1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4.5 Aylık Sporcu - 8 Ayda Verilen 40 kilo - 37.3Cm Kol

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Warlord tarafından 4 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Warlord

Warlord Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık olarak 4.5 aydır BB ile ugraşıyorum. Yazın 1 ay kadar yapıp 2 ay bırakmıstım tekrardan karma programla basladım 18 haftadır duzenli devam ediyorum. Benim kusurum kısa zamanda bilincsizce veridiğim yaklaşık 40 kilo. 111 kilodan 70.5 kiloya kadar dutum şimdi 75 kilo civarındayım boyumda 1.78cm olculeri asagıda bir daha vericem. Kısa zamanda cok kilo veridğim ve derim elastik olmadıgından sarkmalar olustu aslında sarkmaları toplamak için BB ye basladım ama kolumu kaptırdım bir kere.

Resimler asagıda ekli olculere gelince

Baslangıc 18.Hafta
    Kilo 71.5 75
    Omuz 115.2 119
    Göğüs 98 100
    Bel 86 89
    Kol 33 37.3
    Bacak 53 54.5

Kilom 3.5 kilo artmasına ragmen belimde kalınlasmasına ragmen - ilk ölculer ramazanda alındı bu yuzden belimin dusuk cıktıgını dusunuyorum - insanlar hala kilo verdiğimi bunu nasıl yaptıgımı soruyor kısacası daha düzgün olculere dogru gittiğimi düşünüyorum.

Su anda ise setleri 55-60-65-70kg olmak uzere bench press, tek set deneme calıstıgımda ise 82.5 kilo bench press kaldırıyorum amacım 1XX lu rakamlara kadar cıkmak, 41cm gibi bir kol yapmak istiyorum. Hedeflerim arasında 4 ay sonra ilk 100kg bench pressimi kaldırmak var. İlk basladıgımda chest press le basladım bar bile agır geliyordu keza kaslarımın cogunu aptal bir diet ile kaybetmiştim.

Eski su topcuyum omuz cıtam geniştir. Resimlerdende anlarsınız zaten sporu bırakınca kilo almaya başladım.

Şu ana kadar protein tozu yada basla supplement kullanamadım ama git gide daha iyi raya oturan bir diyet programım var kısacası;

Saat 8:00 kalkış bir bardak light sut 250ml
    Saat 8:30 2 tam 4 beyaz omlet yanında 50 gr light beyaz peynir canım isterse domates + cay
    Saat 11:00 150gr Tavuk yanına complex carb 100gr kadar
    Saat 14:00 150gr Tavuk - Ton balıgı - Hindi - Kırmızı et yanında carb
    Saat 17:00 150gr Tavuk - Hindi - Kırmızı et yanında carb
    Saat 19:30 100gr Tavuk - Hindi - Kırmızı et
    Saat 21:00 antreman
    Saat 22:30 750ml light sut
    Saat 01:30 yatıs bazen 02:00 ı buluyor.

BASLANGIÇ

18.Hafta

istediğinzi dogrultusunda yeni pozlar eklerim 1-2 gün içinde.

Son düzenleme: 4 Mart 2008
    meroww bunu beğendi.
  2. Maesta

Maesta Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    vgcinin en önemli öğünü antreman sonrası öğündür sen bunu light süt ile geçiştiriosunduh

Warlord bunu beğendi.
  3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    40 kilo vermiş olman büyük başarı ,tebrik ederim seni.
    sende bu azim olduğu sürece vg yaparak çok kısa zamanda kendini toparlayacağından eminim.
    Başarılar.

Warlord bunu beğendi.
  4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Alışkanlık olsa gerek kendi vucut resimlerim bölümünde başlığı açınca direk resime bakıp sonra kişinin mesajını okurum ve resime baktığım anda içimden sağlıksız kilo vermiş bir vucut örneği dedim mesajını okuyuncada tecrübelerim bana doğruyu söylediğini anladım.

Yoğun kilo verilen vucut tiplerinde kısa zamanlarda ağır kilo hedeflemek sağlıksız bir vucudu daha sağlıksız bir hale getirmek demektir bu tarz durumlarda vucudun her bölgesini muntazam ve zamana yaygın bir proğram çıkarmak ve uygulamak en mantıklısıdır uzmanlar kiloyu sporla verin der ve ayda 4 kg yi geçmeyin der bunu defarmasyon ve bir takım dengelerin normal seyrini koruma amaçlı derler. ve yine uzmanlar yoğun kilo vermiş kişilerin 1 yıl aşırı olmamak şartı ile düzenli egzersiz yapmalarını öneriyor

Bozo-Baku, ALPEREN, Warlord ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    40 kilo verdikten sonra imknın varsa bir diyetisyee gitmen gerekli kesinlkikle.40 kilo gerçekten mükemmen bir rakam tebrikler ama metabolizman tabiri caizse yeniden programlayacak kendini.Dediğim gibi önce bir diyetisyene gidin,vg sonraki işiniz olsun.

Warlord bunu beğendi.
  6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlarıma katılıyorum..özellikle Flexor'ın tavsiyesi gözardı edilecek bir konu değil..siz sıradan ilk defa vg.ye başlayan biri değilsiniz..40 kg verdikten sonra bazı konulara dikkat etmek gerek..

aldığınız protein 170gr kadar bence çok başarılı bir oran bunu devam ettirebilirseniz..protein tozuna bu durumda zaten ihtiyaç yok..belki creatin , glutamin alabilirsiniz..

protein öğünlerinden birini antreman sonuna alın..
    antremandan önceki öğüne kompleks karb. dahil edin..

4 ay sonra 100 kg basma gibi bir hedefinizin olmasına da gerek yok, hırs yapılacaksa ağırlık artırmada yapmak doğru değil..zira sakatlanma riskini çok artırıyor..siz doğru yeme ve antremanlara devam konusunda hırs yapın yeter..çünkü asıl sabrı o ister..

başarılar..

ALPEREN, FleXoR ve Warlord bunu beğendi.
  7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    tebrikler, sarkmalar yavas kilo versen de olabilirdi aradaki 40 kilo az uz bir miktar degil, onemli olan saglikta bir sikinti olusmasin... o bolgesel kalan fazlaliklar biraz su gibi geldi tuzu sekeri tamamen kesersen iyice sonme ihtimalleri var.

idmanlara devam bundan sonraki amac yaglanmadan et alabilmek isin ikinci ve daha zor kismi da burada basliyor :)

benim tavsiyem protein ve karbonhidrat tuketiminde kisitlama yapmadan (tabi ayni zamanda abartmadan) agirligi da bacak karin dahil duzenli butun bolgelere calis,

her idman oncesi vucudu isitip az az yag yakma icin kabaca 10 dakika veya sirtin iyice terleyene kadar 6-9 araliginda kosu bandi tavsiye ederim...
    basarilar

Warlord bunu beğendi.
  8. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli yorumculara ilave olarak,

40 kilo çok ciddi bir rakam, büyük başarı ancak bir okadarda sağlıksız.Ancak avantajınız spor yapmanız bence çok abartmadan ağırlık çalışarak, Cardio'yu ihmal etmeden düzenli sporla vücudunuzu toplarsınız.

Bence, karın ve bel bölgeniz sizi zorlayacak diğer bölgelerinizi toplamanız daha kolay olacaktır.

Flexor hocamızın dediği gibi birden ağır kilolarla çalışmayınız.

Yüzmek yada aerobik yapmak sıkılaştırmayı bu süreci hızlandıracaktır.

drahte1905 ve FleXoR bunu beğendi.
  9. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    40 kg!! öncelikle tebrikler ben kasıp 5 kg vermiyorum hatta verim die niyetlendikçe alıyorum bu yüzden bu bence büyük bir başarı öncelikle,, hatta sabah 1 saat kardio akşam 1saat idman yapıp anımal cat+stak+ventolin+ efedrin kullanıp 3 haftada 3 kg almayı bile başardım body yaparken kg veremiyorum o yüzden seninki gibi durumlar beni baya etkiliyor.. beslenme proğ okudum ben onu yapsam garanti 5 kg daha alırım günde 4 öğün tavuk yemek kolay iş değil, bence yeterince iyi besleniyorsun hatta fazla bile..sadece ben ant. sonrası süt içtiğimde şu laktik asit olayını fazlasıyla hissediyorum özellkle bi sonraki antremanda bence idman öcesi 19.30 öğününü idman sonrasına alsan daha iyi edersin ,sütüde at gtsin sabah içiyomussun zaten yeter,, ve bu yemeyle kg verdiysen alırken ne yiyodun merak ediyorum bence tekrar yağlanmak istemiyorsan pro ile carb . aynı anda alma bu vücudun carb. kullanma limitini arttırır body de istenen bi durumdr ama diyette seni bilmemde beni çok yağlandırıyor.. günde 3 kere carb alıyorsun Saat 11:00 150gr Tavuk yanına complex carb 100gr kadar
    Saat 14:00 150gr Tavuk - Ton balıgı - Hindi - Kırmızı et yanında carb
    Saat 17:00 150gr Tavuk - Hindi - Kırmızı et yanında carb
    bence 2 kere yeter hatta saatleride çok mantıksız gün içinde 3 kere carb gereksiz saat 21.00 de ant. yapıyorsan 19.30 da al yeter çok istiyorsan bide ant .dan hemen sonra al 3.cü öğünü at gitsin ki bence hızlı kütle için ant sonrası carb. en iyisi bence gereksiz yere gün içinde aldıkların sadece yağ olacaktır.. en iyi zamanlar ant. önce ve sonra... -ki 40 kg vermiş bir vücut mutlaka bu dengesizliği sezmiştir bi süre çaktırmasada sonrasında kg almak isteyecektir bu herzaman olan tablodur,o yüzden yeme düzenine daha dikkat etmelisin... senın beslenme prgramın sütlerin yerine pro tozu koysak benim için kür proğ sayılır tabi herkesin bünyesi farklı ama 2 ayda bana rahat 4-5 kg aldırır herkesin bünyesi farklı tabi ama senın kg alma kapasitende ortada uzun bir nasiyat oldu benım fikirlerim bunlar .. başarılar...

