58 kilo verdim

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve heldic tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    24 nisanda diyete basladıgımda 160 kiloydum su an 102 kiloyum arada sporu bıraktıgım dieti bıraktıgım anlar oldu 2 3 kilo aldım daha sonra kaldıgım yerden devam ettim

su an her sabah ac karnına lipo 6x alıyorum 2 tane ve cardio yapmaya cıkıyorum ortalama 10 15 km kadar yuruyor ve kosuyorum oglen 11 12 arası ogle yemegi yiyorum o saate kadar birsey almıyorum belki 1 2 kasık yulaf ve bol su iciyorum.

Hedefim 70 ile 75 kilo arası olup kilomu sabitlemek

Haftada 7 gun cardio yapmanın bir zararı varmı?

Salona baslamalımıyım yoksa daha zayıflayıp mı makinelere girmeliyim?

Yardımlarınız icin tesekkur ederim

2. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    foto olsa gzl olrdu.Ama söylediğinize göre resmen sizden bi insan kdr yağ çıkmş :)

heldic bunu beğendi.
  3. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    bir ay icinde 58 kilo verdin, ve hayattasın öylemi!!! guiness rekorlar kitabına girmeye hak kazandınız tebrik ederim..bir ay icersinde bi insan mezarda okadarda kilo kaybına ugramızordur belkide sen nasıl verdin 54 kilo birden...öncesi sonrası fotoların varmı?

boran90 ve heldic bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    1 sene 1 ay arkadasım :) gecen sene basladım resim ekliyorum hemen 1 dakika

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:41 ----------

bu ilk halim

http://img265.imageshack.us/f/111az.jpg/

bu 115 kilo falanken spor salonundaydım

http://img190.imageshack.us/f/115qb.jpg/

buda

3 ay onceki halim

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphoto..._227951018801_713723801_3174070_2712460_n.jpg

su an bu kilomdan 8 kilo kadar zayıfım ama sarkmalar ister istemez var

lütfen bir yol gosterin salona gideyimmi cardio ile devammı

cok inatcıyım sonuna kadar direncem

boran90 bunu beğendi.
  5. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    fakat biraz sabrederek kilonuzu düşürmeyi zamana yaysanız?
    kaba bir hesapla 13 ay süresince ayda 4,5kg vermişsiniz
    sağlığınızdan olmamanız adına uyarmak istedim

heldic bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Jam zaten fazla birsey kalmadı sunun surasında 20 kilo daha verdigim zaman bu isi basarmıs olcam

disimi sıksam 2 3 ay icinde bu kiloyu veririm.

Gunluk beslenmemi yazayım mesela dun ne yedim

6.30 uyanıs 2 adet lipo 6x ictim

6.45 spora cıkıs

12 km yolu bitirdigimde saat 8.30 du yuruyus ve kosma beraber yaptım.

8.30 dinlenme 9.00 kalkıs

11.30 mercimek corbası semiz otu salata 1 dilim ince ekmek

saat 1.30 ufak ligt ton balıgı 2 kasık yulaf

saat 4.00 1 dilim ekmek beyaz peynir

saat 8.00 200 gr yagsız derisi alınmıs ızgara tavuk 1 dilim ekmek

saat 12 :) can sıkıntısı eti form ligt ve sahilde 1 tur yuruyus yedigimi yakayim diye :)

sizce nasıl beslenmem ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:04 ----------

gun icerisinde elimden geldigi kadar

mate cayı

doga phyto slim yesil cay tuketiyorum hergun 5 6 bardak kadar iciyorum

canavar bunu beğendi.
  7. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    harikasın tebrik ederim. 160 kilo birinin ayda 4.5 kilo vermesi çok normal bence işin zor kısmı bu saaten sonra başlar

heldic bunu beğendi.
  8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    napip ne edip atacam bu kiloyu sorun sarkmasın

bodye baslayımmı erkenmi daha ne onerirsiniz

9. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Tam olarak bilmemekle birlikte bu kadar fazla kilo veriminde sarkma olmaması imkansız.10 değil 20 değil 58 üstelik daha vereceğim diyorsun.Farkındamısın bilmiyorum ama tekrarlıyayım hedefine ulaştığında 90 kilo vermiş olacaksın,bu başlı başına şişman bir insanı kendi içinden çıkarmak demek.Bodyi hedefine ulaştıktan sonra yaparsın bence.Şimdi sıkılaşmak için Fitness yapmayı dene.Zayıflamana da yardımcı olacaktır.Şimdi Body yaparsan ne olacak?Alttaki kası büyültmek için yemek yemen gerekecek yemek yiyecek kas büyüyecek ama üstte yağ tabakası var.Gene kilo alacaksın.Gene şişman olacaksın.Ve body için hala fazla yağlısın.Yemek yemeden body yapmakta mantıksız.Çünkü kas nasıl beslenecek.Onun yerine sıkılaşmak için az ağırlık çok tekrar girmelisin yani Fitness.Fitness yaparsan olacak sarkmayıda azaltmış olursun bi nebze.Kısacası iyi bir salona git ve iyi bir antrönörle bu işe başla.

heldic bunu beğendi.
  10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    fitness yapıyorum salona gitmeyi su an dusunmuyorum neden derseniz deniz kenarında oturuyorum

sabahları 10 ile 15 km arası kosu ve yuzme yapıyorum en az 10 km yaptıgım yuruyus ve kosu gun asırı sadece cumartesileri dinleniyorum uyuyorum biraz

gun icinde denize giriyorum bunuda 1 saate hergun cıkartabilirim kendimde o gucun olduguna eminim

aksamlarıda 30 dk bisiklet suruyorum sahilde

bunları kısa kadar yapmayı planlıyorum kısın kendi istedigim kiloma inip body salonuna gitmeyi dusundum

sizce dogru yoldamıyım ?

11. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar koşman-yürümen-bisiklet sürmen pek yararlı olmuyabilir.Yüzmen çok iyi ama.Fitness yapıyorum demişsin de.Koşma-yürüme-yüzme Fitness olmuyor daha çok Fitness ın Cardio bölümü.Ben sıkılaşmaya yardımcı olsun diye Fitness ı önerdim.Çünkü sarkma vs dedin.Ayrıca ağırlık kaldırarak zayıflama üzerine yapılan araştırmada Fitness ile verilen kilonun saf yağa yakın olduğu tespit edilmiştir.Ağırlık kaldırarak zayıflamakla koşarak zayıflamak aynı şey değil yani.Bence bisiklet-Yürüme-Koşma kısmını toplam 2 saat e indir.Haftada 3-4 gün ekstradan 30-45 dk yüz.Ayrıca Fitness salonuna yazıl zaten o da haftada 3 gün oluyor.Fitness salonunda iken hem cardio hem ağırlık yani fitness yapacaksın.Yüzmeyi genelde Fitness yapmadığın günlere koy çok yorucu olmasın.Ben olsam böyle yapardım ne yapacağımı söyledim.10-15 km koşmaz yürümezdim.

12. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    öncelikle tebrik ederim
    asıl bundan sonraki kiloları vermek zordur, gözünüzde küçültmeyin o kadar, ağırlık idmanları yaparsanız daha sağlıklı bir şekilde hem kilo vermiş olursunuz, hem de vücudunuz forma girer, en azından seneye yaz ayların zayıf ve çelimsiz olarak değilde, zayıflamış ve hatları belirgin biri olarak girebilirsiniz. kolay gelsin başarılar.

13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    cok tesekkur ederim arkadaslar yorumlarınız icin adam gibi bir spor salonu ne yazıkki burda yok bana duzgun bir program verebilsin gecen kıs gittigim zaman beni makinelere soktular ve baya bir agırlıkla :)

1 ay kadar devam ettim sanki vucud yapcam ben :)

Netten spor hareketlerini bulayım neler yapmam gerektigini onları kendim uygulayayım en iyisi

cok tesekkur ederim tekrardan

14. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    hee tamam 1 sene icinde verdiysen helal olsun tebrik ederim, tarih belirtmeyince bende bir ay diye düsündüm, kesin atiyodur bu dedim. büyük azim gerektirir bunca kiloyu vermek, umarim ideal kilona ulasirsin ve kilolu arkadaslarada örnek olur bu senin azmin, basarilar diliyorum.

15. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Kendin evde uyguluyamazsın,aletleri var.Sen en iyisi şöyle yap.Şuanki programına 1 ay kadar devam et ama o sürede bodyforumtr deki tüm açılmış konuları dikkatlice oku.Body nedir?Fitness nedir?kilo verimi nedir?Sağlıklı kilo verimi nasıl olur?hepsini oku.1 ayda hepsini okuyabilirsin sanırım.Sonra gereken bilgi donanımına ulaştıktan sonra aletleride tanımış olacaksın 1 ay sonra o spor salonuna git kimseyi takma kendin çalışmaya başla madem yardım eden yok sende kendin öğreneceksin artık.

16. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Kilo verirken ağırlık kaldırmamak büyük bir yanlış olur. Kilo verirken amacımız yağ yakmaktır kas yakmak değil, o yüzden vücudu sürekli uyarı altında tutmak gerek kaslara ihtiyaç olduğu yönünde, bu da ağırlık çalışmakla olur. Size tavsiyem yapabildiğiniz kadar ağırlıkla tüm vücut kaslarını çalıştırmanız. Ağırlık çalışmak ayrıca sarkmaları da yavaşlatacaktır.

17. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçek:Gelmiş gecmis en bilindik zayıflama efsanelerinden biridir,bu kardio imdat dümesidir.ne varki koşu yada yüzme gibi kardiovaskuler egzersizler kalori yaktırsada kaslar bu tip egzersizler sırasında olusmaz.ağırlık kaldırmak ise kas litlenızı artırır buda metabolizmanızı hızlandırıp günlük aktivitelerinizde daha fazla kalori yakmanızı sağlar.ayrıca sadece kardio yaparsanız,yağlarınızla birlıkte kas kitlenızdende kaybedersınız.
    Ball state üniversitesi
    bilim adamları yaptıkları bir arastırmada 1500 kalorilik diyet uyguladıkları erkeklerı 3 gruba ayırdı hiç egzersiz yapmayanlar,sadece aerobik egzersiz yapanlar ve hem aerobik egzersiz hemde agırlık egzersizi yapanlar.sonuc olarak yaklasık olarak 9 ar kılo kaybeden 3 grup arasında agırlık calısması yapanların yağ kaybı diğerlerınden 2,3 kg daha fazla oldugu goruldu.bunun nedenı ıse ağırlık kaldıranların kılo kaybının neredeyse saf yağ olmasıdır.ancak diğer iki grubun 7 kılogram yag ıle 1,5 kg yağsız vucut kitlesi yani kas kaybetmelerı.ayrıca sadece dıyet yapan kısılerın verdıgı kiloların %69 u yag kıtlesı ıken,diyet ve egzersizi birlıkte yapanlarınkınde bu oranın %78 oldugunu belırtelım.diyet,egzersiz ve ağırlık calısmasının beraber goturen erkeklerde ise oran %97 lere ulasıyor.
    Çözüm:göbeği eritmek için hem kardio hemde ağırlık antrenmanı yapın.ayrıca spor salonunda squat,dead lift lunge gibi buyuk kas gruplarını çalıstıracak hareketler yapmaya calısın baslangıcı yavas yapın ve egzersız gunlerınız arasında yeterı kadar dınlenme zamanı kaldıgından emın olun.

NOT:Menshealth dergisi nisan sayısından alınmıstır.

umutn ve heldic bunu beğendi.
  18. afk_

afk_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrıkler dostum. bu hırsla sabıral devam et istediğin kiloya ulaşacaksın :)

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Kötü Çocuq

seni dinleyerek haftaya p.tesi salona baslayacam bu hafta ici biraz yogunum bu tempo ile 1 hafta daha devam edeyim

Arkadaslar gercekten yardımınıza ihtiyacım var bu isi bilincsizce yapmak istemiyorum

yemekle sorunum yok kendimi kısarım yemek icin yasamıyorum artık.

Sadece dogru olani yapayım istiyorum

Cok tesekkur ederim

20. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Bana bir program yazabilecek birisi varmı acaba :)

Sabah yuruyus aksam salona gitmeyi dusunuyorum

gıda olarak ne yemeliyim ?

tesekkurler yardımlarınız icin

Sayfayı Paylaş