Amino asitleri fazla kullanmanın gelişmeyi olumsuz etkilemesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sovereign tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    olay şu.bir arkadaş weider amino 3050 nin fazla kullanmanın olumsuz etkilediğini söyledi.ben 67kg yim antremandan önce 2 sonra 2 olarak kullanıyorum pek bir etkisini göremedim.oda bana fazla geldiğini sırf antremandan sonra 2 tane kullanmam gerektiğini söyledi.ağır geldiğini ve vücudu çökerttiğini söyledi
    ne diyorsunuz buna?

edit-belki kötüleyen olur şimdiden söyliyeim bunu bana söyliyen kişi baya iyi arkadaşım ve 8 senellik bir vücutcu gerçekten mükemmel bir yapısı var.pek yanlış düşüneceğini zannetmiyorum sadece fikir toplamak istedim

Son düzenleme: 12 Ocak 2010
  2. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    dışarıdan alınan aminoasitin fazlasının idrar yoluyla atıldığını biliyorum ben. Vücudun fazlasını kullanması veya çökertmesi gibi bir şeyi ilk defa duyuyorum

3. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    arkadşaım 2 tane nedir ya .şaka gibi az kullanıyorsun bence. 12 gram almak optimumu antreamandan önce ve sonra.

yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  4. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    TurTaa sen nasıl kullanıyorsun 3050 yi kaç tane alıyorsun günde?

5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    nerden duyuyonuz böle saçma sapan lafları anlamıyorumki ağzı olan konuşuyo
    kutunun üstüne bi servis ne kadarsa o kadar alıcaksın 2 tanesi çok komik bi rakam

6. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Universal 2700 ü 4 önce 4 sonra kullanıyorum mesela ben. Bir arkadaşım 5 + 5 kullanıyor, forumda da gördüm bu şekilde kullananları.. Sen 2+2 az kullanıyorsun. En azından 3+3 kullanman lazım

7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bence önemli olan gramajı.. benim aminolar çok kücük ,tanesinde 0.75 gram protein var. 12 tane yiyorum ben tek seferde.10 gram falan ediyo

8. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    vg geçmişiniz ne kadar?
    2 adet Turtaa'nın dediği gibi bence az
    bu noktada genel kaide olan sporcunun kendi vucudunu zamanla tanıması aklıma geliyor
    1 yılınızı aşmışsanız ve 2 adetten fayda görmüyorsanız(67kg olduğunuzu yazmışsınız fakat boyunuzu belirtmemişsiniz...belki zayıfsınız) ve illaki amino kullanacağım derseniz(ki bence öğünlerinizi kaliteli olarak arttırıp kilo alınız) 3-4 adete çıkarıp denemenizi tavsiye ederim.

sovereign bunu beğendi.
  9. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    1.5 sene yaptım şu an tekrar başlamamın 3.ayı rahatsızlığım yüzünden 13kg kaybettim tekrar toparlamaya çalışıyorum 1.82 boyundayım.
    4 4 mü almamı söylüyorsunuz toplamda?

10. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    kilonuz bence az
    hocanıza danışarak protein ve karbonhidrat destekli bir program uygulamanızı;
    belki önümüzdeki dönemde definisyonu dahi düşünmemenizi;
    bu zaman diliminde, vücudunuzun ihtiyaç duyduğunu hissediyorsanız ancak amino takviye etmenizi öneririm.
    şimdilik önceliğiniz kilo artışı olsun bence
    ama güç ve/veya hacim artışı zamana yayarak tabii
    forumda araştırmışsanız bazı arkadaşlarımızın örneğin A.B.D'de bu sporu yapan iri kıyımların bile rutinlerinde bazen sadece protein+amino+creatine olduğunu yazdıklarını görmüşsünüzdür

sovereign bunu beğendi.
  11. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

12. ferdiakpinar

ferdiakpinar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul Avcılar
    Belki vg yi bırakınca aminoasid ler sayesinde meydana gelen gelişme aaminoasid ler kesilince hızlı bi şekilde çözülmenin başlamasılyşa oluşacak morol bozukluğu vb. olumsuzlukları kasdetmiştir.

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kişi amıno asıt kullanmayı kessede vucuttakı amıno asıt havuzu hıc bır zaman bosalmaz!..

Vücüduna aldıgın bıtkısel veya hayvansal her gıdadaki protein belirli oranda amino asit'e cevrılerek vucudun amıno havuzuna aktarılır.. Oradanda kana karısıp vucudu besler..

Kısı tum ek besınlerı yanı supplementlerı kesse bıle yedıgı herhangı bır seyden dolayı amıno havuzuna amıno saglanır.. Hatta kişi bır sey yemedıgınde bıle kaslar yıkıma ugrar sırf amıno havuzu bos kalmasın dıye..

Sonuc olarak amıno asit'i bırakınca vucutta çözülme fılan baslamaz..

Kaldı ki 2+2 amino asit ile zaten pek bir sey de olmaz..

Yanlısım varsa bılgılı arkadaslar nedenlerı ıle acıklayabılırler..

Salash ve tranceaddict bunu beğendi.
  14. ferdiakpinar

ferdiakpinar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul Avcılar
    umur35 anlamak mı istemiyosun yoksa illa bende yorumun üzerine bişeyler karalıyıcam mı diyorsun ? Adam 1 sene ya da 7-8 ay vg yaptı belli supplementleride kullandı (amino asid,protein tozu vb. )Gelişimi supplementsiz %40 sa supplementlerle % 60 olmuş mesela.Şunu da herkes bilir ki( marka önemli değil ) piyasadaki amino asidlerde , vücüdun sadece gıdayla elde edemeyeceği katkı maddeleride mevcuttur.Bu çerçöplerin kalbe yaptığı baskı ve vücudda biriktirdi laktik asitte işin diğer yönü.Sporcu kardeşim bu işi bıraktığında ve supplementleri de haliyle kestiğinde vücüdun formunu koruması yada geri dönüşümü supplementsiz çalışmış bir kişininkiyle aynı düzeyde mi olucak yoksa çözülme daha hızlı mı yaşanıcak??

15. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Neymiş bu herkesin bildiği kalbe baskı yapan katkı maddeleri ferdiakpınar var mı 2-3 örneğin ?

16. ferdiakpinar

ferdiakpinar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul Avcılar
  17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Bırıncısı verdıgın ornek, ornek bıle sayılmaz cunku o urun amıno asıt degıl once bunu ogren..

Ikıncısı uslubuna ve tavrına dıkkat etmenı onerırım senın ıyılıgın acısından..

Ucuncusu oyle ortaya bır cumle atıp sonra gereken cevabı duzgun bır sekılde alınca, boyle uste cıkmak cabalaman oldukca gereksız..
    Zıra ben sana duzgun bır sekılde, kırıcı veya sert bır uslup anlattım ıfadenın yanlıs oldugunu..

Hala arkasındayım.. Evet dısarıdan aldıgımız amınolarda, tıpkı yedıgımız ıctıgımız sebzeler gıbı masum degıl ama senın bahsettıgınle de alakası yok durumun..

Bırıncı kısı gunde 150 gr proteın tavuktan ıkıncı kısıde 150 gr amıno asıtten (kac tablet yapıyorsa artık..) kullansın ve belırlı bır sure sporu yapıp bıraksın.. Dıger tum etkenler aynı.. Senın cozulme dedıgın sey ıkısınde aynı mıktarda olur 3 asagı 5 yukarı.. Kaldıkı natural yanı steroıdsız calısan kısılerde senın cozulme dedıgın olay cok yavas olur ve tamamen eskı hale de donulmez cok kotu beslenılmedıkce..

Son düzenleme: 10 Şubat 2010
  18. ferdiakpinar

ferdiakpinar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul Avcılar
    verdiğim örneğin aminoacid olmadığını bende biliyorum sende biliyorsun.soruyu soran arkadaş yeni başlamış spora.aminoacidle başlar bu iş protein tozu,creatin derken kaldırdığı ağırlıklar yeterli gelmez bi satten sonra ve bu tur pump etkisi yapan urunler kullanmasın diye ilk bulabildiğim linkleri yolladım.bunlar böyle çoğaldıkça çoğalır.
    http://www.revir.com/v01/pages/p15/1116/215456.shtml
    2 yılı geçen bi üyeliğin var gördüğüm kadar bu sporuda buna yakın bi sürede yapıyosan haliyle bilgi ve tecrüben benden hayli fazladır.bana onu öğren bunu öğren diyeceğine bu yeni başlayan arkadaşımıza vg yi en az 3 ay yapmadan herhangi bir supplement kulanmanın gereksizliğini,illa kullanmak istiyosan onunn yerine doğal beslenmeyi önesen daha makbule geçerdi.son olarak uslubumda bi saygısızlık sataşma yok cevabına cevap yazdım ama senin uslubun ve yazdıkların ise bana lise günlerimi hatırlattı.önüme sigara müzik son ses açık nette tanıdığın tanamadığın herkese racon kesmeler,dikkat et kendine,bir gece ansızın gelebiliriz falan filan.lise bitti biz büyüdük seni bilmem.Neyse laf çok uzadı tüm yeni başlayan arkadaşlarıma sözüm doğal beslenelim sıkı çalışalım çerçöpten uzak duralım.
    "halk icinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sihhat gibi"
    herkese kolay gelsin.

Salash bunu beğendi.
  19. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    hele şu ilk 3 ay olayı beni öldürüyo neden acaba 3 ay ?
    ben ilk ayım içinde whey almıştım gayette doğru bi karardı bence keşke daha erken alsaymışım diyorum doğal beslenelim diyosun sanki protein tozu,amino asit uzaydan geldi veya lab. ortamında üretildi bazı şeyleri tartışmadan önce biraz bilgilenmek lazım diye düşünüyorum internet gibi bi kaynak var elinin altında açıp okuyabilirsin
    bu arada amino asitleri diyaliz hastalarıda kullanıyo kas kaybını önlemek için sence yapay bi şey olsa zararı olsa o insanlar çoktan hakkın rahmetine kavuşmamışmıydı

20. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    İlk önce amino asitlerden bahsedip daha sonra böyle bir örnek vermen ilginç olmuş ki bu örneğin bile desteklemiyor seni. Sana tavsiyem 1-2 dk değil bu araştırmana 1-2 saat ekle ve bulduklarını bize de değil, FDA'in ek besinlerin güvenliğiyle ilgilenen bölümüne yolla emin ol o bulduklarının dayanağı varsa ürünler tereddütsüz toplatılacaktır. Bundan önce efedrin içeren ürünlere ve daha geçenlerde Hydroxycut lara yaptıkları gibi.

Yeni başlayan birine ek besin önermeyebilirsin bunu anlarım ama çıkıp sanki uyuşturucu kullanımı gibi ilk önce aminoasitle başlarsın sonra protein tozuna geçersin daha da bağımlı olursun pump ürünleri aramaya başlarsın gibi spor salonunda sağdan solda duyulan, araştırma yapılmadan öğrenilmiş çok yanlış ve bilgisizliği gösteren yorumlardır benim gözümde.

Ayrıca verdiğin link benim için hiç bir şey ifade etmiyor, yoldan geçen bir doktorun ( büyük ihtimal bu adamlar yüzünden bu denilenlere inanan kişi sayısı bu kadar yüksek ) referans vs göstermeden, her hangi bir araştırma yapmadan tıbbi bir geçerliliği olmayan bir siteye yaptığı yorum hiç umrumda değil. Dilerseniz bende mesajımın altına Prof.Dr yazabilirim belki kişileri bu yanlış düşüncelerden kurtarıp en azından kendileri düşünerek bir sonuca ulaşmalarını sağlayabiliriz.

Spora yeni başlayan biri bence maddi durumu el veriyorsa ek besin kullanabilir temel ek besinler olması kaydıyla. Bunlar nedir; protein tozu, amino asit. Spora yeni başlamış birinin birden yükselttiği protein alımı nasıl kendisine zarar vermeyecekse bu protein alımını bu ürünlerle yükseltmesi hiç bir zarar vermeyecektir.

Sayfayı Paylaş