Allah aşkına şu kardeşinize göğüs programı yazın.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BigMen tarafından 18 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. BigMen

BigMen Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Adminlerden ricam konuyu bir müddet kapamamaları.

5 aydır yapıyorum bu sporu ve çokta severek yapıyorum.

5 aydır gittiğim halde göğüs 0.
    Tamam 5 ayda zaten aman aman bişey yapılmaz ama benimkiler nedense hiç şişmedi?

Hocamın verdiği program 5 para etmez internettende almak istemiyorum çünkü nasıldır bilemem.

Sizlerden ricam şu kardeşinize doğru düzgün bir göğüs programı yazmanız.
    Kilo: 60
    Boy: 182

Beslenme konusundada sıkıntım yok hatta takviye olarak protein tozuda içiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    6 Tekrar programını yapmanı tavsiye ederim, ben şu an öyle çalışıyorum ve çok iyi verim alıyorum, toplam 3 hareket yapıyorum, haftada 2 kez çalışıyorum göğüsümü.

Tabi 6 tekrarı kaldırabildiğin en ağır kilo ile yapacaksın.

Mesela benim programım şöyle:

Bench Press 4 set, 5-6 tekrar.

İncline Bench Press 4 Set, 5-6 tekrar

Cable Crossover 4 set 5-6 tekrar.

Bire bir aynı yapmak zorunda değilsin, vücuduna göre set sayısını azaltabilirsin eğer istersen.

Elbette ki düzenli olarak ayda en azından 1 kilo aldığından emin olman lazım, yoksa istediğin kadar proteinlerine dikkat et, gelişemezsin.

3. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    beslenmem iyi demişsin ama kilon düşük bence kalori miktarlarını arttır.

4. Mupina

Mupina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Benim tavsiyem yanlış anlamayın hareketlerin çoğu nizami yapılmadığından dolayı o bölge çalışmıyor. Sakın yanlış anlamayın ben 2 senedir göğüs basıyorum Avusturya da arkadaşım var ora gittim geçen ay tatile o gösterdi tam nizami şeklini. Diyeceğim o ki nizami yapmaya çok özen gösterin lütfen. 2 senede yapamadığımı 5 haftada yaptım. Saygılarımla.

5. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaş haklı nizami yapıp pump hissetmek lazım , ve bu işler kolay değil

Mupina bunu beğendi.
  6. Mupina

Mupina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Diğer bir konuda da 5x5 programını tartışmıştık. Sanada tavsiye ederim hareketleri nizami yapma şartıyla bymasterz kardeşimizin de dediği gibi Pump u hissetmelisin. Ve 5x5 rutininde kesinlikle öyle bir ağırlık seçmelisin ki 5 settede hem 5 tekrara kadar çok zorlanmalısın hemde tam 5 tekrar çıkarmalısın (bu ağırlıkta aşağı yukarı tek seferde kaldırabildiğin ağırlığın %80ine tekabül ediyor ). Ozaman yardımcısı olacağını düşünüyorum hem yeniymişsinde faydasını da görürsün. Telefonuna fit 365 proğramını indirmeni tavsiye ederim kalori ölçebilirsn ne yediğini bilirsin. Ayrıca squat a çok özen göstermelisin göğüs kafesini genişletirsin. Büyüme hormonu %50 daha fazla salgılanır. ( 5x5 daha çok büyük Kaslar üzerinde durulduğu için gelişimi hızlı olur. Ama dediğimiz gibi nizami çok çok önemli. ) umarım azda olsa yardımım dokunmuştur kendine dikkat et sakatlanmamaya çalış Sağlıklı ömürler dilerim

7. asdefasdefasdef

asdefasdefasdef Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Eğer hareketleri formuna uygun yapmıyorsan arkadaşların da dediği gibi çok şey kaybedersin sana verebileceğim en iyi tavsiye formunun iyi olduğunu düşünmüyorsan barbell bench press yerine dumbell bench pressi tercih etmen ve makinelere ağırlık vermen gerekli alt yapıyı ve formunu düzelttikten sonra serbest ağırlıklara devam edebilirsin.

8. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    bütün arkadaşlar doğru şeylere parmak basmışlar. hareketleri iyi öğrenmen lazım. bench press için youtube da bir sürü video var. ama ağırsağlam bench press yaz youtube a , onu izle . iyice öğren.

göğüs çalışırken mantık presslerden sonra açma hareketleri olmasıdır.

benim sana önerebileceğim program:

bench press : 10-8-6-5 tekrar
    fly ( makina ya da dumbell ile ) : 4x 10-12
    incline bench press : 10-8-6-5 tekrar
    cable crossover: 4x10-12 tekrar
    yapabiliyorsan şınav: 4x10 tekrar

presslerde dumbell kullanmayı dene bence. çok etkili oluyor.

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.
    Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş