Amino mu Protein Tozu mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve enginistanbul tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 118 üye.
  1. jackalhacker

jackalhacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar isteyen amino kullanır isteyen protein kullanır siz sadece görüşünüzü yazın ve susun
    bu ne ya sizden açıklama isteyen mi var? bıdı bıdı konuşup duruyonuz. yada adam gibi yorum yapın dogma bilgiler yapmayın ayıptır ya....
    bodye başladıktan 1 sene sonra amino kullandım kasları tuttu kas kaybı 0'a düştü 2 ayda iyi bir kas gelişimi yaptım
    protein tozu kullandım kütle oldu kendimi zihinde hissettim ama kaslara yönelik hiçbi faydası yoktu ha yemek yemişsin ha protein tozu almışsın yemek yemeye o kadar zaman ayıramayanlar içindir bu protein tozu

diyeceğiniz bu 2 cümleden ibaret ama eveliyip geveliyosunuz

ayrıca eyeseeyou insanların kafasını karıştırma arkadaşım konuşmalarının doğruluk payı neredeyse 0.
    ilk önce araştır sonra konuş

uqur01 ve Salash bunu beğendi.
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Öncelikle üslubunuza dikkat ediniz.
    Yönetici olarak üslubunuzu düzeltmenizi ve bunu ciddi bir uyarı olarak görmenizi rica ederim.

Bunun dışında katılmadığınız noktalar varsa gerekçelerle ve kaynaklarla kendinizi savunursunuz.
    Aksi durumda eveleyip geveleyen siz olursunuz.

Lütfen bu mesajı dikkate alınız!.

Bozo-Baku, uzk, burnas ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    Ekonimik durum ve karacigerin fazla zorlanmak istenmemesi durumunda, benim nacizane fikrim protein tozu kullanilmasidir.

Zira, aminoasitler proteinlerin yapi taslari oldugundan, protein tozlari da yeni baslayanlara yetecek miktarda aminoasit ihtiva etmis olurlar.

Marka olarak da, forumlardaki anketleri okuyabilirsiniz.

Genel olarak rengi ve kokusu yerinde, sivilarla kolay karisan urunleri tercih ediniz.

Saygilarimla

4. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    tabiki protein tozu.

5. cibernetik

cibernetik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    antalya
    KISACA:

Aminolar çok hızlı emilir ve kas tamirinde çok faydalıdır.Sadece amino alarak hipertrofi yapamazsınız.KG başına almanız gereken miktarları hesapladığınızda müthiş pahalı gelir.En güzel kullanımı ant dan 15 dk önce hemen sonradır.
    Whey ise amino dan biraz daha geç emilir.İçinde amino asitlerde ki protein profillerini de bulundurur.kas yapılanması için en ideal ve ekonomik üründür.OLMAZSA OLMAZDIRRRRR

6. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Aminolar kaslara daha hızlı ulaşır o yüzden antremandan hemen once 5gr BCAA, antremandan sonra 10gr Amino kulanırım. Antremandan sonra ayrıca BCAA ve Glutamine 5 er gram kullanırım ve 250 ml üzüm suyu içerim. 1xProtein (50gr), 4xKarbo (200gr) yemegimi 45 dk sonra da yerim.

7. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar bende b.b. de yeiyim 5.ayım oluyo bu.Daha önce ek olarak sadece sıvı amino kullandım fakat kas gelişimimi hızlandırmak istiyorum ve öğrenci olup ewden uzakta okuduğum için düzgün beslenemiyorum , fazla paramda yok sizce amino almaya dewammı etmeliyim yoksa protein tozumu almalıyım , birini alabilirim.(uygun fiyatta kalitesi kötü olmayan proein tozu markası önerirmsnz?)

8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    "Düzgün beslenemiyorum" dediğin zaman aminoyu unutacaksın.

Çünkü aminoyu hiçbir zaman protein tozu gibi öğün olarak kullanamazsın.

Öğün kaçırdığında protein tozunu karıştırır içersin, ama ortalama bi aminoyu hop diye 10 tablet yutman lazım aynı değerde protein almak için.

Bunun karaciğere bindireceği yük uzun vadede karaciğeri yorar.

O yüzden beslenmeyle ilgili sorunun varsa protein tozu almalısın.

Serhat#24, Salash ve yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  9. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ikiside kana aminoasit olarak giriyor buna rağmen nasıl farklı işlevlerde bulunuyorlar?

tabiki yanlış bilgi vermişsiniz

eger bütçe sorununuz olmasa direk amino derdim.aminoasit kana hızlı karışır. kullanırken su gerekmez. yani fazladan su içmezsiniz. sindirime ugramadıgı için sindirim sistemini gereksiz yere yormaz. tabi bunlar çok büyük bir fayda değil ama yinede amino daha avantajlıdır.
    proteinin tek avantajı ucuz olmasıdır. günlük aldıgımız proteini aa olarak almaya kalksak bütçemiz baya sarsılır.

