Aklima takilan genel sorular

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ArdaFit tarafından 29 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhaba birkac merak ettigim seyi sizlerle paylasmak , sizlere sormak istedim.

1) Vucutta fazla potasyum insana yorgunluk hissimi verir ve antrenman sonrasi muz yemek yanlismidir. Sorma sebebim gunde 3 adet muz yiyorum. Sabah oglen ve aksam seklinde.

2)Simdi soracagim soruyu sorma sebebim kesin bir cevabini asla alamamam. Yumurtanin sarilari belli bir olcuden sonra zararlimi. Belli bir olcuden kastim her sabah 4 tam yumurta yiyorum. Kisa veya uzun vadede bana zarari dokunurmu.

2. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    kimi diyor yumurta kolestrol yapar kimi diyor sağlıklı yağdır birşey olmaz.açıkçası ben yağ limitimi aşıyor diye sağlıklı yağ olsa bile yemiyorum
    1 tam 3 beyaz gayet iyi sonuç veriyor.
    muz ise antreman sonrası potasyum için gayet iyi ama günde 3 4 tane muz gerekli mi bence hayır.

3. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Gerekli olmayabilir ama sevdigim ve kaliteli oldugunu dusundugum bir besin ve tuketmeside cok kolay ve ara ogun olarak bicilmis kaftan. Bu dediklerimin yani sira sanirim ant sonrasi yorgunlugu vucudumuzda artan potasyum yuzundenmis ve ant dan sonra muz yeyincede yorgunluk dahada artiyormus muzda potasyum oldugu icin , ben bunun dogru oldugunu dusunmuyorum ama okuldaki hocam boyle dedi itiraz edemedim ama size de sormak istedim.

Diger yumurta konusuda cidden soru isareti uyandiriyor.

4. Xavius

Xavius Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    sarisiyla beraber ye kardesim faydasi olur sana ne zarari

5. onur350

onur350 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir, Ayvalık
    Kolesterolün yoksa sarısını ye dostum ben sabahları 5 tam yumurta yiyorum ve ondan gelecek yağ zaten sağlikli olduğu için bir problem olmaz, ayrıca unutmaki yumurtanın yari proteini de sarisinda

6. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Sporunu yaptigin, temiz beslendigin surece yumurtanin icerisindeki kolesterol insana birsey yapmaz. Bende gunde 4 tam yiyorum bazen 3. Cok evham yapiyorsan 2'ye dusur yada bir kac ay boyle devam edip doktora test yaptir icin rahat etsin.

Sayfayı Paylaş