Aminoasit ve protein tozu kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve baDDog tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. baDDog

baDDog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık 1 senedir bb yapıyorum ve daha öncede düzenli olarak belirli aralıklarla yaptım. Şimdiye kadar aminoasit kullanımını hiç eksik etmemeye çalıştım ve extradan param oldukça protein tozu alıyodum. Fakat bazı yerlerde protein tozu aldığımda aminoasit almama gerek olmadığını okudum ve biraz kafam karıştı. Sabah kalktığımda 2 ölçek protein tozu, antremandan önce 5 amino (universal amino 2700), antremandan sonra 5 amino + 2 ölçek protein tozu( optimum) kullanıyorum. Sizce protein tozu alınırken aminoasit almak gerekli midir yada alınırsa ii olur ama çok ta gerekli diilmidir?

Forumda araştırma yaptım daha önceden sorulmuş ve cevaplanmışsa gözümden kaçmıştır özür dilerim :))
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yanlış yapmışsın, whey her zaman elinin altında olması gereken bir supplement paran oldukça amino asit takviyesi yapman gerekli sen tam tersini yapmışsın. Amino asit tek başına hiçbir işe yaramaz.
    Antrenmandan sonra 2 ölçek almana gerek yok 1 ölçek yeterli olacaktır eğer illa günde 3 ölçek kullanmak istersen casein niyetine gece yatmadan önce 1 ölçek yağsız sütle içebilirsin.
    Son sorunun cevabını da tam olarak veremem ama benim hiç ihtiyacım olmadı aminoya

baDDog bunu beğendi.
  3. baDDog

baDDog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bunun farkına bu kadar zaman sonra varmak biraz acı olcak ama teşekkür ederim :) Birinci sırada her zaman whey protein i tutmalıyım yani.
    Bide ölçek konusunda kafam baya karışıyor. Çünkü aldığım son protein tozundan (optimum dan dı sanırım) 90cc lik bir ölçek çıktı. Elimde 70 cc lik bir ölçek daha var oda hardline ın protein tozundan çıkmıştı sanırım. Ben iki ölçek yazdım ama 90 cc yle bir buçuk ölçek kullanıyorum. Ve 24gr protein 70 cc lik ölçekle mi koyduğumda oluyo yada 90 cc yle mi oluyo tam hesaplayamadım. Bide bunlar bunlar haliyle pahalı ürünler ve bende öğrenciyim ideal olarak günde kaç ölçek kullanmalıyım tam kafamda oturtamadım açıkçası :)

Son düzenleme: 7 Ocak 2010
  4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben de senin gibi öğrenciyim benzin parası okulda yemek parası derken supplement parasını benim de düşünmem gerek :) Ben sabah kalkar kalkmaz ve antrenman sonrası kullanıyorum. Gece yatmadan öncede light kaşar peyniri ile yağsız süt kullanıyorum protein için.
    Arkasında yazan değerler kendi ölçeğine göre yazılmıştır yani sen Optimum'un içinden çıkan ölçekle 1 ölçek alman yeterli olacaktır

5. baDDog

baDDog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öğrenci için zor bi spor bütün haftalığımı süt, yumurta ve ton balığına yatırıyorum :) 83 kiloyum ama protein tozuyla beraber günde 180-200 gr proteini buluyorum çoğu zaman. Ton balığı özellikle çok yardımcı oluo 160 gr ında 42 gr protein var.

6. FameStyLe

FameStyLe Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    160 Gr. Ton balğı için 2 konserve açman gerekicek..
    Buda her gün için oldukça ağır geliyor bana..:) ( Maddiyat olarak. )

7. sao

sao Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    konu başlığıyla yazılanlar pek alakalı olmamamış.

8. baDDog

baDDog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    160*2 derya ton balığı 4,5 lira. Tek konservede 160 gr var. Bana gayet uygun geldi hep ondan alıyorum.
    Konu istemeden biraz değişti haklısınız :) ama konuyla ilgili farklı bi yorumunuz varsa duymak isterim.

9. DeliKase

DeliKase Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    derya ton balığın süzülmüş ağırlığı yanlış hatırlamıyorsam 100 gr kadar. ben derya ton balığı yerine tansaş light ton balığı (süzülmüş ağırlık 110gr kadar) tavsiye ederim.

derya'nın yağ oranı 8,6 ve protein oranı 24,1 gr, tansaşın yağ oranı 0,7 protein oranı ise 26,6 gr. fiyat olarak ise tansaş derya'dan 50-60 kuruş daha fazla (iki kutu için).

10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Amino asit yerine her zaman protein tozunu yönelmen senin için çok daha ekonomik olacaktır
    bir ölçek whey protein bir avuç dolusu aminodan daha değerlidir. dikkat edersen yurt dışında best seller'da hiç amino asit göremezsin genelde protein tozu sıralamada yukardadır, daha elzemdir içerik olarak.

antrenmandan sonra whey ile amino yu bir almana gerek yok whey yeterlidir.

baDDog bunu beğendi.
  11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ah arkadaşım yaa ah.." antrenmandan sonra whey ile amino yu bir almana gerek yok whey yeterlidir." demek ne demek ya ?

Aminoya gereksiz dedin yani,o zaman atalım bizim aminoları da çöpe sana inanıp :) Amino iyi bir çalışma programın ve iyi bir beslenme programın olduğunda,antreman sonrası kullanım için biçilmiş kaftandır. İlk alacağın şey whey protein,2. alacağın şey ise aminoacid denmeliydi.

12. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    ben senin arkadaşın değilim forumda kişilere nici ile hitab et !

burada dikkat ederseniz 2 si bir olarak belirtilmiş

ikisinden birini seçmek zorundaysanız toz olmalı öncelik

hangisi denirse elbette ki toz. zira 1 günlük tozla aldığınız toplam amino miktarını tabletle almak için günde çok fazla amino tüketmemiz gerekebilir bu da maliyet demektir..

yine dikakt edersen daha önceki mesajımda amino gereksiz dir diye cümle geçmiyor

forumu biraz dolaş oku tekrar takrar aynı şeyleri yazmak gereksiz olacaktır..

13. pudzianowsky

pudzianowsky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    KARS
    Bu konuda benim yorumum olacak çünkü tek başına amino acid kullandım amacına hizmet etmediğini gördüm,tek başına protein tozu kullandım amacına oda tam anlamıyla hizmet etmedi fakat tek başına amino kullanımından daha faydalı olduğunu gelişimimde müşahade ettim.Tek başına amino mu? protein tozumu ?derseniz denemiş yanılmış biri olarak sizlere tavsiyem tek başına olacaksa kesinlikle protein tozu olacaktır
    Fakat şuda bir gerçekki alınması gereken şekli protein tozu+amino aciddir.Bunlar birbirini tamamlayan çarkın dişlileri gibidir ,daha çabuk sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

14. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar whey protein yanında sıvı amino asit kullanırsam kilomda artış olurmui biraz kilo almak istiyorum çünkü suratım ve kollarım çok cılız kaldı gövdeme göre

15. muttalip

muttalip Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    slm arkadaşlar ben spora gideceğim gün sabah 1 ölçek protein tozu spordan 45dk önce sut ile 1 ölçek protein tozu spordan 45-60 dk sonra 2 ölçek protein tozu birde spordan 15 dk önce 3 amino sonra 3 amino sizce doğrumu yapıyorum
    protein tozu-whey gold

16. mehmetcan özbay

mehmetcan özbay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    selam arkadaşlar spor öncesi ve sonrası whey protein tozu kullanıyorum amino asit kullanmaya da karar verdim aminomax 8000 aldım ancak spor öncesi 4 tablet amino sonrası bir ölcek protein tozu kullanmayı düşünüyordum fakat tozu ve aa yı alıdğım yerde çalısan eleman spor öncesi 4 tablet aa ve bir ölcek protein tozu sonrasındada aynı şekilde 4 tablet aa bir ölcek toz almamı söyledi kullanımı nasıl yamma gerek bilgi verebilecek birileri olabilirse sevinirim şimdideb teşekkür ederim

17. TheSeCo

TheSeCo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Konuyu hortlatıyorum ama bunu bende merak ediyorum.
    Elimde Optimum Whey var spordan hemen sonra ve off günlerde sabah kalkınca içiyorum.
    Protein tozunun yanına bunu almayı düşünüyorum.
    Protein Tozu ve bu ürünün kullanım talimatı aynı "Spordan hemen sonra su ile tüketin"
    Bu 2 ürünü nasıl kullanmalıyım ?

Sayfayı Paylaş