Amino hakkında yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Synyster Gates tarafından 22 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle merhaba herkese, kışa whey, kreatin, amino, vitamin ve balık yağı kombinesi ile giricem. Ama forumda okuduğum kadarı ile yeni wheylerin artık kana hızlı karıştığı için isolar mesela aminoya gerek kalmadığı söylenmiş, ama ben amino almadığım gün öldüğüm gündür yani, ertesi gün yokum . Kas ağrıları çekilecek gibi olmuyor ama amino alınca ertesi gün halı sahada maç bile yapabiliyorum. Sizce almalı mıyım amino? Ve aminolar genelde antrenmandan önce ve sonra yazıyor ben hepsini önce alsam olur mu ? Son olarak sadece ağrıya yönelik olduğu için çok ürün fark eder mi ? Yani hepsi ağrı keser mi ? Mesela gaspariler anormal ucuz amino 8000 bu işe yarar mı ? Şimdiden teşekkürler.

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Düzenli hayvansal protein alıyorsan aminoasit gereksiz ayrıca wheyde alıcam diyorsun.Aminoya gerek yok derim ayrıca aminonun ilk defa kas ağrısı geçirdiğini senden duyuyorum glutamine olsa neyse :D

3. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Herhangi bir amino hakkında açılmış başlığa gir hepsinde yazar. Ayrıca glutaminin ağrı ile filan bi faydasını görmedim ben kullandığım dönemde asıl forumda glutamin gereksiz diye başlıklar var, bu kanalda açılan başlıklara cevap vermeden hepsini oku bi forumum ;)

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Glutaminin özellikleri GH başlatması ve ant.sonrası kas ağrılarını azaltması tabi etki olarak birşey demem zor ama aminonun ağrı kestiğini ilk sizden duydum.

5. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Bana bi etki etmedi, dediğim gibi forumda gereksiz olduğuna yönelik makaleler var, yine dediğim gibi forumu sürekli okuyun çok basit bi şey bu çok bilindik aminonun ağrıları azalttığı.

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    bana kalırsa whey alırsanız ve ayrıca protein tüketiminizde iyi ise aminoasit almak çöpe atılan para gibi olur.Tabi karar sizin :).Ben zaten glutamin gerekli demedim.Sadece ne işe yaradığını yazdım.

7. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Ama ağrılar işte sorun o, tek başına whey ağrılar geçirmiyor, eğer ertesi güne sıfırdan başlayacak ağrısız olucaksam sırf bunun için bile verilir o paralar aminoya.

8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Ben zaten bencesini söylüyorum.Sana kalmış bir durum alıp almamak.Zaten ağrı geçirmek için whey saçma.Ben whey ağrı geçiriyor demedim zaten.Whey proteindeki aminolar yeterli olur.Sen dinlenmeye önem gösterirsen ağrı felanda kalmaz.Yani ağrı geçirmek için amino kullanmanın mantığı yok

9. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Ağrıyı geçiriyor işte nasıl mantığı yok ? Neyse dediğin gibi senin düşüncelerin.

10. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Anladigim kadariyla içerisinde glutamine barındıran bcaa/amino asitlerin recovery yani toparlanma, kas ağrısı azaltma gibi bir etkileri söz konusu.
    sozgelimi kullandığım xtend bcaa, intraworkout yani antrenman esnası bcaa si olduğu halde, gün içinde, örneğin akşam üzeri aldığımda da kas ağrısını dindirme etkisi olduğunu gözlemledim. Bu etki Placebo olabilir mi, olabilir açıkçası. Ama adı ne olursa olsun, etki etkidir.
    Sözgelimi, antrenman sonrası 30 ila 60 sonra yemek yedigimden, spor sonrasi ilk 1-2 saat toparlanmam çok zor olmuyor. Ancak aksama dogru (antrenmanı oglen 1-2 gibi yaptığımdan ) Sert girdiysem ağrı oluşuyor. Buna Panzehir olarak bcaa alıyorum bi ölçek ve doğrusu etki de görüyorum.
    Henüz içerisinde glutamine içermeyen bi bcaa amino türevi ürün almadım, bu nedenle genelleyemem. fakat xtend için bu tarz bi etkiden söz edebilirim.

11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    xtend,bcaa xplode felan olsa bir türlü dediğin gibi kapsül form aminonun toparlanmaya etkisini ilk duydum sanırsam psikolojik etki gibi geldi.

12. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Hiçbir antrenman çeşidi bana 2. gün ağrı yaşatamadı. Senin programın ne merak ettim?

13. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Çok mu zor şu forum amino bölümüne girip şu yazıları okumak hala ilk kez duydum diyor ya,

Haftada 4 gün antrenman yapıyorum hadi iki gün ağrı çektiğimi düşün, ağrısız günüm olmayacak. Amino ağrıları kesiyor, ertesi güne ağrısız sıfırdan başlıyoruz bunun tartışmaya açılması o kadar gereksiz ki, siz bunda ısrar ettikçe konu off topik oluyor diğer sorulara cevap alamıyorum. 2006 da bile tartışmıyordu insanlar bu konuyu yıl olmuş 2015 hala amino ağrıyı keser mi psikolojik.

14. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam şimdi niye azarlamaya yönelik konuşuyorsunki onu anlamadım.İnsan gibi söyleyebilirsin bunu varsa bi link paylaş bizde öğrenelim.

15. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Maietnigri, dediklerin doğru xtend tarzı bcaaların da böyle etkisi var şuan bende amino decanate kullanıyorum. BCAA ve glutamin kombinasyonu. İşin açıkcası bcaa kullanmaktan sıkıldım, fark ettiğime göre amino kadar etki etmiyor bana, aminoların recovery etkileri daha iyi gibi geldi, kendim için konuşuyorum tabi ki. Özellikle likit aminolar ama bu sefer normal amino kullanıcam hem o aminoları off günleri öğünlerede ekleme gibi bi şansım var buda öğünlerin kalitesini arttırıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2015 ---
    https://www.bodyforumtr.com/threads/universal-amino-3001.2312/ Azarlar gibi konuşmuyorum, hatta senin için çok fazla uğraşma diye ilk sayfada bahsedileni buldum. Diğer aminolarda hap boyutu filan ilk sayfalar bunda ilk yorumdan itibaren recovery.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2015 ---
    Hatta sana şunu söyleyim likit aminoların bazılarının definasyon döneminde 1 gr. Kas kaybettirmediği söyleniyor, kas yıkımını çok iyi kestiği, mega fortenin başlığınada bakabilirsin.

Son düzenleme: 25 Eylül 2015

Sayfayı Paylaş