Böyle devam edersem yağ yakabilir miyim?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mma- tarafından 17 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Boyum 174 kılom 58. Ama malesef vucudum biraz yağlı. Spordan once kı hayatımdan kaynaklanıyor bu yağ olayıda..

Şöyle beslenıyorum sızce yağ yakıp kas kütlesi olusturabılır myım?

Sabah:3 yumurta(sadece 1 tanesının sarısını yıyorum ve zamanla yumurta sayısını arttıracam), pekmez, kepek ekmegı, yulaf ezmesı (light süt), light peynır.

öğlen: Ton balıklı sandıvıç icersinde domates ve salatalık var. Ve ya tavuklu sandıvıc (okulda oluyorum o saat te.)

antremandan 45 dakıka once falan da bir tane çkolata yerım. Ve antremanda 5 dakıka yuruyus 5-10 dakıka kosu sonrasında ağırlık calısıyorum toplam 1 ile 1.5 saat arası suruyor antreman

aksam saat 7 gibi: tavuk göğsü, pilav

Sonra da 8 gibi 20 tane falan mekık cekıyorum ve 2 saat sonra da yatağa gıdıyorum. Ve tabi süreklı su ıcıyorum

Sizce böyle devam edersem yağ yakıp kas kütlesi olusturmam mumkun mudur? 3.5 aydır fitness yapıyorum ve malesef basından berı yanlıs beslenıyormusm. 2 gun once basladm böyle beslenmeye.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2012
  2. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    cikolata ekmeği kes 2 kat hızlanır

3. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    ekmek yemememi bekleme benden, bir günü ekmeksız nasıl gecirebilirim? Karbonhidrat almalıyım sonucta ve antremandan 45 dk once ckolata yememın cok zararı olacgını dusunmuyorum ve zaten hep degıl arada yıyorum ama tesekkrler yinede yorumn ıcın

4. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Yukarıdaki arkadaş çok kısa bir cümleyle çok net bir yorum yapmış, sen neredeyse adamı azarlamışsın. Böyle cevaplar vereceksen neden yardım istiyorsun? Ekmek yemen yanlış, çikolata yemen daha büyük yanlış, antrenman sonrası komplex de olsa karbonhidratlı yiyecek tüketmen de yanlış. Kısacası, yanlış beslenmişim, şimdi değiştirdim programı demişsin ama yanlışların hala devam ediyor.

5. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Yukardakı arkadası azarlamak gıbı bır dusuncem yada nıyetım yok yanlıs anlasılmasın. Sadece gün boyunca hıc ekmek yememek cok ta akıllıca degıl gıbı geldi bana.. Cunku benım sıkı bır dıyet yapmak gibi nıyetım yok sadece biraz yağ atmak ıstıyorum. Peki siz ne önerirsiniz?

6. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    Hemen Bırakılamaz Zaten Karatay Diyetini Okununmu Bilmiyorum Ekmek Karaciğer Yağlanması Ve Sonrasında Yağ Olarak Vücütda Direk Depo Yapıyor Cikolatada İçinde &60 karbon &35 kadarı ise yağ çikolatalar kana cok cabuk karışık insülin dirençini artırıyor ve sonucu yine ekmek yibi yağ baglamak oluyor eritirsen sorun yok ama öyle mesafe alamassın 600 kalori alıyosun sporla 600 kalori yakıyosun kalan 0 !
    Yavaş Yavaş Kesmeye Bak Ekmeği Düzenli Kardiyonu Yap Protein Alımını Artır Zamanla Geçer Kardeşim

mma- bunu beğendi.
  7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    *ekmeği kes ben kestim haftada bir kaçamak öğünlerinde ye ben döner söylüyorum onla yiyorum yani 1 aydır beyaz ekmek nedir görmedim ve inanırmısın spora başlamadan önce bende ekmeksiz olmaz diyodum ama artık yemeklerden tad almaya başladım. tam tahıl ekmeği kullanıyorum aynısını öneririm çikolotayı kes. tamamen at. daha yaşımız genç ye yumurtanın sarısınıda zaten sarısında tavukla yarış edebilecek kadar fazla besin var. öğlen iyi devam et ama dediğim gibi ekmeği tam buğday ekmeği al (tam tahıl diyorum ben anla işte gerçeği tam buğday).
    antreman saatin biraz sakat olmuş çünkü antremandan hemen sonra protein itiyacı olacak vücudun onun saatini yazmadığın için bu konuda bişey yazamıycam.akşam yeme saatin oldukça iyi tavuk göğsünü yağsız pişirmen senin leyhine olur.
    çikolotayı illa yiycem diyorsan az miktarda antremandan sonra ye ki kortizol salgısını kesip kas yıkımını önlesin. ama ben üzüm suyu tercih ve tavsiye ediyorum

başarılar antremanın bitince yarım saat içinde bi öğün daha protein ağırlıklı (ton balığı,tavuk göğsü gibi) bi öğün ekle

mma- bunu beğendi.
  8. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Oncelıkle sagol yorum ıcın. Okuldan 4.30 da cıkıyorum 5 te antremana baslıyorum. 6 - 6.30 gibi bıtırıyorum antremanı. Zaten saat 7 de de tavuk göğsü ve plav yıyorum genelde. Madem öyle ekmeği kesmeye baslıyacam yavas yavas. Bende kepek ve buğday ekmeyi yıyorum suanda. Sadece öğlenlerı beyaz ekmek kullanıyorum sandıvıc ıcın, onuda halledıcem artık..

9. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    1. Antremandan sonra karbonhidrat alimi yanlis falan degil.Ezbere yorum yapmayalim lutfen.
    2. Antremandan once cikolata yemesi yanlis tercih onun yerine 45dk-1saat onceden kompleks (50gr kadar) karbonhidrat alabilirsin
    3. Ekmegi kes derken beyaz ekmek hic tuketme , illa da tuketecem (tuketilmese daha iyi)diyorsan tam tahilli ekmeklere yonelmeni oneririm.
    4. aksam yemegini antremandan EN GEC 1 saat sonra ye ve yemekte aldigin protein miktari yuksek olsun.
    5. 58 kilonun ne yagsini yakacaginizi anlayamadim ama madem agirlik calisiyorsunuz biraz hacimlenmeniz lazim
    6. Gunluk protein alimi miktari yeni baslayan biri icin yeterli gorunuyor.Ne kadar yag aldiginizi yazmamissiniz ama karbonhidrat alimi yukseltmeniz gerekiyor. Mesela ton balikli sandivici ara ogun olarak kullanabilir ve ogle yemeginde tavuk gogsu+kompleks karbo seklinde degistirebilirsiniz ve bu sekilde daha fazla verim alacaginizi dusunuyorum

onbir, mma- ve AkrepHan bunu beğendi.
  10. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaş tamam çok az da olsa çikolata yenebilir.Ama ekmekden alıcağin karboyu başka bişeylerden al ekmek yeme

11. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Ilgınız için tsekkurler oncelıkle

Tamam cikolata yok bundan sonra, Zaten beyaz ekmek sadece öğlen tüketıyordum hareketlı oldugum bır zaman oldugu ıcın, zaten diğer ogunlerde kepek veya buğday ekmeği yiyorum. Ama onun yerıne öğlen de buğday ekmeği falan yiyebilirim sandivic icin. Aksam yemegını antremandan 30 dakıka sonra yıyorum ve tavuk gogsunde yeterınce protein var diye biliyorum..
    3.5 aydır fıtness yapıyorum yenı baslamadım ama beslenme konusunda basladıgımda pek(hatta hıc) dıkkat etmezdım.
    58 kılonun neresı yağlı dıyorsunuz ama malesef öyle vucudumda yanlarımın yağlı oldugunu dusunuyorum ve biceps ten geçen damar da yok. Yani yağ oranı az olsaydı olurdu damar falan sanırım.

Birde istediğim vucut su sekılde, sadece biraz daha karın kaslarının olmasını ıstıyorum acıkcası : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/1-5-y-l-n-t51802.html

Son düzenleme: 18 Mayıs 2012
  12. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Damar geciyordur merak etmeyin :) Belirgin olmamasini sizin yag oraninizin yuksekligi ile karsilastirmazniz ne kadar dogru olur bilemiyorum. damarlarin belir belirginlesmesinin sebebi (eger varis degilse) kaslara besin kan yolu ile tasinir , kaslar buyudukce daha fazla beslenme ihtiyaci dogar ve dogru orantili olarak da bu daha fazla kan demektir.

Cikolata yenilebilir(hic yemeyin demiyorum antremandan once yemeyin ve bitter tercihiniz olsun.) ben de yiyorum antremandan sonra p.tozu ile birlikte insulini baslatmak icin. Bazilari uzum su ile karistirip iciyorlar protein tozunu ama benim tercihim bu yonde mesela. (Buradan da protein tozu almaliyim sonucunu cikarmayin ornek olsun diye soyledim)

13. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Peki sagolun yorum ıcın.

14. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bakın yaşınız genc böyle konular acınca üzülüyorum çikolatayı kes falan demişler arada kendinizi ödüllendirin yahu

çok mu kötü bu çikolata? yada şöyle diyim yağlanmak çok mu kolay arkadaslar...
    yapmayın şöyle şeyler ya bu yaşta degil de ne zaman yiyeceksiniz!

bahsettigim 1 tüm degil 1 ufak cikolata arada yenebilir

58 kilo ile ne yag yakıcan 50 kg olucan begenmicen kilo almaya calıscan emin ol sen git kas calıs bak tecrübelilerden predatel de demiş 1 saat önce kompleks karbo die bana göre 2 saat tabi ama 1 saat de uygundur

cok kafana takma kısacası

mma- ve Predatel bunu beğendi.
  15. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Boyuma göre herkes kılomun az oldugunu ve nasıl yağ oldugunu soruyor ama malesef öyle, cok degıl ama biraz yağ var vucutta göğüs ve bel bölgesinde..

Tesekkrler

16. SteyLeR

SteyLeR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ekmek yememelisin kanımca ayrıca çikolatada aşırı kalori var bilgin olsun

17. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235