Warlord ve enantioselectivity bunu beğendi.
  10. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    bu arada ufak bir yanlış anlama oldu sanırım ben ; 150gr Tavuk - Ton balıgı - Hindi - Kırmızı et olayını hepsi bir arada sandım sanırım birini seçiyorum anlamında yazmıssın ondanda biraz fazla gelmişti yeme programın,, onu düzeltiyim yeni şartlar altında sadce yazdıklarından ibaret olduğunu (yani ekmek abur cubur.. olmadığını varsayarsak) o kadarda abartılı değil...

Warlord bunu beğendi.
  11. meroww

meroww Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    warlord

Abi merak etme biz beraber calistigimiz surece , bisy olmaz.
    Bench i felan tutarsin sen , sonra ben tutarim hallederiz :p

Olm ne utanmaz adamsin , kurt adam gibi koymussun resimleri :D
    Kill dokucu alacaz yazin , sahilde bole kiz tavlayamayiz :))

Neyse, arkadasim diye demiyorum. Ben bizzat 100 kusur kg halini biliyorum, hakketen bole insan gibi degildi degisik bi hali vardi. Onun suanki halini gorenler inanamiyor... Adam sarkiklari duzelticem derken vucut gelistirmeye basladi. Yakinda bende resimlerimi ekliycem , insallah cok kirici yorumlar almam , sporcunun morali cok onemli :)

Bu arada foruma warlord un tavsiyesiyle girdim. Ve gordugum kadariyla burda gayet gusel bir yardimlasma, bilgi paylasimi var. Bu sitede emegi gecen ve gonullu olarak yardimci olan kisilere sonsuz tessekurler. Zaten toplasak kac kisiyiz bide birbirimizden habersiz olmiyalim dimi..

Neyse uzattim Saygilar.. Mert.bench_O

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sonsuz tebrikler, gerçekten çok güzel, insanlara ilham olacak bir başarı örneği.
    Elbette 40 kiloyu çok süratli vermek örnek alınacak bir durum değil, açıkcası sağlık anlamında sakıncalı, ancak şunu da itiraf edelim, gündelik hayatın koşturmacası içerisinde diyetisyen programını takip etmek imkansıza yakın birşey.
    Yani aman 6 öğün yiyeyim, ara öğünleri ihmal etmeyim, karbonhidratı çok düşürmeyim, diyerek bu işi ancak bir ev hanımı ya da her yemeği hazırlanıp önüne konan bir holywood yıldızı yapabilir bence.
    İstisnalar var, haşlanmış yumurtaları şirkete götüren, her yemeğini torbada taşıyan insanlar gördüm ama bu ancak binde bir olacak birşey.
    Siz isteseniz işiniz, gücünüz, izin vermeyebilir.
    Bu gerçeklerden hareketle tekrar tebrik ederim.
    Tabii bundan sonrası için çok dikkat etmek gerekiyor.
    100 kilo ve üzeri bench press hedef belirlemek,gayrete gelmek açısından çok güzel, ancaaaak, bence onlardan çok daha önemli bir hedefin olmalı.
    Hacim, kas kütlesi ve güçlü bir vücut için akla temel egzersizler geliyor.
    Military Press
    Barbell Rowing
    Deadlift
    Squat

Bence öncelikle bu hareketleri iyice öğren ve sıkı sıkıya uygulamaya başla.
    Vücudu toparlayacak unsur kas kütlesi ve asıl kas kütlesini bench press değil bu saydıklarım verecek.
    Bench Press ile güzel göğüs yapan adam sayısı çok değildir, asıl military press, barfiks, gibi hareketler insanın görüntüsünü büyük oranta etkiler.
    Sadece military press yaparak yüzüne değecek üst göğüs yapan bir dostum vardı.
    Ancak çocuk 70 kiloda 75 kilo military press yapıyordu, bench press hiç ama hiç yapmıyordu.
    Göğsü mükemmel değildi, ancak bence o derece gelişmiş, t-shirtün üstünü kabartan bir göğüs en önemli şeydir.
    Demem o ki, temel hareketleri öğrenip uygulaman en önemli mevzu.
    Beslenmen çok önemli, hızlı kilo verdin ama hızlı kilo almanı asla önermiyorum.
    Derin zaten zor anlar geçirdi, birde bunlara çirkin deri çatlakları eklemeyelim.
    Flexor çok güzel bir noktaya eğilmiş, vücudun belkide iç organ anlamında perişan halde, o konudada aman dikkat, vücudu büyük yüke sokacak her türlü yüklemeden uzak durmanı öneririm.
    Mark Wahlberg en iyi fizikli Holywood aktörlerinden, bir filmi için korkunç kilo vermiş ölüm diyeti yaparak, bir roportajında söylemişti, hala etkileri devam ediyor diye.
    Ancak sende sorunun kalıcı olacağını zannetmiyorum, sadece yumuşak bir geçiş yaparsan, çok kalıcı ve güzel sonuçlar gelecektir.
    Başarılarının devamını dilerim.

MorphX ve diez bunu beğendi.
  13. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş Sana Bi Tavsiye Basenleri Erit Bide Killari Kes

Başarilar....

edit : kurallar gereği "kardeş" gibi kelimelerle hitap etmek yasaktır..lütfen kişilere nickleri ile hitap ediniz..

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mart 2008
  14. Warlord

Warlord Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman sonrası kırmızı ete gectim antremandan sonra tercihen kırmızı yoksa tavuk tuketiyorum sutu azalttım ama hala sutte ıcıyorum ki gece boyunca bunye ac kalmasın bu arada teşekkürler

Sizin tavsiyeniz üzerine kiloları koruyorum çok çabuk artırmaya çalışmıyorum, bench te 5kg eklemedim bu mesajtan sonra nerdeyse, ama daha yedirerek çalışıyorum set sayısına yöneliyorum

15. Warlord

Warlord Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yakın zamanda VG ile ugrasan bir arkadşaımdan sporcu beslenmesi ile ilgilnen bir diyetisyen buldum en kısa zamanda diyetisyene basvurmayı dusunuyorum, ama zamansılıktan her seferinde erteliyorumduh

Aslında supplement kullanmayı dusunuyorum istiyorum ama şu anda yogun oldugum için saglıklı antreman yapamadıgımı dusunuyorum haziran 2. haftadan itibaren kampa gireceğim çok sağlam bir supplement kürü ile

Aslında ben bileklerimden saatım kendimi curl de akılsızca zorladıgım için dediğiniz gibi bu spora bilinçsizliği kaldırmıyor, artık daha stabil çalışmaya özen gösteriyorum.thums:

16. Warlord

Warlord Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında karnımdaki fazlalıklar deri fazlalıgı resmen bir sarkma var bunu nasıl düzelteceğimide bilemiyorum, kolojen tedavisini duydum araştırdım ama bir uzmana danışmadım, ameliyat opsiyonunu bile düşünüyorum karnımın sarkması hususunda keza karın kaslarımı sıkınca baklava arasındaki fark parmagım ile hissediliyor 6-pack var ama bir deri tabakasının altında duruyor nasıl düzelteceğimide bilemiyorumkafa_

Kardio olarak salona kosuyorum hem vakit kazanıyorum dediğiniz gibi salona vardığımda sırtım ıslanmış oluyor, bacak husunda ise 2 haftada 1 antreman yapıyorum bacak için arada zamanım fazla geldiginde bir hareket bacak giriorum diger gunlerdethums:

Mevcut havuz imkanım var, havaların ısınması ile düzenli olarak yüzmeyi planlıyorum, gecen yaz nerdeyse düzenli olarak günde 2km kadar yüzdüm bu yaz daha fit oldugumu düşünürsem daha uzun mesafeleri yüzeceğimi düşünüyorumthums:

17. Warlord

Warlord Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yemek ile değil aç kalma dieti ile kilo verdiğim için sanırım bu saglık vucut ile kala kaldım, diet ile yaklaşık 5 kilogram kazandım 6 ay içinde ama 70 kilo halime gore daha zayıf oldugumu idda ediyorlar üstüne üstük belimde inceldi. Carbı dediğiniz üzere azalttım ama vucut calori bulamazda enerjiyi proteinden saglama yoluna gider diye sabah ogununde yulaf yada kepekli bir tost ekledim ki proteini carcur etmesin vucut. Yeme alıskanlıgı olarak eskiye gitmeme imkan tanımıyorum bu kucuk kucuk 6-7 ogun olayı cok yaradı bana ben eskiden bir oturuşta 3X li (2haneli) pizza dilimi yerdim bugun bu mide ile boyle birsey yapmama imkan tanımıyorum hatta arada dieti bozssam bile kilo almıyorum olsem bırakmam bu bu VB yithums:

18. Warlord

Warlord Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle forumda sizin, flextor hocanın, ve de diezin bu spora hususundaki birikimine hayranım. Tavsiyeniz üzere temel hareketleri programıma dahil ettim diyebilirim, squatı daha oncede deniyordum ama bırakmıştım tavsiyeniz üzerine bu 4 hareketide düzenli şekilde uygulamaya özen gösteriyorum. Bunun yanında aceleci olamdan çalışıyorum kilolara takılmıyorum artık. Deri catlakları karnımda bel cevremde bacak içlerinde mevcut kolardada varmış kollarım 38 olunca belirmeye basladılar bunlardan kurtulmak için forumu arastırdım ama anladıgım kadarı ile onleyici urunler var, catlaklar olustuktan sonra donusu yok, laser tedavisinden soz ediyorlar ama sonuc alan birini bulamadım. Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler.thums:

Karasan ve diez bunu beğendi.
  19. Warlord

Warlord Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle herkeze tekrar teşekkür ediyorum,

Tavsiyeleriniz üzere hem beslenme hem antreman programımı yeniden şekillendirdim, 9 haftadır tavsiyeleriniz dogrultusunda çalışıyorum. Yaklaşık 4 hafta önce resim çektim(tüylerimden kurtuldum fırsat bu fırsat çektirdim 2 poz). Belki agırlık artırmadımdandır pek olcu kazanmadım bu donemde ama akılımda kanaln kollarım 38cm yi devirdi. Yukarıdada belirttiğim gibi şu an için kafama takılanlar şunlar;

1- Karnımdaki deri fazlalıgından spor yada antreman ile kurtulabilirmiyim uzun suredir antremana düzenli devam ediyorum ama bir gelişme gozlemlemedim karnım hala sarkık artık cerrahi mudahaleyi düşünmeye başladım haziranın 2. haftası ameliyat olabilirim?

2- Çatlaklar için bir tavsiyeniz mevcutmudur olustuktan sonra gerilediğine dair bir yazı forumda bulamadım bayan forumlarında laser tedavilerden bahsediyorlar ama bayanlar oncesi sonrası resimlerini hiç paylaşmıyorlar bu konuda tecrubesi olan var mı?

3- Haziranda işlerim hafiflediğinden yazımı bu spora ayırmayı duşunuyorum haziranda daha düzenli çalışırken birden supplemente direk kür olarak başlarsam sorun olur mu ? Su topu oynarken gainer kullanmıştım ama ustunden 8 yıl gecti soyle bir kür düşünüyorum;

ON gold whey
    Weider Creatin
    Weider Mega Forte
    Animal Pak
    Animal Nitro

Bu sekilde birden başlamanın bir zararı olur mu sizce, birde supplement husunda tahlil yaptırmak istiyorum 2 haftada bir tahlil yaptırabilirim vucudumu gozlemlemek adına bunu uygulayan var mı ? Varsa acaba hangi tahlileri yapmalıyım hangi süre içinde ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Sırtımın asagılarındaki 6 lı kısım cok hosuma gitti epey feyz aldım

Son düzenleme: 15 Mayıs 2008
  20. semfb

semfb Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    dostum ben 4 ayda 44 kilo verdim bunu 113.900 den 70e düştüm iğrenç bir vücudum olmuştu 1 sene dinlendikten sonra 6 aydır body yapıyorum kolum şu an 41 cm ve 6 aylık başlıkta bakarsan görürsün vücudumun şimdiki halini benim şu anki durumum sana örnek olsun...

Warlord bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş