1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4,5 Aydır Çalışıyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Sh0cK_ tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Sh0cK_

Sh0cK_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar..

(Başlangıç fotoğrafıdır)
    ------------
    Şuanki Değerler
    Boy: 170 cm
    Kilo : 68 (Başladığmda da 68'di)
    Bel çevrem: 88
    Vücut yağ oranım : %22 (Netteki bir siteye göre)

Forumda belki ilk konum olabilir fakat uzun zamandır forumun bir üyesiyim ve soru sormadan önce derinlemesine araştırmayı sevenlerdenim diyebilirim.

Toplamda 4. ayım bitti, şuan 5. aydayım..Spor geçmişim yok denecek kadar az, bu yüzden altyapım yok.Zamanımın çoğunu bilgisayar başında geçirenlerdenim.Sonra bir baktım ki iyice yağlanmaya başladı vücut, spora başlama gereği duydum.

Başladığımda 68 kiloydum, ölçülerimi almadım, ki ölçülerimin şuanki durumumdan çok da farklı olduğunu sanmıyorum.

3. ayımdan itibaren Optimum Whey proteinini kullanmaya başladım.

Şikayetim vücut yağlarımdan ve hatlarımın bir türlü belirginleşmemesi.Salondaki hocam gayet iyi bir geçmişe sahip, şampiyonlukları falan var. İlgisiz bir hoca değil.

Vücudum nasıl desem, butlu bir yapıya sahip.Fakat bu yağlı vücuttan nasıl kurtulurum sorusunu ısrarla sormama rağmen "beslenmene dikkat et, protein tüket, sebze meyve ye, iyi beslen, metabolizman hızlanır, o yağlar zamanla gider" demekle bana yetiniyor.Bu da benim iyice zoruma gitmeye başladı .

Yağ yakmak için Kardiyo yapmanın kaslarıda eriteceğini söyledi.

Antrenman öncesi, sonrası whey proteinimi içiyorum. Elimden geldiğince tavuk, haşlanmış yumurta (Çoğu zaman günde en az 3 yumurta..Sarısı hariç), meyve tüketiyorum.

Ekmek içi Dürüm, Lavaş tüketmeyi bıraktım.Çayı tek şekerli içmeye başladım. çikolata, bisküvit vs. Çok sık olmasada 2 haftada bir veya haftada bir canım çektiğinde çikolatalı gofret yiyorum.

Göbek ve bel çevremdeki yağları aşağıda resimde gördüğünüz gibi aşağı doğru çektiğimde karın kaslarımın hatları belli oluyor, aksi halde diğer fotoğraflarda gördüğünüz gibi..

Önerilerinizi, yorumlarınızı 4 gözle bekliyorum

Herkese iyi çalışmalar diliyorum..
    ~~~~~~~~~~

Son düzenleme: 13 Eylül 2012
  2. Mursi

Mursi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Stara zagora
    Biraz duzene girdigin aşikardır..Fakat daha fazla bir tempoyla ve iyi bir diyetle devam etmelisin.Şayet daha sıkı bir çalışma yapmıs olsaydın emın ol 4.5 ayda bundan daha fazla iyi bir vucuda sahıp olabılırdın.. Daha sıkı çalış derim..

Sh0cK_ bunu beğendi.
  3. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    malesef ki o yağlar diyetten ziyade sık ve yeterince beslenince zamanla eriyor yoksa hint fakiri gibi aç kalıp kardio yaptığında eriyen tek şey kasların oluyor buna emin olabilirsin...

Sh0cK_ bunu beğendi.
  4. Sh0cK_

Sh0cK_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13

Forumdaki üye fotoğraflarına baktığımda "benim genetik sorunlu" diye düşünmeye başlamadım değil :)

Tempoma gelirsem eğer, inan bana 4,5 ayda toplasan 1 hafta bile kaçırmışlığım yoktur salonu..Çalışırken program dışına çıkmıyorum, kendi kaldırabileceğim, limitimin sonunda olan ağırlığı koyuyorum inan bana vıcık vıcık ter oluyorum..Tabiri caizsse savaşıyorum ağırlıklarla. Programımı yazmadım ama dışınada çıkmıyorum.. Şuan piramit şeklinde, 3 set, Hareketine göre, 12-10-8 tekrar, ağırlık arttırarak çalışıyorum.

Diyet kısmına gelicek olursam, inan bana benden çok daha kötü beslenen insanların benden çok daha iyi geliştiğine tanık oldum.. :)

Ayrıca Yorumun ve eleştirin için teşekkür ederim :)

Teşekkürler :D weightlifter

Bu konuda baya araştırdım doğrusu. Ama hala aklımda sorular yok değil, mesela forumdaki bazı arkadaşlar yinede en azından hafta sonlarına kardiyo antrenmanı ekliyorlar. ..

Genel olarak hiç aç kalmamaya çalışıyorum, acıktığım zamanda junk beslenmekten kesinlikle uzak duruyorum, protein, ve et.. Ama gitmiyor yağlar. Şu sıra sıf bu yüzden çok düşünür oldum. Bu da bende moral bozukluğu yarattı diyebilirim.

Son düzenleme: 13 Eylül 2012
    Prometheus676, skenshins ve Gye Baek bunu beğendi.
  5. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    DOSTUM üzülcek birşey yok 2 saatte bir ye az ye ama devamlı ye + sporuna devam et haftada 2-3 gün de koşunu yap 2-3 aya karın kasların ortaya çıkacaktır emin ol sendekinden katbe kat daha fazla yağ vardı karnımda ve yine emin ol çat diye erimedi o yağlar, katman ne kadar azalırsa o kadar zorlaşıyor erimesi ama o six packler görünmeye başladı mı iyice inat edip azimleniyorsun o başka ;)

6. Sh0cK_

Sh0cK_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ufak ufak görünmeye başladıklarında çok sevinmiştim, bayağıda bir motive olmuştum doğrusu..

Amacımın fit, yağsız ve "beachbody" vücut. Benım sıkıntım dediğin gibi diyet programımın eksik olması sanırım.
    kendi programını paylaşabilirmisin acaba :) ? yada bu konuyu okuyanlar bana diyet programı önerisi yapabilirlerse memnun olurum

7. Leopar

Leopar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sürekli çalıştığını söylemişsin o halde dinlenme-beslenme konusunda bir sorunun vardır. Çünkü 4.5 ay uzun bir süre ve o süreye göre çok küçük bir değişim var. Yani kıllardan mı belli olmuyor bilemiyorum ama bana az geldi değişim. Sana herkesin verebileceği tavsiyeleri verebilirim. Protein ağırlıklı beslen, yağ ihtiyacını kuruyemişten karşıla (1 avuç kadar) falan gibi... Onun haricinde koşmanı öneririm. Ağırlık altına girmediğin günlerde 30 dk kadar tempo değiştirerek koş. Şahsen ben bu şekilde önemli ölçüde gelişim kaydetmiştim.

Son düzenleme: 14 Eylül 2012

Sayfayı Paylaş