Aranızda kekeme yani konusma bozuklugu olan varmı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Sporcu35 tarafından 17 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Merhaba arkadaşlar aranızda kekeme veya konuşma bozukluğu olan varmı,ben 18 yaşımdayım kekemeyim,bunu yenmek adına 5 aydır sporla ugrasıyorum.Erkek arkadaşım birsürü ama fakat kız arkadaş çevrem yok,kekeme olduğum için kimseye açılamıyorum utanıp sıkılıyorum bu durum çok kötü tabi insan kendini intihara kadaar götürüyor.Ne yalan söyleyim durum vahim :)

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ben çok küçükken 4-5li yaşlarda korkudan kekelemeye başlamıştım :D ama artık hiç kekelemiyorum yaşım 15. arada bazen oluyodu son 1 yıldır 0 oldu.

Kızlar konusunda gelince aynen bende erkeklerle 40 yıllık dostmuş gibiyim ama kızlarla selamlaşmıyorum bilehyper_hyper_ hemde 3-4 senedir tanıyo olsam bile :D :D

Neyse soruna gelirsek abicim ilerleyen yaşlarda geçer belki bişeyden korktuysan. YA da kafana takma ne olucak onlarda senin gibi insan birde özgüven kasla doğru orantılıdır senin vücudun Güzel şekil aldıkça onlar senle konuşur :D Kendini hiç kasmana gerek yok :) Bazı kızlar yanıma gelince ortamdan kaçıyorum bide beni düşün :D

3. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Sağol güzel kardeşim benimde sorun dedemin üstüne yıldırım düştüğünü gördükten sonra başladı 3-4 yaşlarında ve devam ediyor :( ama inşallah düzelirim sosyal takılıyom bu aralar kızlar konuşuyor ama ben konuşmak istemiyorum tersliyorum hep kızları :D

neverbackdown. bunu beğendi.
  4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Zaman inşallah herşeyi yoluna sokar abicim thums:

Bende tersliyorum , hiç gidipte selam veremem illa onlar gelicek benimki benden kaynaklanıyor :D Kas özgüveni yerine getirir umarım

5. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    İnşallah kardeşim :D

6. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    anladığım kadarıyla her kelimede falan sıkıntı yaşamıyorsun, bazen oluyor bazen olmuyor?

7. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim kekeme isen ki buda söyle 5-6 cümleden sonra arada tekliyorsan espirili ol onuda yapamassan çok dalga geçerler espirili olursan bisi olmaz :D

8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Dalga geçseler nolcak..? zaten üstünden çocukluk çağını atlatamamış kişilerin yanında gezilmemesi her zaman tercihim..

Laf atanların çoğu umrumda olmazdı o zamanlar eğer kaşınıyosa hala 2 lafla sustururdum..

9. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    lafla susturuyorsan sorun yok :D

10. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Kardeş dalga geçen yok ya yarma gibi adamım 1.95 boy var pek sanmam makara geçcek olan oldugunda affetmem yığarım :D şuana kadar olmadı inşallah düzeliriz,espirisi konusuna gelince nefes alıp öyle devam ediyorum o zaman pek takılmıyorum :)

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bende pehlivan gibi olduğum için pek yaklaşmıyolardı :D :D

12. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bu çöp kutularına ağaçlara falan asılan ''2 haftada kekemeliğe son'' olayları yalan mı hocam hiç böyle bir destek aldınız mı?

13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ben hiç almadım ve şuan 0 bozukluk kaldı..

bana kalırsa bunlar ticari şeyler ama karar sizin..

14. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba kardesım bende kekemeyı 4 yaslarında cıktı neden bılmıyorum ama su an 16 ıma gırcem yanı bu sıralar cok takmaya basladım kafaya cok olmuyo kekemelık bazen cok fena takılıyorum bazen su gıbı akıcı konusuyorum bazende arada bı takılıyorum ama aklıma geldıgınde genellık takılmıyorum kız konusuna gelınce evet cok zor oluyo ama bana sempatık oluyosun kekemelık sana yakısıyo dıyenler var bu sıralar cok taktım kafama kardesım dusunerek konus acele etme heycan yapma %90 gecırıyor kekeme oldugunu unutma ve dikkat et yavaş ve tane tane konus kekelemessın su ana kadar ciddi ciddi dalga gecenlerden kan cıkardım cunku koyuyo adama sıkma canını kardesım kekemelıkle barısık ol bende hep boyle bı konu arıyodum 1 kızla ılk bulusmamda tane kekelemedım dıkkat ettım ama erkek kankam yanımdayken konusamıyorum ve şarkı söylerken 0 kekelıyorum rap bile soluyorum ama konusmaya gelınce karısıyo

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:17 ----------

Beyler yaş 15 pardon

15. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Hocam öncellikle merhaba Swager:Evet hocam gittim pek faydasını görmedim gördümde melodik konuşmayı önerdiler.O konuşma şeklide insanı sıktı,mesela bişey söylücen baba dicen nefes alıyorsun baaaba diyorsun melodi şarkı söyler bi şekilde.Görkem kardeşim ilgin için teşekkür ederim.Bende bu aralar pek takılmıyorum,ama insanın hep aklında bir türlü çıkmıyor,kızlar sempatik buluyorlar,konuşmak istiyolar benle ama ben hemen konuyu kapatıyorum,dogru nefes alıp konuştugum zaman kekemelik pek olmuyor,şarkı söylerken bende hiç keklemiyorum buda bir ilginç olay tabi neyse ALLAH beterinden saklasın buda bizim tatlı bir belamız oldu kardeşim :D

16. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    şarkı söylerken bülbül kesilip normal konuşurken kekeleyen bir sanatçımızda vardı adını unuttum şimdi beyaz show un sezon finalinde çıkmıştı sanırım.

17. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Bi ara denk geldi görmüştüm,o dediğiniz kişiyi hocam bendede öyle,ne kadar şarkı söylersem söyleyim takılmıyorum,konuşurken bazen zorluk çekiyorum birde bişey var yürürken konuşuncada takılmıyorum bunuda farkettim geçen gün,telefon konuşmalarını yürüyerek yapıyorum takılmıyorum

Sayfayı Paylaş