5 Tekrar Deadlift ...

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve sultanmehmed tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Nefes alıp verme olayını tam oturtamamıştım , hareketin tepe noktasında yani ağırlık ile yukardayken nefes verilmesi gerektiğini öğrendim...

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    asında nefesinde sorun yok o şekilde sana oldukça ağır gelen bir kiloda o şekilde nefes alman kadar doğal bir şey yok :)

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    @sultanmehmed

Abi bayağı sağlam hacim almışsın haaa, o gövde ne öyle ;)
    Fotoda algılanandan çok daha hacimli bir gövden varmış ;)

Kısacası ben ilk izlediğimde dl dışında her ayrıntıya baktım sanırım :D
    Ayrıca Danny benimde gözümü aldı, fosforu ile biran dikkatim dağıldı o derece yani :D

Azi, sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Zeuss ,

Teşekkür ederim , lakin henüz istediğim düzeyde değilim , daha kat etmem gereken çok yollar var... Deadlift hareketinin ise kesinlikle bana bu yolda çok büyük katkısı olacak...
    Şiddetle tavsiye ederim...

5. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Ben de deadliftten ziyade arka plana, vücuduna dikkat kesildim. Göğüsler bağımsızlığını ilan edip ayrı bir cumhuriyet kurmuş gibi duruyorlar. Tebrik ederim.

Azi, ZeusS_ ve sultanmehmed bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ahahahah ben tek değilmişim :D

Anlaşılan o ki kimse deadliftini izlememiş sultanmehmed.
    5 tekrardı sanırım değil mi, çektiğin için teşekkürler :D

Azi, Kara Kalem ve sultanmehmed bunu beğendi.
  7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Salon neresi acaba?

8. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İstanbul Çapa da Proactivium ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:08 ----------

Sanırım doğru söylüyorsun , salonun ortamı Danny boy un şortu derken benim deadlift yalan olmuş bile...

Bu arada video da solda arka taraftaki aynada alt tarafta bir kırık , ve tüm ayna boyunca da uzanan bir çatlak var ..
    Zat- ı alimin hardcore çalışmaları sonucu meydana gelmiştir :D

Azi, speedtouch, Ocensers ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    iyi kilo güzel tekrarlar başarılar

10. SerkanTurhan

SerkanTurhan Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba , kusuruma bakmayın fakat hareket hatalı bir şekilde yapılıyor.

Öncelikle ağırlığın büyük bir kısmı omuzlar tarafından yuklenilmekte ;
    Deadlift bir sırt hareketidir, sırt kaslarına gerekli baskıyı uygulamak için
    eller dar değil biraz daha geniş açıyla tutulmalı ve ellerin biri içten diğeri dıştan tutmalıdır.
    Bu tutuş omuz desteğini çok büyük ölcüde ortadan kaldırmaktadır.

Bar yere bırakılmamalıdır. Barı yere koyduğunuz anda hareketi neredeyse yapmamış sayılırsınız.
    Bunun sebebi sırt kasları baskıyı en iyi hissedeceği anda hareket ve baskı kesilmektedir.
    Barı yukarı kaldırdığınızda tam olarak dik konuma gelmeden harekete başlamalısınız .
    Eğilirken kalçayı olabildiğince dışarı çıkararak , dizleri hafif bükmeli ve barı bacaklarınıza paralel yakın konumda aşağı yere deymeyecek kadar indirmelisiniz aşağı inerken göğüsünüzü düz tutarak sırtınızı bükülmesini veya kamburlaşmasını engelleyerek sırtın düz bir şekilde kalmasını sağlamalısınız.

Barı yere deydirmeden tekrar yukarı çıkmalısınız ve yukarı çıktığınız anda dümdüz konuma gelmeden tekrar harekete başlamalısınız.

Bu şekilde yaptığınızda , merkez bölgenize inanılmaz bir baskı uygulanır bu baskı sonucunda büyüme hormonu patlama yapacak şekilde salgılanır. Belinize neredeyse hiç yük binmez ve sakatlanmadan bu hareketi yaparsınız. Ayrıca omuzganızı düz ve sabit tuttuğunuz için omurgasal sakatlanmaların önüne geçmiş olursunuz. Baskıyı tam olarak sırt kaslarınıza aktarmış olursunuz ve ayak bileğinizden orta sırt kaslanırınıza kada olan bölgediki tüm kasları çalıştırarak inanılmaz bir yağ yakımı gerçekteştirebilirsiniz.

Deadlift hastası biri biri olarak yazmadan edemedim.

Herkese sevgiler saygılar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:15 ----------

Ayrıca hareketi yaparken kemer kullanmak zorluk derecesi yuksek ve tehlikeli olan bu hareket için çok faydalı olacaktır , kemeri biraz sıkmak gerekir.

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @SerkanTurhan iyide ne alakası var ki yukardaki yazılarda

merkez bölgeyi hedefliyorum dendimi hayır

şu tür d.l yapılıyor dendimi hayır

d.l bir çok türü vardır sultanmehmedin burdaki yaptığı ise patlayıcı güç amaçlı tekrarların aslında 1-1-1-1-1 şeklinde gittiği klasik güç egzersizidir yani bir yanlışluık yok

ellerin tutuşu ise sanırım biri ters biri düzdü ki olmasada omuzla ne alaksı varki yani d.l omuzla nasıl kaldırmış olabilir

zaten egzersizi arkadaşımız sadece genel güç kazanımı için yapıyor yoksa bacak çalışsın sırt çalışsın diye değil

kemer konusuna ise hiç girmeyelim bel bölgesindeki kasları zayıflattığı bir gerçek

ki daha o kadar ağır bir kilo ile bile yapmıyor

Azi, ZeusS_, speedtouch ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. SerkanTurhan

SerkanTurhan Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba patlayıcı güç için yapıyorsa ona bir şey diyemem , fakat her halükarda bu şekilde beline zarar verebilme ihtimali çok daha yüksek olsa gerek . Ayrıca omuzla çok alakası var barı yerden her kesisinde omuzdan ve kollardan büyük destek görürsün eğer barı yere koyarsan ve düz tutarsan. Güç egzersizlerinde yüksek ağırlıkları başka türlü kaldıramazsınız.

Benim tarif ettiğim sadece sırt değil aslında komple vucut çalışmasıdır.
    Elbette dediğin gibi çok daha değişik varyasyonlar mevcuttur.

Sevgiler .
    Serkan .

13. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Merhaba Serkan ,

Eleştrilere her zaman için açığım tabiki bilmediğimiz ya da yanlış yaptığımız noktalar olabilir...

Şöyle bir durumda var ki , gerek int.ten izlediğim videolarda olsun gerekse benden daha tecrübeli olan kişilerin yaptıkları deadliftler olsun hepsi bu şekildeydi , çok uzun zaman ayna karşısında boş bar ile çalıştıktan sonra ağırlık kullanmaya başladım...
    Hareket esnasında sırtımı düz tuttuğumu düşünüyorum , ve şu an için 100 kg üzerine çıkmadım ...

Hareketin hangi pozisyondan dolayı belin zarar görebileceğini düşünüyorsunuz ? Eğer varsa hatam derhal düzeltmek isterim ...

"Deadlift" in tam açıklamasını şu şekilde biliyorum;

"hareket zor olduğundan ölümcül olduğundan denmemiştir deadlift. deadlift demek şudur, ağırlık ölü vaziyette yerden alınır 1 tekrar yapılır ve tekrar yere ölü pozisyona bırakılır. ikinci kaldırışta ölü pozisyondan kaldırılacak yani yere tam bırakılacak ve bam diye ses gelecek. bu bir deadlifttir yani 1 tane bile olabilir tekrar olmaz deadlift de aslında. sen 8 tekrar yapıyorsan bu 8 deadlift denir diğer tüm hareketlerden farklı olarak"

14. SerkanTurhan

SerkanTurhan Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Sultanmehmed öncelikle azmini tebrik etmek isterim. Bende senin gibi bu hareketi çok seven biriyim. Her antremanı bu hareketle sonlandırırım .

Hareket gerçekten çok komplex bir hareket sakatlanma riski çok fazla,
    benim kendimde hissettiğim barı yere bırakıp her kaldırışımda belime daha fazla yük bindiği oldu .

Bu nedenle barı yere değecekken yere koymadan tekrar harekete başlıyorum , bu esnada kalçam olabildiğince dışarda tuttuğumda belime hiç yuk binmediğini farkettim . Dizlerimi hafif bir çekilde kırdığımda bu açıyı yakaladığım anda , barin yere değmesine 1 cm kala bütün yük topuğumdan orta sırtıma kadar olan bölgede yer alan bütün kaslara bindirmiş oluyorum , elleri iç ve dış tutuşum sayesinde ise omuz ve kollardan gelen kuvveti bloke etmiş oluyorum. Yani o anı hissetsen ne demek istedimi anlıcaksın tek hareketle neredeyse komple vucut çalışması !

Kendi tecrübelerimden bu hareket çok daha etkili , hem güç açısından hem merkez bögleyi güçlendirmesi bakımından hemde , çok fazla kas grubunu birlikte etkin bir biçimde kullandığından çok daha etkili yağ yakımı gerçekleşiyor. En önemliside bu şekilde çok daha fazla büyüme hormonu ve testosteron salgılanabiliyor . Zaten hepimizin istediğide bu değilmi :)

Not: klasik deadlifte göre zorluk derecesi fazla olduğundan eğer denemek istersen şu anda yaptığın kiloyu azaltmanı tavsiye ederim.

Sevgiler
    Serkan.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:24 ----------

İlave etmek istediğim bir şey daha var , bu şekilde deadlift yapmaya başladıktan bir süre sonra biceps'lerimde anormal derece gelişme oldu .

sultanmehmed bunu beğendi.
  15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bir iki bilgi;

Mixed Grip, omuz ya da kolu dışlamak için yapılmaz. Overhand Grip, dörder parmak üstte, sadece baş parmaklar içte kaldığı için, ağır kilolarda, barın geriye doğru kaymasına ve elden düşmesine sebep olabilir. Mixed Grip, barın kaymasını engellemek içindir. Ama dezavantajları da vardır. Ben Hook Grip tavsiye ederim herkese.

Deadlift, güç çalışmalarında, her tekrar bir set gibi kabul edilerek yapılmalıdır. Yere tam indirmemek ya da yere çarptırarak çalışmak, ancak ilk tekrarın gerçek bir Deadlift olması demektir. Her tekrarda vücut tekrar konumlandırılmalıdır.

Ayrıca ağırlığı tam yere indirmeden kaldırmak, bel için çok daha risklidir. Romanian Deadlift ile Conventional Deadlift karıştırılmasın.

Kemer konusunu ise defalarca konuştuk.

Velhasılı, sultanmehmed'in Deadlift formu mükemmele yakın şu anda.

Azi, Danny Boy, SerkanTurhan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. SerkanTurhan

SerkanTurhan Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Evet benim yaptığım Romanian Deadlift ,

Azi, SCHWARZXXL ve sultanmehmed bunu beğendi.
  17. Ratat

Ratat Üye

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Pt
    Yer:
    Norvec

Serkan arkadasimizin yorumunu okudukdan sonra video 3-4 defa daha bakmak zorunda kaldim. bence hareketde hic sorun yokken bukadar yanlis nasil buldu sasirdim :S

herkesin vucut tipi ayni deyil hareketlerde biraz deyisiklik olabilir herzaman bunlara yanlis olarak bakmamak lazim.

antraman yapdigim salonun 6000 bin e yakin üyesi var bukadar duzgun deadlift yapan birini daha orda gördemedim onun icin sultanmehmed arkadasimi tebrik ediyorum. sunu da eklemek gerekir 100kg sana bence hafif geliyor yeni videolarini bekliyorum :D:Ddumbellllsdumbelllls

DEXONİA, Azi, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Güzel sözlerin için Teşekkür ederim Ratat ..
    En başta da yazdığım gibi , deadlift i bir aydan biraz daha uzun bir süredir yapıyorum...
    Hareketin formu için çok uğraştım , her ant.sonrası ayna karşısında çalıştım boş bar ile çok hafif kilolar ile.. (bara 10+10 ekleyerek)

İnternetten çok video izledim deadliftle ilgili , yazıları okudum ... Sağolsun deathlifter isimli üyemiz da çok yardımcı oldu bana...

Aslına bakarsan çok şanslısın , benim çalıştığım salonda deadlift yapan yok benden başka...

Ağırlık artırmakta aceleci davranmayıp biraz daha ilerlemek istiyorum harekette... Videoları daha sonra eklerim inşallah güzel bir ağrılığa ulaştıktan sonra..

speedtouch bunu beğendi.
  19. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe

Allah kolaylık versın , uzaylı bakışlarına mağruz kalıyosundur muhakkak :)

20. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Herkes çok garip bakıyor gerçekten , onlara da hak veriyorum bilmediklerinden hareketi ilginç geliyor...
    Bazen gelip uyaranlar da oluyor ama detaylı bir şekilde hareketi anlatınca hak verip ikna oluyorlar...

Azi, ZeusS_ ve CarpeNoctum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş