Antreman süresini uzun tutmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Red tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    Merhaba;aletlerin tamamlanması ve daha sonrada dumbel ve barbel ile çalışmaların tamamlanması ile birlikte antreman saati 2 saati bulup geçiyor.
    yani sıkı programlı çalışıyorum.aralaradsadece 1 dk dinlenip çalışıyorum
    mesela bütün hareketleri yapıyım 3 saat sürse verimsizlik.olmaz ise faydalı olurmu?
    yada iyi bi antreman 1.5 saat ile sınırlı kalmalıdır gibi kurallar varmı?

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bu baslıgı acmadan evvel su forumu okusaydın keske. Bir bak bakalım burada 2 saati gecen antrenman yapan biri var mi? Antrenman suresi 45 dakika yada 1 saati gecince neler oluyor? Overtraining nedir? Bir arama yap da ogren bakalım neymis bunlar...

rey619 bunu beğendi.
  3. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Salonda geçirilen 2 saate acıyorum. demir00'ın da dediği gibi antreman süresi maksimum 1 saat olmalı.

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Dinlenme aranız 1 dakika olmasına rağmen antrenmanınız 2 saati buluyorsa antrenmanınızı bölme vaktinizin gelip geçtiğini anlamanız lazım. Ne çalıştığınızı hangi hareketleri yaptığınızı söylerseniz yardımcı olmaya çalışırız. Ayrıca koşu yapıyor musunuz ısınma yapıyor musunu esneme yapıyor musunuz? Hangisi ne kadar sürüyor.

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Neden bu kadar fazla programını yazarmısın ?

6. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    tekrar merhaba,
    yaptıgım harketler, önce salondaki bütün aletlere giriyorum bazı bacak aletlerini atlıyorum. kaç tane alet diyen olabilir.10 tane..bu on aletler içinde kelebek omuz çalıştran arka kol ön kol ayrı ayrı makinalar 4 tane sırt makinası vs.bazılarının üzerinde nereye etki ettiğini belirten resim olmadıgı için ne işe yaradıgını bilmiyorum yinede çalışıyorum..tekrarlar ortalama 13x3 şeklinde mutlaka yapıyorum..bunlara girmeden öncede 8 kg dumbel ile yana açma yapıyorum 3x15.bunları yaparken aralarda mekik çekiyorum.dinlenirken yani biyere geçip oturmuyorum mekik 20şer tane karnım batmaya başlayıncaya kadar...aletler bittii.

Bi kaç dk soluklanıp üst göğüs geçip orada çalışmaya başlıyorum.10x3 sonra alt göğüs aynı setler sonra umuz.sonra 16 kg dumbel alıp uzanıyorum yana açışın yatarak olanını yapıyorum 15 x3 sonra omuz tekrar bar alıp göğüsüme çekme yapıyorum.12x3 sonra salondaki diğer aletleride bi ziyaret ediyorum en az 12x2 sonra salonda bi tek ben kaldıgımı anlayınca çıkıyorum.yarın yine geliyorum. :D
    bu şekilde gelişemezssin diyen olabilir.ama ben bu konuda çok titiz değilim kolları ölçme vs gerek duymuyorum.kilo alabilmek için başladım bu spora zaten amacım kilo almaktı.
    biraz blinçlenmek ve dogru olanları yapmak için başlık açtım.şimdiden teşkkürler.

7. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Sizin ki Allah ne verdiyse tarzı bir çalışma olmuş.Okurken kitlendim kaldım.Yorum yapamıyorum :)

8. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    sende bizi amela yaptın ha.

9. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    emregunes arkadaşım biraz şakayla karışık söylemiş alınmayın tabi ama ciddi konuşmak gerekirse bu sistemle çalışmaya devam ederseniz bir gelişim elde edemeyeceksiniz acilen düzenli bir porgrama ihtiyacınız var

10. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    yanlız benim anlamadığım bir şey var arkadaşlar evet max. 1buçuk saat sürsün antremanlar diyorlar fakat arnoldın kitabında olsun zanele yapılan röportajlarda olsun çok sıkı çalıştıklarını ve 2 saat antreman yaptıklarını sabah ve akşam olmak hüzere 2 kere salona gittiklerinden falan bahsediyorlar fakat öteki yandan antreman 1 buçuk saati geçince kortizol hormonu nedeniyle olsun gerek başkaşeyler overtrained olursun kas büyümez diyorlar burda bir çelişkimi var yoksa genetikten dolayı gelen bir avantajmıdır bu kadar çalışıp mükemmel kaslar inşa edebilme ???:confused:

11. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    onlar çok ileri seviye sporcular onların aldığı besinleri alamayız onların imkanlarına biz sahip olamayız maalesef weightlifter

12. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    O dedıgın adam Arnold. O seviyeye gelene kadar yıllarca calısmıs. Her asama da farklı calısma tarzı oluyor.

Herkes icin tek tip standart bir calısma sistemi yok. Kisinin spor gecmisine gore antrenman suresi ve tipi degismekte.

Hemen kendinizi arnold yada benzer efsanelerle karsılastırmayın. Coleman yapıyorsa, ben de yaparım dersen, sakat kalırsın...

AnkTıp92 ve ihsanerol bunu beğendi.
  13. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Estağfurullah.Takıldım sadece alındıysanız kusura bakmayın.

Antrenman programın karışık ve çok uzun.Standart programlara bakarak bir çalışma yöntemi belirleyebilirsin.Bu çalışmanın bir faydasını göremezsin , ayrıca kısa vadede de sana bıkkınlık verir.

14. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    madem her gün calısıyorsun o zaman her gün tek bölge çalış, set sayısını artır su an yaptıgın programa göre cok cok daha fazla verim alırsın.........calısman hem kısa sürecektir bu yüzden laktik asit birikmeyecektir ve tek bölge calıstıgın için o bölge ile daha yüksek agırlıklara girersin...ve diger calısmana kadar o bölge iyice dinlenmiş olur(kaslar dinlenirken gelişir)....

15. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın demir orda insan bir anlık 2lemede kalıyor acaba bende denesemmi diye tabiiki haklısın sonuçta sabır sporu diyoruz bir anda olucak değil dikkatli ve iyi dinlenerek beslenerek sabırla çalışma gerektiriyor bu spor teşekkürler cevabn için:)

16. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    tamam deneyeceğim.

17. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Arkadaşlar bende bu süre meselesinden muzdarip'im.Oldukça uzun süredir bu sporlar uğraşıyorum ve ilgileniyorum(aralarla).Artık salona gidecek zamanım olmadığından eve bench sehpası ,protech dumbell barbell seti+ekstra ağırlık barfiks cubugu vs biseler aldım.Ben günde 2 bolge giriyorum ve 2 gun calısıp bi gun dinleniyorum.Aslında cok degisik programlar denedim ama kendin yazınca bi değişik geliyor.Mesela

1.Gün Gögüs Biceps
    Bench Press
    Reverse grip bench press
    İncline Dumbell Fly
    Dumbell Pullover.

Biceps için ;
    Wide grip standing barbell curl
    Standing close grip barbell curl(Z bar ile)
    Scoot Hammer curl
    Arada ekstradan alternative dumbell curl veya konsantrasyon.

Bu programa göre setler arası 1 dakika veya 45 sn dinleniyorum Hareketler arasıda 2.5 3 dk ama genede totalde sure 1.30 saat oluyor bazen 1 45 .Ben bu sureyi nasıl dusurebilirim?Boyum 1.76 kilom 71 yag oranım %10 yani fena değilim.Oldukça ağır çalıştığımdan süredende fazla kısma şansım yok.:( Sizce Tek bölgemi çalısmalıyım yoksa dinlenmedenmi Kısmalıyım? Fikirlerini belirtebilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

18. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Overtraining diye bir şey yoktur . Overtraining Bu sporun en büyük yalanlarından biridir . Bunu çıkaranlara bakalım

1-Salon sahipleri , salonlarında kalabalık istemezler millet bir an önce antrenmanını yapıp gitsin isterler . Aslında üyeler aidatını versin hiç gelmesin isterler !!!

