ABD Hapishaneleri - national geographic

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve therion tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Esaretin Bedeli filmini izleyeniniz var mı. Hernan77 bana direk onu hatırlattın, ama bence espriden öte bu olasılıkta etkilidir.

Esaretin Bedeli
    Esaretin Bedeli Film Afişi

Özgün ad: The Shawshank Redemption Yönetmen: Frank Darabont Yapımcı : Niki Marvin Senaryo yazarı: Richard Francis-Bruce Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton , Clancy Brown, William Sadler, Gil Bellows, James Whitmore
    Film müzikleri:
    Thomas Newman Yapım yılı, ülkesi: 10 Eylül 1994 [​IMG]İngiltere Dağıtım şirketi: Columbia Pictures (sonra Warner Bros. Pictures)Süre: 142 dk. Dil: İngilizce Bütçe: $25.000.000
    (Kaynak Wikipedia TR)

İzlemeyenlere mutlaka öneririm, zaten izlemeyen pek yoktur tahminimce. Hernan'ın yorumunu düşününce bu filmdeki esas oğlan kaslı ve güçlü olsa başına tecavüz olayı gelir miydi diye soru işareti oluşmuyor değil insanların kafasında ?

Hernan bu arada resim Amasya'da çekilmiş, kral kaya mezarlrı falan :) Çok güzel yerdi resmini görünce orada olmak istedim.

salvadore_xp bunu beğendi.
  2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben izledim Gaddarım, O filmi çok sevmiştim gerçekten.
    O filmde adam çok uzundu. Cılız da değildi. Ama başına gelenleri önleyemiyordu. Bir de gruplaşmalar çok fazla. Tek başınıza arnold bile olsanız, işinizi görürler.

3. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    düşünsene arnoldu öyle bir sahnede "bırakın lan" :)

gaddarkemal bunu beğendi.
  4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    amerikada hapisanelerde sporu ilerletmişler dışarda durum nedir bilmem ama amerikada obezite hastası çok varmış haberlerde duymuştumyanılmıyorsam %70 civarı şişman insanların oranı amerikada.

5. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    burada konu zencilerin atletikliğine dönmüş.

tekrar amerikan hapishane olayına dönecek olursak. bugün yabancı forumları okuyordum. orada gördüm kısaca açıklamak gerekirse bu adamların beslenmesi yok evet. sadece sebze ekmek gibi şeyler yiyorlar çoğunlukla. bunu orada hapishanede yatmış kişilerde bir çok kez belirtmiş. buna karşılık dinlenme olayını abartıyorlarmış ki hapishanede zaten yapacak başka bir şey yok. tüm gün yatıyorlar. olay ağırlık çalışıp dinlenmeyle alakalı yani. hatta hapishaneden çıkmış bazıları protein tozları vs hepsinin para tuzağı olduğundan bahsetmişler.

hapishane çalışma egzersizlerinden biri bir destek kartla çalışmak.
    https://www.youtube.com/watch?v=oYwM6shrcnc

Son düzenleme: 5 Aralık 2009
  6. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    şöyle bir şeyde gördüm tabi okurken

According to my Criminology Professor, one who has done extensive research on jails and inmates, some of the answers you've gotten and some of your own conclusions are true.

1. They don't have much to do except workout, giving them the choice to go when they feel like it and not work around a tough schedule

2. Included in the small schedule is lots of time to REST, which many will agree is one of the most important things for building muscle

3. Finally, the biggest factor is their diet. Prison's are required by law to provide inmates with their daily nutritional requirements (Think of the Food Pyramid) They get their fruits, grains, meat (or atleast a form of protein), etc. You basically can't beat a jail diet as long as they are following the law and you arent getting your food stolen.

So you have optimal workouts, lots of rest, and a great diet- 3 very important components of building muscle.

oh yeah and, sure, some probably take steroids too.

7. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    meali nedir

8. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    Biraz da suça meyilli yapan aşırı testesteron olabilir bu insanlar suçlu erkek mahkumlar genelde zaten vücut testesteron üretimleri fazla olan insanlardır,abd hapishanelerinde bu şekilde olmayanları zaten genelde kız arkadaş olarak kullanıyorlar filmlerden ve prison breakten öğrendiğimiz kadarıyla :)

9. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    ewt t-bag mesela :D cebini çıkarıyo tut dio falan böle :D tam bi komedi biz ingilizce dersinde izlioz prison break i süper :D

10. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    t-bag harbi efsane cebimi tutmak istermisin ? hahahah yeni gelenleri gücsüz sıskaları fena arkadaş yapıyorlar .onun için dambıla daha sıkı sarılın beyler :D belli olmaz gün gelir yolumuz düşer mazallah.

11. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    ewt güçlülere pek yemiyo ilk geldiğinde scolfield a da yapmıştı aynısını ama o tutmamıştı :D

12. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    I work at a prison, so I guess I am kinda the expert in this area. OK first not all places will have the same rules for what they could buy. No offense to your cousin, but most thugs are full of sh it. If they were right they could all lift 500lbs for reps. They can get a high protien diet, but it will not be clean. Can buy only mita-vitamins. Some thugs steal lots of milk, and eggs, and meat from the kitchen. Most of the meat is nasty, low protein, high fat. They all work out different than we do. They do anwhere from 10-30 reps for Any exercise. There is one thug he is 5'10 185ish, about 3-4% bf. He does pushups, pullups, and dips. But he does no kidding about 1000 of each a day. He does not use iron. I have seen other inmates challenge him, and he has benched 315 for reps, I have seen him CURL 225X3.

Ben hapishanede çalışıyorum ve bu alanda uzman sayılırım. Öncelikle her yerde alım kuralları aynı değildir, kuzenin alınmasın ama çoğu çeteler pislikle dolu. Eğer sağlıklusa hepsi 250 kilo tekrar tekrar kaldırabilir. Yüksek protein dieti alabilirler ama bu temiz olmaz. Sadece Mita-Vitamin ( ne olduğunu bilmiyorum) alabilirler. Çoğu çeteler mutfaktan birçok süt, yumurta ve et çalarlar. Çoğu etler kötüdür, düşük protein yüksek yağ. Hepsi bizden farklı çalışırlar. Bütün egzersizlerde 10-30 tekrar yaparlar. 155 boylarında 92,5 kilo civarlarında ve yaklaşık %3-4 bf.( ne olduğunu bilmiyorum ) oranındakibir çete elemanı şınav barfiks ve dips yapıyor, ve şakam yok hepsinden 1000'er tekrarda bulunuyor. Demir kullanmıyor. Diğer tutukluların ona meydan okuduğunu gördüm ve 315 tekrarlı bench yaptığını , 225x3 curl yaptığını gördüm

Google'dan biraz araştırınca böyle bir yazı gördüm çevireyim dedim

13. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bf = body fat yani yağ oranı
    siyah ırk diğer ırklara göre çok çok şanslı

14. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    adamlar hapishanede bile spor yapıyorlar bizimkiler anca birbirlerini şişlesinler :)

15. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    aryan kardeşliği ile ilgili bir belgesel izlemiştim orda da başları olan 20 küsürdan fazla adam öldürmüş adam 50 li yaşlarda bile iyi bir vücuda sahipti devamlı şınav ve barfix yapıyordu...

16. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    genelde izliyorum programı cok ii vücutlar var gerçekten bi mahkum odasında çalısırken gösterdi ayaklarını yatağa kaldırıp mekik çekiyodu kendileri ilgginç hareketler geliştirmişler

gelen yemeklerde bizim buradaki gibi yemekler değil dışardan kutular içinde güzel yemekler geldiklerini söylüyolar =)

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim bir arkadaşım 3 yıl yatmıştı.anlattığına göre içeride onun zamanında steroıd girdiğine şahit olmamış fakat astım hastalarının kullandığı,nefes çekilen ilaçtan kullanıyorlarmış.ayrıca içeride çalıştığı işler nedeni ile ufakta olsa para veriyorlarmış ve ozaman beslenmemiz çok iyi oluyordu dedi.en çok süt tüketmiş kendisi.uslu durur ve güzel çalışırsan koğuşa tv alma hakkımız bile vardı diyor.antrenman için ise 2 şart koşuluyormuş.1 saat süre veriliyor diyor.ya duş alıp dinleneceksin yada antrenman yapacaksın.çoğunluk duş alıp dinleniyormuş fakat antrenmanıda koğuşta vucut ağırlığı ile çalışıyorlarmış.

18. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    çevirim o kadar iyi olmasa da az çok yazayım mealini.

hapishanelerde kapsamlı araştırma yapmış Suçbilimi profesörüme göre forumda verdiğiniz bazı cevaplarda yanıldınız ve bazılarında doğru sonuçlardasınız.

1. suçluların antreman yapmakdan başka yapacak bir şeyleri yok.

2. kısa süreli antremanlar dinlenmek için çokça zamanları oluyor. ki bir çoklarının kas yapmak için katılacağı nokta.

3. Finally, the biggest factor is their diet. Prison's are required by law to provide inmates with their daily nutritional requirements (Think of the Food Pyramid) They get their fruits, grains, meat (or atleast a form of protein), etc. You basically can't beat a jail diet as long as they are following the law and you arent getting your food stolen.

3. ve son olarak, en önemli faktör suçluların diyeti. günlük beslenme ihtiyaçları kanunlar tarafından hapishanelerce sağlanmak zorundadır (besin piramitini düşünün). mahkumlar meyveler, tahıllar, et vb.lerini alıyorlar. kanunlarca belirlenmedikçe veya yemeğin çalınmadıkça, hapishane diyetini basitçe bırakamazsın.

19. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
  20. vgsever

vgsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bence bu zenci beyaz olayından çok bilimsel olarak açıklanabilir bir durum.Ben kimyagerim ama biyoloji bilgimde iyidir ve o yönden açıklamaya çalışıcam.Şimdi çoğumuzun bildiği doğal seleksiyon olayı vardır ve bu doğal seleksiyonda her canlı türünün en güçlü ve en dayanıklı olanı doğa şartlarına dayanabilenleri hayatta kalır.Bu doğal seleksiyon ( Türkçesi doğal biyolojik seçimlilik) insanoğlu içinde geçerli.Zenci-beyaz durumunda aslında ırksal farklılıklar görülsede bu hangisinin üstün olmasını sağlamaz.Benim fikrime göre zencilerdeki bu nüfus sayılarına göre spor dallarında daha başarılı olma durumları bu doğal seleksiyon yüzünden ve açıklamaya devam ediyorum;beyaz ırklar sanayi ve teknolojik gelişmelerini tamamlayıpda sömürge işine girişince o yüzyıllarda az ve yetersiz olan insan sayısı ve yeni bulunan kıtaların işlenmesi nedeniyle siyah ırkları köleleştirme yarışına giriştiler.Bu bir nevi doğal seleksiyonun insan eliyle bozulması ve yeni verdiğim adıyla Yapay seleksiyon durumuna geçildi.Çalıştırmak için afrikadan seçilen siyahların en güçlü olanları ve en dayanıklıları seçilirdi.ayrıca bu seçilenler o zaman şimdi ki gibi kolay yolculuk yapılmıyordu gemilerle taşınan bu siyah insanlar bir de bu gemi yolculukları ve bu yolculukları sırasında kaptıkları hastalıklara bir kez daha seleksiyona ugradılar,yani beyaz insanlardan sonra birde bu yolculuk ve hastalıklara en güçlü ve en dayanıklı olanları bir kez daha seçilmiş oldu. daha sonra ise yeni kıtaya götürülen bu siyahlar bir de orda karşılaştıkları yeni iklim ayrıca yeni çalışma ortamları ki çok zor şartlar altında çalıştırıldılar bir kez daha seleksiyona uğradılar,Yani arkadaşlar bu Yapay ve hızlandırılmış yolla yapılan seleksiyon üst üste birkaç kez oldu ve en güçlülerin en güçlüsü en dayanıklıların en dayanıklısı seçilmiş oldu.bundan 300-400 sene önce olan bu olaylardan sonra hayatta kalan bu en güçlüler ve en dayanıklılar genetik aktarımlarla bu güne geldiler ve özelliklede yeni kıtada ki ekonomik refah ve zenginliğede ulaşanlarda artık kendilerinde ki genetiği son limitine kadar kullanabilecek duruma kadar geldiler.Özellikle a.b.d. deki siyahlar buna en güzel örnektir.zaten bu beyaz insanların eliyle yapılmış seleksiyonla en güçlü genetikte olanlar hayatta kalmayı başarmışken birde bulundukları ülkenin refahı sayesinde genetik limitlerini beslenmeyle,sporla vs. ile sonuna kadar çıkardılar.bence bilimsel açıklaması böyle olabilir bu siyahlardaki az nüfus ama başarı oranın yüksek olmasının nedeni!!!

Sonuç olarak benim adı verdiğim bu Yapay seleksiyon Birçok siyah insan için yüzyıllar boyunca feci durumlar oluştursada bence onların bugunkü torunları genetikleri için beyaz insanlara teşekkür borçlular !!!

Ayrıca böyle bir yapay seleksiyonun özelliklede slav ve özellike rus ırkı üstünde yapılacak bir deneyi merak ediyorum doğrusu :) yani 400 sene sürecek bir deney :)

Sayfayı Paylaş