sende de bütçe problemi oldugu için protein diyorum

Son düzenleme: 22 Ağustos 2009
  10. Morifindel

Morifindel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    beyler protein tozu ucuzluk bakımdan daha iyi diyorsunuz bir çoğunuz.ama ben şimdi rasgele iki ürün seçip karşılaştırma yaptım.bunlar hardline nutrition amino 2000 - 300 tablet ve Twinlab % 100 Whey Protein Fuel 908 gr.
    bu ürünlerin kalitesini falan bilmiyorum.kullanmadım da yalnızca değer olarak karşılaştırmak için seçtim.diğer ürünlerde daha farklı sonuçlar çıkacaktır şüphesiz.
    ama bu iki ürüne baktığımızda bi ölçek yani 35 gr twinlab protein tozundan aldığımız protein,amino acid ile hardline amino'dan 12 tablet içtiğimizde aldığımız protein,amino acid yaklaşık olarak aynı.sizde bakıp kontrol edebilirsiniz.
    başlangıç seviyesinde biri olarak ben günde 1 ölçek twinlab protein tozu alırsam bu bana yaklaşık olarak 25 gün gider.fiyatı da 98 tl.
    aynı şekilde hardline alır günde 12 tablet içersem o da 25 gün gider ve fiyatı 81 tl.
    şimdi ben diğer markalardan karşılaştırmalarda yapacağım.kuşkusuz markalar arası çok fark vardır.ama bu durumda amino kullanmak daha mantıklı görünüor üstelik kolay emilim oluyor.
    ama durum böyleyken siz olsanız hangisini kullanırdınız?

ayrıca anlamadığım bir şey var protein tozu hacim kazanmak için daha uygunmuş gibi bi izlenim oluştu bende.amino ile protein tozunun bu konuda ne fark oluşturduğunu söyleyebilir misiniz? bilen arkadaşlardan yardım lütfen :)

11. muskulus06

muskulus06 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    sağlık
    Yer:
    ankara
    aminoasitin karaciğeri yordugunu soyleyen arkadas neye gore soyluor bilimsel bi veri mi yoksa kişisel gorusumu?a.a lerın yıkımı sonucu ortay cıkan nitrik asitlerı amonyaga cewırır karacıger bu a.a alsanızda almasnızda zaten k.cigerın gorevı..

burnas bunu beğendi.
  12. okyanuskusu

okyanuskusu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 2 ayda 2 kutu hardline 4.5kg tükettim yaklasık 4 kilo falan aldım 65 kg oldum ama bir kas artışı göremiyorum acaba bcaa mı kullanmalıyım teşekkürler

13. Uzi

Uzi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    karşıyaka
    Merhaba,
    Arkadaşlar aranızda "discount-supplements.co.uk" adresinden parasını ödeyerek siparişte bulunup siparişi gelmeyen oldumu. uzun yıllardır birçok güvenilir adresten sup.alırım ilk kez başıma böyle birşey geldi. bu siteyle ilgili tecrübesi olan varsa paylaşabilirmi. yalşaık 3 ay oldu 1 aysonunda zaten ümidimi kesmiştim 50 € luk siparişten. birçok yazışmamız oldu gelmezse mutlaka tekrar bize yazın yenisini gönderelim vs dediler . bunlar özet bilgiler . sadece benim başıma gelip gelmediği ve herkezin bu site hakkında tedbirli olması için ilgilerinize ihtiyaç var.
    şimdiden teşekkürler,

serdar

14. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    mrb bnde 2 aydır bb yapıyorum burda fotoğraflarını gönderen abiler war 17 yaşında 1.82 boy 78 kiloyum full göğüs abandığım halde o fotlardak kadar çok yok bnde sizce protein tozumu almalıyım yoksa aminoasitmi gncnin sını aminoasitinden almıştım daha kullanmaya baslamadım ama cevap yazarsanız şimdiden teşsekkürler

15. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    hızlı kas gelşimi için hangisini önerirsiniz aminomu proteinmi

16. thymus

thymus Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    neyersen osun.bu iş önce beslenme

17. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    2 si de değil. 2 sinin kullanım alanları farklı.Aminolar antreman sonrasında,kasa hemen besin yetiştirmek için. Protein tozu da,daha yavaş emildiği için,gün için de,besin atlantığı zamanlarda,yatarken.
    Hiç protein tozu kullanamayım,hep amino kullansanız olur mu ? tabii olur ama 10 kat daha fazla para ödersiniz.

18. YKG

YKG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki arkadaşlar ben bişi sormak istiyorum bu sporda ilk senemi doldurdum ve başlangıca oranla durumumdan memnunun göbek bölgemdeki yağlardan genel anlamda kurtulup kas kütlem gayet iyi durumda ancak bugüne kadar yardımcı supplemnt hiç kullanmadım ve artık vücudum adeta yerinde sayıyor özellikle son iki aydır.ben şişmek değil sadece kaslarımı biraz daha geliştirmek ve belirginleştirmek istiyorum.bunun için hangi supplementi kullanmalıyım.bu arada hala birz yağ sorunum var kardiyo ve power plate yapıyorum ve etkisi çok oldu gerçektende ama öğrenci hayatından ötürü beslenmeme dikkat edemiyorum sizce yyağ yakıcı bi destekle kalan yağlardanda kurtulmam mümkün mü

19. bossyildirim

bossyildirim Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    iyi bir proteın tozu alırsan zaten o senın amıno asıt ıhtıyacını karsılayacaktır

orn: optımum gold veya optımum platınuım

20. deniz1299

deniz1299 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar ben 1 senedir bu sporla uğraşıyorum pek düzenli değilim ama az cok geliştim 55 kg ydim şimdi62yim 180 cm boy 23 yaş amino almayı düşünüyorum da bu aminolar 1000-2000-3000-9000 filan çeşit çeşit hangisini kullanacağım bilmiyorum fkri olan arkadaş var mı?

Sayfayı Paylaş