2-Personal Trainerlar , saat başı yüksek ücretlerle özel öğrenci çalıştıran insanlar . Haliyle saat başı ücret aldıkları için antrenman sürelerini kısa tutmak isterler ve bunu savunurlar . Sadece kendi salonumda hocaların 3 kişiyi ciddi şekilde sakatladıklarını ben biliyorum daha benim bilmediğim kaç kişi vardır kim bilir . Çünkü hocalar adamın nefes almasına bile müsade etmiyor ki adam nasıl sakatlanmasın . Hiç dinlendirmeden arka arkaya ağır setlere sokuyolar adamları . Hocanın tek amacı yarım saatte şunu aradan çıkarıyım da kendi işime bakıyım . Biri gitsin diğeri gelsin !!!

Şimdi bazıları bu mesajımdan alıntı yapıp masal anlatmaya başlayacaktır . Peşin olarak şunu da yazıyım . Siz diyeceksiniz ki efendim Amerikada ki forumlarda ve dergilerde bu kadar yazı makale var . Buna ne diyeceksin ?

Merak etmeyin bb.com , Flex , M&F etc. bunları bende okuyorum . Amerikada o dergilere o forumlara o makaleleri yazan adamlar da saati 100-150-200 dolara personal trainerlık yapan adamlar . Bana saat başı o paraları verseler bende buraya Overtraining ile ilgili destan yazarım .

Sonuç , iyi besleniyosan , iyi dinleniyosan , bir sporcu gibi yaşıyorsan istersen günde çift idman yap kimse sana bir şey diyemez . bb.com gelişim takımında haftanın 6 günü , günde çift idman yapan MMA sporcusu adam var . Herkesin banka hesabını kabartmaktan başka hiçbir şey düşünmediği sporcu ruhun ve ilkelerin tamamen kaybedildiği bir ortamdayız . O yüzden kendimiz okuyalım , kendimiz araştıralım ve kendimiz için en doğru olanı yine kendimiz bulalım . Herkese iyi çalışmalar ...

19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kurduğunuz bağlantı alakasız ve mantıksız bazı yerlerde uyabilir ama çoğu salonda öyle bir şey yoktur.

ayrıca evet overtraining diye bir şey vardır.

bir şey söylerken BİLİMSEL kaynak da ekleyin görelim.

ben 50 dk dan fazla çalışmaların yıkıma yol açtığına dair bir sürü BİLİMSEL kaynak eklerim ama gerek yok zaten herkesin bildiği bir şey 2x2 = 4 gibi.

sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    overtranıng dıye bır sey yoktur dmek oncelıkle mantıga uymuyor . dogal olarak okadar anabolık olacak kısı sayısı bır elın parmaklarını bıle gecmez

evet gunde ıkı kez antrenman yapılır ama nasıl yaplır sabah 10 da gıder omuz yaprsın aksam 6 da ıse trıceps

ama sen gıdıp sabah gogus bıceps aksam sırt bacak gırersen kusura bakma ama buna overtraınıng bıle denmez zaten buna dırek yıkım bu

a dedıgım gıbı gunde 2 bolge yaprsın ama bunu 2 ye bolersın tamam ozman

ıyı beslenırsın ıyı dınlenırsın bu arada sorun olmaz

arnold yaprmıs ama arnold steroıd almıyorum dedıgınde haftada 1000mg prımo 50mg dıanabol alırmıs . kı zane ıcın konusmaya gerek yok dıanabol olmasa 75 kg ustune cıkarmıydı bılınmez demıstır cogu sporcu

o yuzden normal bıldgımız gıbı yapalım abartmayalım . evet degısık fıkırler cok hos ama fantazıye gerek yok :)

--------------------

bu arada ben bır kısı nasıl 1 saatı askın antrenman yapar hıc anlamıyorum ben gunde 2 bolge gırıyorum ve oldukca da agır calısıyorum ama maks 40 dk tutuyor

sultanmehmed ve deathlifter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş