1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

5 ay bitti...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve doga56 tarafından 11 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. doga56

doga56 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ölçüler;

Omuz:115
    Gögüs:97
    Kol:34
    Bel:8

Sizce Jacob Black Gibi bir vücut olurmu??
    Eksiklerim nelerdir?

Ekli Dosyalar:

2. cagri2424

cagri2424 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Jacob Black dan önce biraz beslenmene dikkat et önceki halini bilmediğim için fazla bişey diyemiyorum 5 aya göre yetersiz

3. doga56

doga56 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    protein desteği aldım bitti tekrar alıcam saolun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:59 ----------

bel:80 kg:66 yaş 16 dır. Bilgileri unutmuşum

4. Des

Des Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    öncelikle daha yaşın 16 olduğu için bu spora başlamanı doğru bulmuyorum, yaptığın bazı hareketler uzamanı engelleyecektir. kas her zaman kazanılır ama boy bir daha uzamıyor.

vücuduna gelince, gerçekten dengeli olarak gelişmiş, dolmaya başlamış vücudun. bu sporu daha önceden icra etmediğin belli, sıfırdan girişmişsin. anladığım kadarıyla kütle almada bir sıkıntın yok ama vücuda şekil vermede biraz sorunun var. çok ilgili hocalar ona dikkat eder de malesef pek yok öyle hocalardan. göğüs için pullover hareketi tamamen doğru şekilde yap, programda yoksa ilave ettir ya da fazladan yap. kolay gelsin;)

5. doga56

doga56 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    saolun hocam zaten ben ilgileniyor bide omuriliğe baskı yapmayahn hareketler var zaten boyun 2-3 sn uzadı hatta spordan sonra :D

6. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    bu sporu hiç yapmayan bir adamın vereceği cevaptan farklı bir cevap vermen gerekirdi.boy uzamasını engellediği falan yok bu sporun.21 yaşındayım hala uzuyorum.sana kimse git 200 kg squatın altına gir demiyor.keşke ben de 16 yaşında başlasaymışım.

7. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    des 16 yasinda baslamasini niye dogru bulmuyorsun arnold 14 yasinda basladi hemde tam yeme cagi 16 yas bende 15 yasindayim ben cok istahliyim tabi kisiden kisiye degisir ama bence erken baslamamis zamaninda baslamis fotograflara gelince arkadasin dedigi gibi vucudun heryeri azda olsa dolmaya baslamis orantili buyuyecek.. 1 ay sonra devam edersen ve agirlastirirsan cok agirlastirmamak kaydiyka daha gozle gorulur degisim olur 6. ay itibariyle

8. doga56

doga56 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    saol dediğine katılıyorum iştah süper =)

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Benimyeğen var 17-18 yuaşlarında boyu yanlış değilsem 1.80 veya üstü..geldi yanıma ben spora başlamak istiyorum dedi ( baya zayıf)..neyse gerkeenleri yazdım verdim eline git salonayazılacak v.s..baya oldu...haber aldımö bugün...salona gitmiş..yazılamk için..ancka slaon hocası ..yaşın genç..boyun uzaması durur bence şimdi yapma bu sporu demiş..

Yaaahu boy zaten dediğim gibi 1.80 daha ne kadar uzayacak...onuda geçtim...yaz bir program omuz pres..squat..tarzxı hareketleri vermez programında..v.s v.s.daha aklıma gelmeyen boya etki eden hareketler...yanlışmıyım...

eleman o kadar heveslenmişti...ama başka bahara kaldı...ben anlam veremiyorum..örn ; hummer curl ..boya nasıl etki eder..veya bir bench pres...

bence yanlış bilgi sahibi kişiler yyüzünden birçok kişi ya başlayamıyor yada yanlış yönlendiriliyor...

