Ankara'da Aletli Spor Salonu Tavsiye Edin...

Konusu 'Genel Bölüm' forumundadır ve nec_oo tarafından 18 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    2 gün önce ankarada idim..enişte ile salonları gezdik..delos ve ankyra ..

forumda sizleride aydınlatabilirim belki diye detaylı gözlemledim...

delosta ;

öncelikle bayanların da çalışabileceği yeterlilikte idi..
    gittiğimizde eğitmen değil pazarlama görevlisi karşıladı ve bu spor hakkında bilgili değildi..

yıllık fiyatı 650 idi hatırladığım kadarı ile..bu fiyatında içinde bazı imkanlarında dahil olduğunu söylediler..hatalı aktarmak istemediğim için onları yazmıyorum..

ortam çok geniş ve ferah değildi açıkçası..bizleri gezdiren bayanda dahil olmak üzere güler yüzlü bir ekip vardı..

makineler yeterliydi diyebilirim..özellikle latpulldown ve pushdownlar için 2şer makine vardı..

sabit incline ve flat sehpaları vardı..seated kalf makinesi vardı ankyra'nın aksine..

sabit plakalı ve lastik kaplı dumbbell seti gayet iyiydi fakat en büyük 42,5 kg.lıkları gördüm..daha fazlası yoktu..
    bar bakımından da sıkıntı yok gibiydi..tüm barlar hatırladığım kadarı ile olimpik tarzdaydı..

smith machine,squat rack ve preacher curl sehpası vardı..45 derecelik leg press ve hack squat vardı..cable cross , barfiks ve dips vardı diye hatırlıyorum..

salon iki kademeli cardio bölümü alt kademede..5-6tane koşu bandı 6-7 tane bisiklet-eliptik vs vardı..squash ve aerobik odaları mevcuttu..koşu bantları profesyoneldi diye hatırlıyorum..

Emekte Konya yolu üzerindeki Ankyra izlenimlerim ; yıllık peşin 800, kredi kartına 900/8 olduğunu ilettiler..
    bayanların da çalışabileceği tarzda bir salondu..body kısmı çok profesyonel değildi kardio ağırlıklı bir salon..

gayet güler yüzlü ve bilgili ekiple karşılaştık...
    muhammed bey saolsun bizi karşıladı ve gezdirdi..hatırladığım kadarı ile beden eğitimi mezunu..
    eğitmen olarak uğur beyle görüştük ve anlatmayı çok seviyordu..2.kademe fitness antrenör belgesi var ve açıkçası ben kendisini gayet bilgili ve bilinçli buldum..

salonda aerobik salonu ilk katta ve 2.katta da mevcuttu..

kardio kısmı ile vg kısmını bir koridor ayırıyor yani iki tarafta rahat çalışabiliyorlar..

bu da çok geniş ve havadar olmasa da delos'tan daha şık ve düzenli bir ortamdı..
    makine ve dumbbell bakımından delos daha iyiydi..

koşu bantları profesyonel tipti..9 tane kadar koşu bandı saydım..eliptik,bisikletler vardı..1 tanede merdiven çıkma makinesi tarzında stepper gibi bir makine vardı..

dumbbelları bildiğimiz ayarlı dumbbellardan set yapmaya çalışmışlar..açıkçası bu kısmı beğenmedim (buarada tv.de yemekteyiz programı açık etkisinde mi kaldım ne :) )

şaka bi tarafa dumbbell setinde ör :30 kg yapabilmek için 2 adet 15kglık plakalar kullanmışlar ve okadar geniş plakalı dumbbelllar ile çalışmak kolay değildir..

sabit flat bench vardı fakat sabit incline bench yoktu..onun yerine ayarlı sehpa vardı..hatta ayarlı sehpa ile incline bench yapılamıyor zira eşşek yok onun yerine incline pressi smith machine de yapmak zorundasınız gördüğüm kadarı ile..

kalf için bir makine yoktu..leg press olarak yatay daha amatör olanlardan vardı..
    cable cross makinesi vardı..
    barfiks ve dips sehpası vardı..
    bazı eksiklerini kendilerine ilettim açıkçası..daha iyiye giderler umarım..

son olarak eklemek istediğim etlik antares'e çok yakın metro gross arkasında keçiören belediyesi tarafından yaptırılan havuz ve fitness merkesi içeren salonunda 1 aya kadar açılacağını öğrendik..

Son düzenleme: 21 Ocak 2009
    kazbek, Akay, Reddie ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    selam diez delosta tam olarak nerde,internette araştırdım ama rastlamadım,bu konudada bilgi verirsen sevinirim..

3. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    edit:söğütözündeymiş,ilgilenenlere duyuruyum,bana burasıda uygun değil malesef..
    +
    tam adı delos

Son düzenleme: 21 Ocak 2009
  4. BYMET

BYMET Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    TRAINER
    Yer:
    ANKARA
    S&s sports club

Ankara'da bahcelievler 3.cadde de 12 - b'' s&s club sports center'a beklerim salonum temiz, nezih güzel bir salondur. Bilgi almak icin tel : 221 27 70

Ekli Dosyalar:

• SS.jpg
      SS.jpg
      Dosya Boyutu:
      59,6 KB
      Görüntüleme:
      862
    • solarium4.jpg
      solarium4.jpg
      Dosya Boyutu:
      67,5 KB
      Görüntüleme:
      838
    Son düzenleme: 23 Ocak 2009
    Piasca bunu beğendi.
  5. yıldırım

yıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emekte konya yolu üzerine ankyra spor salonu. bence kesinlikle gidip bakmalısın. çok temiz ,eğitmenleri gerçekten çok profesyonel,fiyatlarıda uygun bence 800-900 civarında. yıllık üye yapıyor . görüşmeye gittiğimde hem çok güler yüzlüler hemde gerçekten işlerini çok ciddiye alıyorlar. gidip görmende fayda var ;)thums:

6. mephistoss

mephistoss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Ayrancı, Hoşdere, Güvenlik en geneli Çankaya da bildiğiniz spor salonu var mı?

7. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    ikizler spor salonu var hoşdere üzerinde

Hoşdere Caddesi No: 68/20A
    Ayranci, Cankaya

tel: (0312)427 66 33

8. mephistoss

mephistoss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oraya geçen yıl gittim fakat fazla memnun kalmadım şimdi yeniden başlayacağım acaba başka bildiğin yer var mı o civarlarda

9. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    kuğuluda tivolino tunalıda spor med var

10. vethekim79

vethekim79 Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0
    tunalıda karum karşısında var eltspor eski adı pinky bence iyi olmuş güzel salon fiyatta uygun tel.4272475

11. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    evt yıldırım sana katılıyorum gidip görmenizi tavsiye ederim =)

12. IAdam

IAdam Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni konu açmamak için buraya yazıyorum. Dikimevi-Cebeci-Cemal Gürsel taraflarında bildiğiniz iyi bir salon var mı? Ama Talatpaşa'dan uzak olsun. :)

13. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0

cebeci de milli sporcuların takıldığı döviz burosunun orda pttnin karşısında bi yer var.

kurtuluşta hukuk fakültesi karşısına yeni ve temiz bir salon açıldı diye duydum ama gitmedim.

Salon istiyosan biraz açılıp kızılaya bi göz at derim ;)

IAdam bunu beğendi.
  14. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada benımde balgat civarında bir salona ihtiyacım var. bugün eski gittiğim salona tekrar gittim, herifle tartıştık, efedrin kullandıysan bu salonda bır daha gelme dedi. iyi dedim gelmiyorum.

ankrya çetin emeç e baktım. iyi güzel herşey var ama senelik üyelik olayı bozuyor beni. 3-6 ay fılan olsa yıne eyvallahta, senelik zor ya.

balgat,bahçeli,emek civarında varmı bildiğiniz yer doru dürüst?

15. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0

bahçeli de dolunay kamagym starbody... birsürü vardı ama kalabalık salonlardan hoşlanmıyorsan sana tavsiyem kamagym dir hem sakin hemde aletler yeterlidir. yeri de on sinemasının altındaydı yani öle olması gerek :) Buralara bak beğenmezsen bi kaç yer daha tavsiye edebilirim tabi.

Deli333 bunu beğendi.
  16. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    Bilgin hocanın spor salonu vardı Kocatepe camiinden aşağı inerken ilk bodye başladığım yerdi,Ankarada hala açık olup olmadığını bilen var mı...

17. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Ora açıkda el değiştirdi. Bilgin hoca Ankara nın en iyi (hem spor hem de insanlık yönünden) hocalarındandı ama artık salonu devretti şuanki ismi rekor ama aletler yine aynı :) salonda bi değişiklik yok yani..

kutlukan bunu beğendi.
  18. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    ya on sinemasi cok uzak olur, 4.cadde civarı olsa daha güzel olur.

19. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    keçiören belediyesi spor komplekleri açtı ben bu komplexlerden birine gidiyorum 3 aylığı 75 ytl duş,sauna,dinlenme odası vs çok güzel aletler var çok memnunum fakat pek bilgili antrenörler var denemez ben kendi kendimin hocasıyım 9.ayım bu normal bi salona gitsem çok para gitmişti şimdiye :D

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    onu bende duydum hatta görmeye gittim ama açılmamıştı..resim çekmeye izin veriyorlarsa çekip yayınlarsan sevinirim..ankarada oturmasam da merak ettim doğrusu..

Sayfayı Paylaş