Akciğer Sönmesi (Pnömotoraks)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Koc01 tarafından 30 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Koc01

Koc01 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kayseri
    Vücut geliştirmeyle tanışalı 1,5 yıl olmuştu. İlk başladıgımda boyum 1.78 kilom 54 dü. İlk başlarda sırf kilo almak için başladım sonra benim için vazgecilmez bi tutku oldu. 1.5 sene sonra boyum 1.82 kilomsa 70 oldu. Neyse , başıma gelen olayı anlatıyorum. Bayramın 3. günüydü evde ders çalısırken bi anda nefesim kesildi ilk başlarda kalp krizi geçiriyorum sandım ama bu farklı bişeydi. Hemen hastaneye gittik. Doktor akciğer röntgenimi gördükten sonra akciğer zarımın patladıgını ,diyaframıma hava girdigini ve Hava giren tarafdaki akciğerin tamamen söndüğünü söyledi. Bunuda aşırı ağırlık kaldırmaya ve vücudu zorlamaya bağladı. Akciğerin tekrar açılması ve Havanın içerden alınabilmesi için Sağ koltuk altımdan diyaframıma bi hortum soktular ve 4 gün boyunca hastanede o iğrenç hortumla yaşadım. Hatanede yatarken tek düşündügüm çıktıktan sonra tekrar spor yapıp yapmayacağımdı. Taburcu oldugumda doktor bikaç ay spora ara vermemi söyledi. Taburcu oldukta 2 gün sonra tekrar rahatsızlandım ve ameliyat olmak zorunda kaldım. Doktor artık body yapamayacagımı ve bırakmam gerektiğini söyledi. İnsan, sağlıgının kıymetini ancak böyle şeyler başına gelince anlıyor, sağlınızın kıymetini bilin..

2. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle çok geçmiş olsun ilk defa böyle bir şey duydum sanırım agırlık kaldırırken nefesini tuttun bu hamleler üst üste gelince bu tarz bişe oldu.

Allah yardımcın olsun.

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    çok çok geçmiş olsun
    hayat devam ediyor
    seni anlıyoruz bizde bodyi bırakmak zorunda kalsa çok üzülürdük
    ama hayatta daha bir çok şeyle karşılacaksın ve hayatın güzellikleri de olacak
    yaşamın bodyden ibaret olmadığını bazen kendime hatırlatıyorum
    inş. bidaha böyle hastalıklar yaşamazsın
    çok çok geçmiş olsun

4. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer: