Arnold'un Hiçbiryerde Bulamayacaginiz Resimleri

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve hsd tarafından 9 Kasım 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    o zamanlar amerikada bi tane mi çalışma salonu vardı ? :roll:
    Frank Zane falan hepsi beraber çalışıyor bunların.?

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    hatta salondada bi tane bench sehpası varmış,hepsi sıraya giriyormuş ;)

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Arnold'in mükemmel bacakları, en sağdaki resimdeki definisyon ve hacmi inanilmaz!

18 yaşındaki hali, bomba gibi, 90 kg. civarında sanırım.

Sırt ve kalfları harika!

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Arnold Classic'i kazananlarin eline verdiği heykelin pozu, onun gibi kimse veremez bu pozu.

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Karasan:

Beli once ince oldugu icin, rotation yaparak werdigi pozları Mükemmel.. Total Rebuild 1980 'i izlemeni tawsiye ederim.. 180 derece dondurebiliyor vucudunu posing sırasında.. simdiki bodycilerin, Jay, Ronnie ve Guntherin o bellerle o posingi verdiklerini dusunebilio musun, doncurezler beli.. Jay in bi kac tane pozu war oyhle.. kolları kısa oldugu icin estetik deil bence

saygılar

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Total Rebuild'i Amazon'dan mi aldin Pump Forever?
    Ince bel deyince benim aklima Arnold'dan önce Sergio Oliva ve Robby Robinson geliyor.
    Gerçi bak poz konusunda Sergio çok çok kötü, inanılmaz hayal kırıklığına uğradım, Sergio'nun yazılarını ve söylediği lafları okumasam diyecem adam herhalde zihinsel engelli :D
    O derece berbat, bizim forumdaki videosu, 1984 olymia'daki.
    Resimlerinden anlaşılmıyor ama videoda anlıyorsun nasıl amatörce poz verdiğini :(
    Arnold'da süper tabii, seninde dediğin gibi plajda bir kızla resmi var kitabında, resmen kızdan daha ince görünüyor.
    Bu arada Arnold'ın öyle resimleri varki, adam çok ince, ben çok şaşırmıştım, zaten kitabında diyor, ben ecto-mezomorph'um diye, çok değişik bir kombinasyon, hem müthiş bir hacim potansiyeli, ama aynı zamanda çok çabuk incelen, düzleşen bir vücudu varmış.

7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Arnold'ın ne oldugunu bilmem kardes, ama sunu cok ii biliorum ki, gelmis gecmis tum bodyciler icinde bi insan ancak bu kadar svirilbebilir.. kendine ancak bu kadar özgü bi karizma ve fizik yaratabilir... hacim olarak daha iisi var, vucut parcalarına bakılırsa her parca icin cok daha iisi war.., yakısıklılık denirse, cok daha yakısıklı adamlar war.. ama genele wurdugun zaman, butunune baktıgın zaman süper bi goruntu.. Net olarak sebebini acıklamak kolay deil ama var bi keramet :)

Total rebuild i , Overnetten indirdim.. Arnold Schwarzzaneger yazınca cıkıo

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

İşte odaklanma!

İşte definisyon!

İşte hırs!

İşte endam!

İşte tezat!

iste, iste , iste :D

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    daha ne olsun diosun Karasan..
    Endam dedigin resim war yaa.. bugunun bodycilerinde o endam yok.. iste ozel kelime bence bu

" ENDAM "... Ronnie de o endam yok

10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
  11. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    O endam bence şu anki Mr. Olympia yarışmacılarından Günter'de var, başkasında var mı şu yarışan bilmem ama zamanında Ferrigno'da da varmış.

12. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet benimde favorim günter ve sempatik adam gerçekten

13. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Karasan istemese de, begenmese de, kabul etmesede Ronnieden sonra ilk olympia o olacak
    sakaltlık filan olmassa tabi

14. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold gerçektende harika bir vücutcu ben onun bir resmini arıyorum ayna karsısında ama sadece tek kendi gözüken bir resmi var ve gayet iyi bir görüntü ayna ayrımı olmayan bir resimdi o ve siyah beyaz bir resim ve sol kolu önde duran bir resim baktım baktım buldum ama hep yanında bir var yada ayna arası var dediğim bir resim var ama ben bulamadım

15. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Arkadaşlar endamlı diye bahsettiğiniz sporcuların hepsi 190 ve üzeri sporcular.Yani vücut olayı uzun boyda ayrı bir güzellik kazanıyor diyebiliriz.Yanlışmıyım?

16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşların endamdan kastı estetik bir vucut... mike mentzer,lee priest,shawn ray ve daha nicesi... bunların boyları kısa ama estetik vucutlu sporcular... ayrıca arnold ve gunther 1.86-1.88 civarı...

17. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    iince bel geniş omuz diyosun anladım.Bende bu estetiği boy uzun oldukça sağlamanın ve korumanın daha kolay olacağını düşünüyorum benim fikrim.Ayrıca uzun boyun iyi bir vücut yapmak için engel olduğunu düşünüyorum.Tabi zorda olsa bu engel aşılır.cOLEMAN 180 ve ben bir 10 kg yi daha kaldıramayacağı fikrindeyim.Şu an bile estetiği kaybetmiş gibi.Çok iri.

18. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Benim endam olarak gördüğüm şey ince bel ve geniş omuzun yarattığı ince ve uzun ama geniş yapılı adam hissi. Bu his tabi ki uzun boylu adamlarda daha kolay oluyor ama kısa boylu olup da bu havayı yakalayanlar yok değil; Danny Padilla mesela 1.60ın altında boya sahip olmasına rağmen tek başına cekildiği resimlerde gayet endamlı duruyor. Keza Mentzer ve Zane de çok uzun olmamalarına rağmen gayet iyiler. Nispeten uzun boylulara bakarsak da avatarındaki resimde bulunan Frank Sepe de 1.85lik boyuyla gayet endamlı durmayı başaranlardan.

19. yamanefe

yamanefe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    makine teknikeri
    Yer:
    istanbul
    hsd bravo harika bir çalışma.ellerine sağlık

SAYGILAR KARDEŞİM.........

20. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Arnold'un göğüs kafesi göğüs kafesi diyorum, bende takıntıdır göğüs kafesi olayı, ilk olarak su topçu bir abide, çok çıkık, devasa bir göğüs kafesi görmüştüm, korkmuştum, sonra kendimdede normalden çok büyük bir göğüs kafesi olduğunu sevinerek fark ettim, biraz yüzmeden, biraz pulloverdan, çokça genetik, ancak alın size en iri göğüs kafesli adam, Arnold "Kong" Schwarzenneger, kong'un kingini kıskandıracak bir göğüs yapısı.

Kafası kadar kollarıyla ne kadarda mutlu, hele o kollara daha yirmi bir yaşında sahip olduğu düşünülürse, daha o yaşta efsane olmanın zevkini tatmış bir efsane...

Arnold'in derisine acımamak elde değil, o kasları içerde tutmak kolay olmasa gerek, ne yumurta ne beyzbol topu, gülle gibi bicepleri var adamın, bahçe hortumu gibi damarda cabası!

Arnold'un podyumda en iri olduğu hali, en iyi ya da en büyük hali diyemem ama 114 kilo ile en iri olduğu bir sezon dışı gösterisinden alınma poz.

Arnold formunun zirvesinde, sene 1974, Arnold 26 yaşında, bu halinde, definisyon ve kütleyi en üst seviyeye çıkarmıştı, kalite ve irilik had safhadaydı, bu poz buna iyi bir kanıt.

Tanrım bir atlet giydiğimde onu böylesine doldurabilmeyi ne çok isterdim, ve ön omuz çalışırken neredeyse yüzüme deyecek biceplerimin olmasını, bu adamda hepsi var, şanslı adam!

Tuhaf bir poz ama bu Arnold Classic kupası heykeline şeklini veren, Arnold'un tescilli öne eğilerek verdiği üç çeyrek dönerek pozu, bunu onun gibi yapan başka bir vücutçu yok, onun üstün özelliklerini ve esnekliğini ortaya koyma şekliydi bu kopyalanması imkansız poz.

Sayfayı Paylaş