Atletik vücut benim de hakkım : )

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve xorto tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xorto

xorto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.

Kilolardan gına geldim yahu. =) Savaş açma için bahaneler arayışındayken siz bodyforum ailesine danışmak istedim ve kendimi buraya attım.Yaklaşık1,80 boyundayım,bildim bileli kendi çapımda küçük spor egzersizleri yaparım,genellikle 5/6 kilo (75/76) fazlalığım olmuştur hep birkaçını verdim,birkaçı kaldı herzaman.Kaslı bir vücut arzusunda olmadım,yağ kütlemin olmaması bana yeterdi.Son bir yıldır saç dökülmesine önlem olarak finasteride kullandım,kullanmaz olaydım,hem ilaçtan dolayı,hem son 5/6 aydır fazla yiyerek hiçbir egzersiz yapmadığımdan dolayı 87'ye filan çıktım.İki ay önce spora başladım,az yiyerek ve oldukça düzensiz bir çalışmayla 4 kilo filan vermiş bulunmaktayım.

Şimdi açıkçası vermem gereken 10 küsur kilo var,hala kaslı bir vücut istiyor değilim,atletik bir görünüm bana yetecektir.Peki sizce ne kadar sürede bu fazlalıkları verebilirim,neler yapabilir,nasıl bir çalışma uygulayabilirim.Bilmiyorum,yardımcı olursanız minnettar kalırım,olmazsanız canınızın sağlığını isterim..

Ayrıca azim doluyum,bu yıl ideal kiloya varmak ne sevindirir beni bilemezsiniz = )

2. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım yanlış yere açmışsın konuyu...Modlar taşıyacaktır konuyu.Şimdi araştırmadın mı hiç diye herkes soracaktır forum içinde.Bununla ilgili dünya kadar şey yazılmış.Bi araştır derim baktın işin içinden çıkamadın ben yardımcı olmak isterim,özellikle atletik vücut için çok iyi yöntemlerim var:=)

3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Atletik görünüme vücut geliştirme yapmadan kavuşmak için, ya küçüklüğünden beri düzenli olarak bir sporla ilgileniyor olman lazım (kürek, yüzme...) ya da genetik bir mucize olman lazım.

Düzeltilmesi gereken yanlış bir düşünce bu. Kalan tüm sorularının cevabı forumda.

Arama butonunu kullanarak istediğine ulaşırsın.

4. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ben katılmıyorum bu görüşe.Atletik bir vücuda sahip olmak için mutlaka aletler kullanmak gerekmez.Şu dört sihirli çalışma her şeyi gerçekleştirebilir...
    1-koşu
    2-şınav
    3-barfiks
    4-mekik

5. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    iyi de gundelfinger senin saydığın gareketler de fitness , cardio ve vücut geliştirme hareketleri zaten..

ben kaslanmadan nasıl "atletik" bir görünüm alınacağı mevzusuna takıldım ???

en faazla aklet giyerek akletik bi vucuda sahip olunur .. :D

6. ozKnN

ozKnN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermek istiyosan koş..Kilo vermeyi dahada hızlandırmak istiyorsan L-carnite al bence.
    Ama onu alınca en az 45 dk 1 saat gibi koşman gerekir

7. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman anlaştık.Ben vücut ağırlığı ile yapılan hareketleri nedense VG ye sokamıyorum.Spor oluyor benim için anlamı:) Kaslanmadan tabi olmaz atletik yapı,katılıyorum

8. xorto

xorto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Derdimden bahsediyorum,daha uygun bir bölüm var mı sizce ? = )

Atletikten kastım vücudun şekilli görünmesi sayın çok bilmiş arkadaşım : ),vücudumuzda kas kütlesi zaten vardır,spor sonucunda ister istemez yağların bir kısmı kasa çevrilecektir.İstemiyordan kasıt öyle şişkin kaslı vücudumla beraber egomu şişirtmek amacı beni ilgilendirmiyor diyorum,anlaşılmıyormu ?

Ayrıca forumda araştırılabiir tabi,ben kişisel düşüncelerinizi merak ediyorum ki bu bölüme açtım..

9. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Ben de şunu anladım bu cevabınızdan,herkese yardım etmemek lazım.Ne demişler iyilik et denize at,balık bilmezse halik bilir.iyi çalışmalar size,kolay gelsin

10. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    vücudun şekilli görünmesi hımm.. yağların kasa çevrilmesi de önemli bi faktör tabi sayenizde yeni yeni şeyler öğreniyoruz teşekkürler.

zaten bu sporu icra eden herkez şişkin kaslı vücutlarıyla egolarını tatmin diyo, akşam yatmadan önce kaslarını okşuyo filan..

ön yargılarınızdan kurtulamadığınız sürece "atletik vücut sizin hakkınız değil!" sporda olamayacak gibi gözüküyor ama size hayatta başarılar dilerim.

Son düzenleme: 24 Nisan 2009
    slymnasye ve gundelfingen bunu beğendi.
  11. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarıda saydığım sporları yapmamış bir bünyenin senin dediğin hareketlerle atletik bir vücuda kavuşması mümkün değil.

Çünkü vüut ağırlığı sen kilonu artırmadıkça sabit kalan birşey ki her seferinde 5er 5er artırma şansın yok.

Dolayısıyla vücut bir müddet sonra tepkisiz kalıyor.

Mekiğe bir lafım yok.

Yanlız şınav ile atletik vücut falan olmaz, şınav bir ısınma hareketinden öteye geçemez.

Barfiksi ise spor geçmişi olmayan birinin yapması bile zor.

Tabiki azmedip herkes yapabilir; ama bir yerden sonra gelişim olmaz.

Atletik vücut bir bütündür. Mekikle büyüyen karı kasları veya barfiksle gittiği yere kadar gelişen bir sırtla olacak iş değil.

12. xorto

xorto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım anlayışınız konuya yazdığınız ilk cevapta daha konuyu bile nereye açmam gerektiğini bilmediğim yönünde eleştiriniz sanırım,heves kırmanız..Yine de teşekkürler büyük yardımınız için,her ne kadar dün bu konuyu açtıktan sonra vücudumda bir değişiklik görmesemde... = )

Sanırım istediğiniz sizinle inatlaşıp,birkaç ay sonraya düzgün görünümlü bir vücutla çektiğim resimleri sizlerle paylaşmam = ) ,ve birşey daha söylemem lazım ''Atletik vücut en az sizin kadar benim de hakkım'' ;) = )

Sayfayı Paylaş