Neyse konu sahibi arkadaşım...bahsettiğin kişi nin öncelikle genetiklerin bir değil (olamaz)..ancak ona beznermisin..tabiki..vücudun düzgün...biraz kilo al öncelikle...hazır kış aylarındayız..yağsız şekilde..iyice beslen...Bahar a girerken ise...carido ya girersin..pek yağlı bir vücudun yok kıymetini bil...belki bu yaza hazır olmazssın hedefini uzun tut..yani ben 3 ay değilde 9 ay sonra bu hale gelmek istiyorum gibi...

bu arad bahsettiğin kişide öyle boş değil hani :). ben bayadır uğraşıyorum bu tarz bişey için..bence ha deyinc eolmuyor...

kolay gelsin...

serkanhancer, R10, onbir ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    jacob black yazınca yanlış anlama güldüm.bu iş kolay değil o kadar.

pozitronn 21 yasında hala uzadıgına inanmıyorum.

squat yapıldıgında falan boy uzaması durur.net söylüyorum bunu en basit halterciler.ama şöyle de bir durum var kimi 16 sında squat yapar boy zaten durmuştur belki.kimi 18 inde hala uzamaya devam eder.ama 21 de uzama olmaz.kolay gelsin..

11. doga56

doga56 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    demircan abi zaten o vucud için zaten 1sene de beklerim Jacob zaten2 senede yapmıs .d

12. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    arnold bu spora 13 yaşında başladı.şu an boyu 1.88.arnold squat yapmadı mı? ya da arnold 13 yaşındayken 1.88 miydi

ReD_DeviLs bunu beğendi.
  13. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    12 yaşında 1.90 tanıyorum belkide olabilir.arnold arnold nereye kadar butun forum arnold uzerine kurulu sayenizde.arnoldun başlarda bacak çalışmadıgını sonlara dogru calıstıgını böylece arnoldun kendi agzından söyledigi ''bacaklarım hicbir zaman maximum olmadı digerleri gibi''dedigini bilmedigini düşünüyorum.bu lafı demesinin sebebini kendisi söylüyor başlarda hiç bacak çalışmadım diye başlarda dedigimde 1 2 ay degil anlamıssındıri.saygılar.

14. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili arkadaşlar, bu spora 14-16 yaş aralığında başladığınızda zaten 200 kg squat, 90 kg military press vs. yapamadığınıza göre (ve muhtemelen ömrünüz boyunca yapamayacağınıza göre) gözler görülür bir boy kısalması mümkün olmayacaktır. bir kere boy nasıl kısalabilir zaten? 1.70 olan birisi 1.65 mi olacak? boy uzaması kesilse ne kadar kesilecek? 16 yaşında 1.75 olan birisinin 18 yaşında herhalde 1.95 olacak hali yok, bu yüzden aşırı heveslenmeye de gerek yok bence. insan 18-24 yaş aralığında 3 ila 5 cm arası uzama gösterebilir ama bu bayağı istisnai bir durumdur. genelde 24 yaşına kadar bile sürmez boy uzaması. çoğunlukla 17-19 yaş aralığında durur, durmadıysa da en fazla 1-2 cm uzarsınız. bir istisna sanatçı engin altan düzyatandır. kendisi üniversite 1.78 girip 1.85 çıktığını söylemiştir.

bu arada şunu da belirtmek isterim, haltercilerin kısa olmalarının sebebi clean and jerk ve snatch tarzı hareketleri yapmalarıdır. clean and jerk üstüste squat ve military press yapılmasıdır. eh, müsaade edin de bu adamlar kısa kalsın.

ayrıca basketbolcular nasıl ki uzunlar arasından seçiliyorsa, halterciler de bir ölçüye kadar kısalar arasından seçilir. aynı performansı gösteren 1.60 ve 1.70lik iki sporcudan çok çok çok büyük ihtimalle 1.60lık olan bir adım öndedir. çünkü iş = kuvvet x yoldur. yani w =f.x, bu durumda kısa olan sporcunun kolları da kısa olacağından aynı kuvveti uygulayarak daha az iş yapacaktır, yani daha az yorulacaktır.

biraz daha konuyla alakalı yorum yapmam gerekirse, bench press yapan birinin boyu neden uzamasın? büyüme hormonun kaslara yayılması yaygarasını da hiç yapmamanızı öneririm.

bunlara ek olarak, nba patentli basketbolcuların pek çoğu lise yıllarında gayet ağır idmanlar yapmışlardır.

bu konunun esas büyük örneği nfl dir. amerikan futbol ligine hazırlanan bütün futbolcu adayları takriben 14 yaşından itibaren çok sıkı idman yapmaya başlarlar ve bunu da yaklaşık 35-40 yaşına kadar da sürdürürler...

arnolddan başka örnekler de vermek gerekirse sergio olivia gençliğinde küba ulusal halter takımının bir üyesiydi. ve zamanına göre gayette iyi boya sahipti (1.78). başka uzun bodyciler de vardır elbet. en azından kısa olmayan pek çok bodyci vardır. lee haney ve dorian yates 1.79la buna bir örnektir. ronnie coleman 1.80dir. jay cutler&phil heath 1.75tir (pek uzun sayılmazlar ama boyları da gayet normaldir). lou ferrigno 1.94tür. serge nubret yine eski vgcilerdendir, zamanına göre yine o da fena olmayan bir boya sahiptir (1.77).

bunlara ek olarak, kürekçiler gayet sıkı ağırlık idmanı yaparlar (özellikle sırt&biceps idmanları çok ağırdır) ama buna rağmen 1.85ten aşağı kürekçi kolay kolay bulunmaz ki çoğu da 1.90dan uzundur.

zamanında futbol için bile boy kısaltır derlerdi, günümüzde türkiye'de ki futbolcuların boy ortalaması 180.3 cm dir. evet yanlış okumuyorsunuz, bayağı bir uzunlar anlayacağınız. bu boy ortalamasının finlandiya ve isveç gibi iskandinav ülkelerinde 186 cm civarında olduğunu da belirtmeme gerek yoktur umarım.

kıssadan hisse, vücut geliştirme hurafelerin en babalarına sahip olan spor dalıdır. bu yüzden babanızın dediğine bile inanmayın, üşenmeyip araştırın. hatta bu kadar yazdığıma bile inanmayın, şu yazdıklarımı teyit edin.

iyi çalışmalar herkese...

pozitronn bunu beğendi.
  15. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    12 yaşında olan adam 1.90 olabilir ama 20 yaşından sonra 1 cm uzadığını söyleyen yalancı olur değil mi?
    sevgili R10 bi de halterciler kısa olmalı diye bi kaide yok.Hossein Rezazadeh +105 kiloda yarışan ve rekoları hala kırılamayan 1.86 boyunda spora 15 yaşında başlamış bir haltercidir

R10 ve Scoobz bunu beğendi.
  16. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    jacob black dediğiniz adam filmin bi daha ki serisi için kısa bi zamanda özel antrenör eşliğinde bu vücudu yaptı
    ve sanırım zor geldiği için kendi ilerki hayatında body yapmıycağını söylüyor:)

eğer özel antrenörün suplement streoid açısından sıkıntın yoksa 6 ayda sende yapabilirsin bu vücudu :)

ama bizim gibi yöntemlerle ortalama 1.5 yıl yada daha fazla gibime geliyo:)

17. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım ben yalancı demiyorum inanmadıgımı söyledim sadece kalbini kırıcı bir söz söylediysem özür dilerim.başarılar dilerim ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:30 ----------

öncelikle vakit ayırdıgın icin tesekkur edeirm

ben sadece squattan bahsettim.bench press olaylarına falan girmedim ki öyle hareketlerin kısallattıgı durdugu tabikide dedigin gibi hurafe.boy uzaması kesilir gibi bir sohbet oldu yanlıs anlasıldysa kusura bakılmasn kısalma konusmadık.uzun uzun yazıdıgın icin tesekkur ederim...

18. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    doğa senin boy kaç? :D

19. doga56

doga56 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    boyum 1,72

20. Sabırsız

Sabırsız Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 13 yaşımda başladım haltere şu an 14 yaşındayım başladığımda boyum 1.65 di şimdi ise 1.70 biz her antremandan sonra düzenli bir şekilde suqaat yaparız.Ailemden çevrelerimden hatta doktordan bile Boyun uzamaz gibi laflar duydum olsun dedim uzamasın herşeyi göze alıyorum.

Sayfayı Paylaş