Antrenman Sonrası Karbonhidrat Alımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alper7 tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. alper7

alper7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler, antrenman sonrası basit karbonhidrat alımı gerektiği belirtilmiş fakat protein tozu alırken karbonhidrat miktarı düşük olanlar tavsiye ediliyor bu konuda kafamda soru oluştu. Daha önceden ara ara spor salonuna gidiyordum fakat düzenli olarak 4 aydır gidiyorum. Yağ oranım %12. 1 kutu iso 100 bitirdim nitrofx amino ve lipodex yağ yakıcı alıyorum aynı zamanda.Şimdi tekrar protein tozu alacağım fakat karbonhidrat mevzusu kafamı karıştırdı.Şimdiye kadar amino ve yağ yakıcıyı antrenmandan önce, proteini de antrenman sonrası alıyorum hala öyle mi devam etmeliyim ? Antrenman sonrasında basit karbonhidrat almam gerekiyor mu yoksa yağ mı yakmam önemli bu aşamada.Gerçi rahatsız eden bir yağım yok göğüslerde birikinti ve bel çevresinde var. Madem antrenman sonrası basit karbonhidrat almak protein kadar önemli neden karbonhidrat seviyesinin düşüklüğü önemli. Ayrıca antrenman sonrası kardiyoyu her zaman yapmıyorum vakitten dolayı 3 antrenmandan 1 inde yapmıyorum mesela o günkü supplement ve antrenman sonrası basit şeker( tavsiyelere göre muz) alımıyla kardiyo yaptığım günler supplement ve basit şeker alımı farklı mı olmalı?
    Teşekkür ederim

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : idman sonrasi beslenme

Sorularinizi ilgili basliklar altinda sorabilirsiniz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş