini söylüyor...yaptigindan kendide pisman oluyor fakat karsisindaki bayani bir caylak olarak gördügünden yillarin okan bayülgeni yeni yetme bir kiz karsisinda rezil olmamali diye program bitene kadar zeytin yagi misali üste cikmak icin elinden gelen terbiyesizligi yapiyor ve kadina bide durmadan saygisiz diyor

13. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba
    özlem hanım okan bayülgenin kişiliğini sevmiyordu ve onla mesafeli olmak istiyordu.. bana özlem deme dememesinin sebebi budur bence.. aynısını beyaz yapsaydı hiç süphem yoki özlem bu sekilde bir cevap vermiyecekti . okan da benle mesafeli dur seni sevmiorm mesajını alınca gururuna yediremedi..
    ayrıca özlemin ezilmesi bence özgüven ile alakalı değil bu onun kalitesini ve kıbarlığını gösterir.

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Okan Bayülgen gerçekten zeki bir adam ve kompleksli bir adam, bunuda çok saklama gereği duymuyor aslında.
    Kadıncağızda, pek zeki ve pratik bir insan değildi, hazırlıksız olarak böyle yaman bir adamın programına çıktı.
    Yani, dersine çalışmadan sözlüye kalkmış bir kız gibiydi, Okan bu, affetmez, dalgasını geçti.
    Özlem, zeki bir insan olsaydı, kendini ezdirmezdi, ama buna bile yetecek birikimi yoktu, tüm mesele bundan ibaret arkadaşlar.
    Yani adam onu azarladı resmen, azarlanmaya hakkı elbette yoktu.
    Buna engel olmak için çirkef olmaya gerek yok, ancak biraz kendine güvene ihtiyaç var.
    Sağlam bir duruşa, soğukkanlılığa gerek var, ama bu bayanda maalesef bu nitelikler yoktu.
    Elbette Okan'ın davranışları hoş değildi, ama adam bu özellikleriyle meşhur oldu, prim yaptı.
    Yani toplum bu özellikleriyle onu bir yere getirdi, böyle bir adamın programına katılan biri, çok resmi ve sakin bir adam beklememeli, hazırlıklı olmalı...

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    İşin şu kısmı kesinlikle doğru ki Özlem Türköne, Türkiye'de siyasetçi olamayacak kadar toymuş. Ben programı seyretmedim ama en azından Okan gibi bir adamın programına katılırken hazırlıklı olmalıydı.
    Şimdi akp'den aday olmuş ve Okan'ın kitlesinin zaten Okan ayar verse de mest olsak diyeceği birisin. Üstüne karşındaki kendini laf sokmaya adamış. Ya hiç katılmayacaksın o programa ya söyleneneleri kaldıracaksın, ya da Karasan'ın dediği gibi saldırıları zekice savacaksın.
    Körlemesine bir özgüvenle böyle bir programa katılıp aldığı ilk darbede çökecek biri için Türkiye siyaset arenası malesef uygun değil. Malesef diyorum çünkü Türkiye'de siyasi tartışmalar tamamen ad hominem üzerine kurulu. Yani bu hanımefendinin müdahil olacağı her türlü tartışma doğrusu bu olmasa da kişisel ve belaltı vuruşlarla geçecek. Buna dayanıklı olmadan, bunu değiştiremezsiniz. Bu kültürü ortadan kaldırmak için bile bu kültüre hakim olmak gerekiyor.
    Okan'ın savunulacak yanı yok. Ama Özlem Türköne'de yanlış mesleği seçmiş.

16. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    okan bayülgeni haklı bulan arkadaşları hayretle takip ettim.
    Ve şu sorular aklıma takıldı
    Bürokratik kimliğine sahip, aynı zamanda ülkeyi yönetmek gibi bir işe talip olmuş genç bir bayana var karşınızda . Nasıl hitap edersiniz?(tv ekranında olduğunuzu ekleyelim)
    Hadi bunları bir yana bırakalım soruyu bir şöyle soralım.
    Hiç tanımadığınız biri var karşınızda nasıl hitap edersiniz?(tv ekranında falan da değilsiniz)

17. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    olayı duymuştum ama kendi kanal d deki programında olduğunu sanıyordum ben meğerse ntv deymiş. aslında okan 'ın ntv deki programları iyi oluyordu böyle polimikler sözkonusu olmazdı.Okan kendi show programına göre hareket eden biri aslında bence gerçek mizacı ntv programındaki gibi.Ama halkımız kanal d 'deki aaaaaaaaaa diye bağıran tipe hayran olduğu için (özellikle orta yaş kitlesi çok büyük bir evde kalmış kız kurusu kesim)o çizgisini sürdürüyor .bence hanım diye hitap etmesi gerekirdi siyasetçi olması olmaması önemli değil.verilen tepki karşısında özür dilyeip hanım olarak yada soyadıyla hitap etmesi daha hoş olurdu ama altt kalmak istemedi işte.

18. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Böyleleri başımıza gelirse zaten...
    Bu başlığın ''böyle saygısızlık görülmedi''cümlesi kadar ağır olmasının sebebinide azcık bayanın akp'den aday olmasıyla samanyoluhaber arasındaki ilişkiye bağlıyorum..

19. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    bana göre bayanın o şekilde bir şey rica etmesinde yanlış birşey yok..en azından kadın uzatmıyor okan gibi konuyu...okan bayülgen bence her zamanki gibi egosuna yenik düşmüş..biraz daha mütevazı olmayı öğrense hiç fena olmayacak..tabi bunlar benim düşüncem..

20. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Şiddetle oradaki bayanı haklı buluyorum. Okan kendini TV Makinasında zannetti heralde. Zaten böyle bir herife hangi akılla böyle ciddi bir program yaptırılır ki? Yaptırılırsa da sonucu bu olur. Her zaman yerine göre konuşacaksın, davranacaksın, hareket edeceksin. Ama okan yıllardır (Zaga ve Tv Makinası gibi programlarla) insanlara hakaret edip aşağılamayı karakterine oturtmuş ve düzelemezde.

Herşeyden önce karşındaki bir bayan. Off neyse daha fazla uzatmim ...

Sayfayı Paylaş