Aynı anda yağ yakmak ve kilo almak mümkün mü?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve kint tarafından 6 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 122 üye.
  1. blacklion

blacklion Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satış-paz.
    bence tüm sorulara verilecek en iyi cevap.
    ben 78 kilodan 71 kiloya düştüm şuan 73 kiloyum ve hacim yapmak için mümkün olduğunca az yağ içeren ve protein,karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum göbek biraz var ama olacak kaçış yok hacimleniyim ama göbeğim çıkmasın zor ...ağırlık ant.sonrası karın hareketlerini ekliyorum bacak çalışacağım gün bu olayı birazdaha arttırıyorum..

2. shadown

shadown Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigortacılık
    Yer:
    antalya
    yağ yakarak kilo aldıran en etkili yöntem growth hormonudur tabi profesyoneller için geçerli bu sende bol bol yumurta beyazı ye işe yarar

3. frankk

frankk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu ise baslarken bana neyi yapamazssin dedilerse yaptim
    125 kilo olarak basladim suan 87
    kiloyum ve hem yag verdim,hem de kas kazandim
    ayrica bolgesel zayiflama ninda olabildigini gordum kendi deneyimlerimde
    yani kimseye inanmayin
    hem yag yakmak hem kas kazanmak icin beslenme cok onemli,protein tozlari ve kullanimi da cok onemli
    vucuda oylebir yukleme yapmalisin ki aldigin besini kas kullansin yaptigin cardio ile de yag yak
    bu sistem ise yariyor arkadaslar!!!

4. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Beyler şunu soracağım benim boy 1.75 kilo 70 amaç 75 kilo olmak göbek kısmında hafif yağlanma var bunu kaybetmek için kardiyo fln yapmıyorum sadece sabah ve akşam yeşil çay içiyorum malum yağ yakımında çok etkili,güzel yiyorum amaçladığım kiloya kas olarak bu şekilde ulaşabilirmiyim ?

Yeşil çay içmemin büyüme antremanlarımı uyguladığım şu aylarda dezavantajı olur mu ?

5. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    yağlarını yakarken kas kütlesi de kazanabilirsin tıpkı benim şuan yaptığım gibi ama bu uzun bi süre ister dostum..sabırlı olursan hedefine ulaşırsın..enerjinin bi kısmını antrenman başlangıcında kardiyoya sakla,çok değil 15 dk falan koş saatte 12 km hızla bi süre yeterli olacaktır..beslenmeyi uykuyu ihmal etme,biraz da sabırlı ol,hedefine ulaşırsın..

6. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    5 haftalık sürede 1.3 kilo yağ verip,1.5 kilo kas kazanmışlığım var.Olabiliyor bence .

7. MuhammetBedirha

MuhammetBedirha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MuhammetBedirhan
    bence de mümkün değildir

8. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    55 kilodan bir ayda 57 kiloya çıktım ve 5.7 olan yağ 5.4 e düştü nasıl becerdim bilmiyorum ama :)

9. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı anda kas kazanıp yağ oranını azaltmak tabi ki mümkün fakat çok ciddi bi beslenme lazım. Zaten diğer arkadaşlar da yazmış; kas kütlesi oluşturmak için ciddi bi protein alınması, yağ yakımı için de yağ ve gereksiz kalori alımının azaltılması lazım. Bu durumda tam bir "nutrition nazi" olmanız lazım kısacası kolay gelsin :)

10. Metal_aslan

Metal_aslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Hem yağ yakıp bir yandan kas kazanmak zor ve çok uzun sürüyor diyelim. Peki önce belli bir süre yağ oranını düşürüp ardından kas kütlesi kazanmak daha mı kısa sürecek ? önce aylarca yağ yakımına yönelik çalışmamız ve diyet yapmamız, sonrasında kas kütlesi kazanmak için başka bir program ve başka bir diyet uygulamamız gerekecek. Hangisini yapmak daha mantıklı ?

11. Cpt.Price

Cpt.Price Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası sırf kendimden örnek verip sana yardımcı olmak için bu hesabı açtım. Gerek öss senesi gerek üniversitede sürekli fast foodla beslenmekten çok kilo aldım. Boyum 1.74, kilom 84lere ulaşmıştı. Sonunda sağlam bir diyet yağmaya karar verdim ve bunun olabildiğince yağlardan olması için elimden geleni yaptım. 84 kilo iken yağ oranım kaçtı malesef bilmiyorum, neyse diyete başladım ve 2,5 aya yakın bir sürede 14 kilo verdim. Ve kas kaybım olmadı aksine kaslandım. Sınav zamanlarım haricinde hergün 1saate yakın cardio yaptım ve ağırlık çalışmaya başladım. 75 kiloya düştüğümde ağırlık programımı ciddileştirmek için hocama gittiğimde yağ ölçümü yaptırdım ve %11 gibi güzel bir değer çıktı ki bu da bence gayet yaptığım diyet ve sporun yağı ne kadar güzel yaktığını özetliyor. Neyse ben aynı diyete ve ağırlık çalışmalarıma devam ettim şuanda 71 kiloyum yağ oranım 6,9. Artık sadece başlangıçta 10 dakika kürek yapıyorum sonra tamamen ağırlığa asılıyorum.Olmaz diye bişey yok anlıcağın, kendini çok aç bırakmadığın güzel bir diyet yaptığın sürece kas kaybın olmaz en azından olabilecek en minimun değerde olur ki üstüne ekliyeceğin bir ağırlık çalışması o açığı fazlasıyla kapar ve üstüne kas bile yaparsın.

Son düzenleme: 26 Haziran 2012
    Metal_aslan bunu beğendi.
  12. Bodyer

Bodyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinize iyi forumlar dilerim. Fitnessta 2. ayımı doldurmak üzereyim. Nisan ayında başlayıp Mayıs ayında 1 aylığına ara verdikten sonra Haziran'da tekrar başladım fitnessa. 16 yaşındayım 60 kiloyum ve 1.75 boyundayım. Kilomun boyuma göre çok az olmasına karşın şu kiloda bile kilolu duruyorum. Amacım kilo alıp yağ yakmak ve sizden öğrenmek istediğim bunu nasıl başarabileceğim. Bunun dışında bu kilonun % kaçının yağ olduğunu öğrenme imkanım var mı ? Ve sizce ne kadar süre çalışmam gerekir bu yağları yakmak için ? Bugün hocamla konuştuğumda aynı anda hem yağ yakıp hem de kilo almanın mümkün olmadığını, yağı azalttığımda karbonhidratı da haliyle azaltacağım için benim için zor olacağını ve doğru olmayacağını söyledi. Sizin önerileriniz nelerdir ? Çok aşırı bi' göbeğim yok fakat kalça bölgemde de göbeğime nazaran biraz yağlanma mevcut. Amacım bu ikisinden kurtulmak. Konu güncel olduğundan yeni bi' konu açıp forumu kirletmek yerine buradan daha hızlı cevap almak adına bu konuya iletimi atıyorum, nacizane cevaplarınızı bekliyorum iyi günler, iyi forumlar..

13. Bodyer

Bodyer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konu yukarı.

14. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer amacınız yağ yakmak ve aynı anda kas kütlesi kazanmaksa bulk ve definasyon olaylarından uzak durulması en mantıklısı bence. Tabi ki 2-3 ayda olucak bir şey değil, gözle görülür bi sonuç için 6-7 ay gerekli en az. Ben şu ana kadar ne bulk ne definasyon yaptım, 7 aydır salona gidiyorum ve nerdeyse her ay ölçüm yaptırıyorum. Bu ölçümlerde gördüğüm üzere yağ oranımın azaldığı ve kas kütlemin arttığı zamanlar oldu, hatta 1 ay dışında durum hep böyleydi. Bana soracak olursanız yaptığınız hareketler genellikle 12 tekrar civarında olsun, 6-8 tekrar ağır kilo girmeyin. Ayrıca dinlenme süreniz maksimum 45 saniye olmalı, 30 saniye yağ yakımı için ideal. Bir de off günlerde kardiyo yapıp beslenmeye biraz dikkat ederseniz, rahatlıkla yağ yakıp kas kütlesi alınabileceğini düşünüyorum.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  15. wangel

wangel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    moothy bunu beğendi.
  16. kaptandd

kaptandd Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    korkmaz
    Yer:
    istanbul
    kardesim tabikide mümkün senin dedigini söyle tanımlayabiliriz kilonun yüzde x i yağ yüzde y si kas olarak ayırsak yağ oranını azaltarak kası korumak veya yağ oranını azaltarak kası coğaltmak yaparız bu gelişmeyle tartıda bir değişme olmamasına ramen gelişmis tartılarda göreceksnki yağ oranı azalıp kas oranı artmıs bunu yapman icin senin icin bir yazı yazabilirim

17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili kaptandd ;

Kas inşası asla yağ yakımı kadar hızlı olmayacaktır o yüzden de asla o tartı aynı kalmaz mantıklı ve sporsal diyetlerde her zaman tartıda kilo düşer ,

Tabi anabolik alınıyor ve yağ oranı çok değil ise başka ,

Ama 180cm boyunda 90 kg biri asla 90 kg kalıpta aynı anda yağ yakıp o oranda kas inşa edemez ... her zaman yağ yakımı yani kilo düşüşü daha hızlı olacaktır ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

themertyildiz bunu beğendi.
  18. kaptandd

kaptandd Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    korkmaz
    Yer:
    istanbul
    dediğiniz doğru yanlız sabit kalınmıs vakalarda mevcut illa değişim oluyor ama sabit kalan bir çok danışanım mevcut

19. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bence büyüme antrenmanları yaparak , kas kütlesi kazanırken ,yağ da yakabilirsin, büyüme antrenmanları sırasında vücut daha çok enerji harcıyor ve yağ yakımıda oluyor , ben 3 yılda 40 kilo verdim ve birsürü beslenme ve antrenman şeklini denedim , deri genişlemesinden dolayı istediğim seviyeye gelemedim , ama şuandada sabah veya öğlen tek öğünde karbonhidrat tüketip , her öğünümü protein içerikli besleniyorum ve şeker -un -tuz tüketmiyorum , son 1 ayda 2 kilo verdim , fakat uzun süre diyete devam etmemden dolayı vücudum alıştı ,şuan veremiyorum. Bence yapman gereken tek adele çalışarak büyüme antremanları yapmak , her antremanını aşağı yukarı 3 km interval koşuyla bitirmen ve sıfır şeker ve hamur işi tüketmen , karbonhidratıda tek öğün veya 2 öğüne az olarak yayarak yulaf-yağsız esmer prinç olarak alman , akşamlarıda yatmadan en az 3 saat önce son ana öğününü yemen , ve son öğünde hiç karbonhidrat tüketmemen . ben bu şekilde kilo verdim, ve yağ oranımı düşürürken kas oranımıda bir nebze arttırdım

20. thedimebag

thedimebag Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aslında mantık basit.aklın yolu bırdır.cok kılolu bır bıreysenız.cardio agılıklı calısıp proteın agırlıklı beslenmek lazım.bu da enerjınızı baya bı duserecektır.agırlık kaldırmaya fazla enerjınız olmayacaktır.zaten yag oranı dustukce kaslar belırgınlesecektır.yag oranı ve goruntunuz ıstedıgınız kıvama geldıgı zaman bu sefer bu mantıgın bıraz tersı yıne kalıtelı beslenıp fazla karbonhıdrat tuketmeden agırlık calısmanız lazım kı kas olarak hacımlenmelısınız.sonucta proteın her turlu sart ama vucudumuzun ıstegı kadar proteın ve karbon ıhtıyacı kadar.kılonuz ve boyunuz orantılı oldugu zaman karbon. ve proteın ıhtıyacınız vucud yag ve kas kutlesının lazım olacagı kadar tuketmektır.bız bıraz kolaya kacıyoruz.hem zayıflıyım hem kaslanayım.

1. hedef kılo fazlaysa cardıo ve rejım(proteın agırlıklı) cardıodan sonra agırlık calısması.
    2. hedef istenılen kılo ulasıldıgı zaman(agırlık calısmasının verdıgı kaslar daha belırgın bır vucudla)dozunda karbonhıdrat ve dozunda proteın kullanımıyla yola devam

kendı fıkrımdır sonucta hepımız ınsanogluyuz.yanlsım varsa duzeltın lutfen

Sayfayı Paylaş