Akciğer ameliyatı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve opps35 tarafından 11 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. opps35

opps35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2 sene önce hava kisti sebebiyle akciğerimin sağ orta lobunu tamamen almışlardı (ayrıca astım bronşit ve alerjim de var) sağ göğüs altından başlayıp sırtıma kadar dikiş izi var ve orayı tırnaklasam bile hissetmiyorum 2 hafta kadar önce tekrar bb e başladım bazı hareketlerde hala agrıyor orası ancak sorum şu
    kanat çalışp geliştirdigimde orada şekik bozukluugu ne derece olur yanı alttan üstten kaslanıp o dıkısın oldugu yer normalmı kalır yoksa aynı sol taraf gibi şekil alırmı

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle geçmiş olsun. Tekrar spor hayatına dönme isteğin, kaldığın yerden devam etme azmin muhteşem. Tebrik ederim. Antrenman konusunda benim fikrimi soracak olursan; ağır kiloların altına girmektense, hafif kilolarla çok tekrar yapmayı tercih etmelisin. 'Ameliyatın büyüğü küçüğü olmaz, bıçak altına yatıyorsun ne de olsa' deseler de bazı ameliyatlar zor geçer, acılı ağrılı sıkıntılı iyileşme dönemleri vardır. Seninki de bunlardan olsa gerek. Beslenmene dikkat et, yağlanmamaya bak. Yağlanırsan ameliyat bölgesinde şekil bozukluğu olabileceğini düşünüyorum. Hafif çalış, vücudun spora tekrardan adapte olup alışmalı. Ağrı, acı hissettiğin anda yaptığın hareketi değiştirebilirsin. İyisi de kötüsü de hastalığı da sağlığı da her şey Allah'tan. Beterin de beteri vardır, her ne olursa olsun halimize şükredip hayata sımsıkı sarılmalıyız.

Başarıların daim olsun...

joseph18 ve opps35 bunu beğendi.
  3. opps35

opps35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkur ederım okurken heyecanlanmadım dersem yalan olur pek kılolu değilim boyum 175 kılom 61 ve yaşımda 19 aslında en az 4 ay kadar gitmek istiyorum ancak 4ay sanırım yeterlı olmayacak istedıgım vücüda kavuşana dek devamlı olur bu spor inşallah

Sayfayı Paylaş