3 Fıtık 1 Adam

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Ludendorff tarafından 14 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Yarın fizik tedavi doktoruna gideceğim. Son 2 aydır geçmeyen fıtık ağrılarıyla başım dertte.. Yakın zamanda iş için erzuruma gittim ve çevik kuvvet için 1000 kişilik tesis yapılıyor.. Orada özel harekat polislerinin spor alanını keşfetmem bana pahalıya patladı. Barfiksi bel vurarak çekince zaten kronik hale gelen ağrılar boyut atladı. Nedense hatayı yaptıktan sonra jeton düşüyor. Kafamı hafif öne eydiğimde sırtıma bıçak saplanıyor hissi oluyordu ve otururken de ciddi sancı vardı. 1 haftadır ağrı kesici ve kas gevşetici kullanıyorum, işi de bıraktım.. hafifledi biraz.. yarın fizik tedavi cuma günü de gömülü diş ameliyatı var.. Birkaç gün sonra duruma göre antrenman programım hazır olur. Barfiks demiri, direnç lastiği ve vücut ağırlığı ile elden geldiği kadar günlük kısa süreli küçük rutinler yapıp, kalori alımını minimal tutup biran önce kilo verip bele binen yükü azaltmam gerekiyor. Ulan bi sonu gelmedi cümlenin :) Çok aman aman kilo fazlam olmasa da bölgesel yağlanma almış başını gitmiş ve beslenme zaten 2 senedir yok, pek olacağı da yok. Kas gelişimini eskiden önemserdim ama artık öyle bir raddeye geldik ki vücut ağırlığıyla sporu bile yasaklayacaklar.. Fark ettiğim önemli bir husus şu ki düzenli günlük tutmadıkça diyet ve sporun devamını pek getiremiyorum, keza 2 senede adam akıllı kilo veremedim.. Geçen yıl bir müddet street workout ve kavrama gücüne yöneldiysem de bir yandan fıtık bir yandan omuzda çıkan sıkıntılarla o da yarım kaldı. Evde kısa süreli dairesel antrenmanlar ve darebee.com u keşfetmemle birlikte oradan esinlenerek kendi yazdığım ve uyguladığım programlar da oldu. Bunları parça parça paylaşmayı düşünüyorum.. Bu fıtık olayında 6 7 ay önce emar çektirdim ve kağıtta 2 adet varken bilgisayardan gelen görüntüyle rakam 3 e çıktı, s1 de eklendi :confused:

En son bu üçlü troyka bulging seviyeydi, level atlamamaları en büyük temennimiz :) Yeni bir emar lazım aslında.. Neyse ki bacağa vuran ağrı yok..

31 Ocak 2016 Ölçümleri:

Boy: 176 (yalın ayak)
    Kilo: 82
    Bel: 86
    Karın: 95
    Kalça: 104.5
    Bacak: 63
    Biseps: 37

Güncel ölçüleri başladığımda yazacağım. 3 aşağı 5 yukarı yakındır buna..

Daha önceden yaptığım antrenmanlar da darebee tabanlı, bu şekil.. circuit..

Bunlar da benim yazdıklarımdan..

Son düzenleme: 14 Nisan 2016
    neverbackdown. bunu beğendi.
  2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Takipteyim,

Fıtık ne zaman başladı, spordan sonra mı oldu önce mi

Ludendorff bunu beğendi.
  3. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Geçmiş olsun usta, takipteyim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ludendorff bunu beğendi.
  4. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Takip. Gelsin eski günler :)

Ludendorff bunu beğendi.
  5. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    @aslangur fıtık ilk olarak 2007 de patlak verdi salonda barbell curl yaparken, 7 8 ay önce tek dambılla goblet squat yaparken sırtıma acayip bir sancı girdi. 3 haftaya yakın sürdü. O süreçte yukardaki emarı çektirdim. Doktor barfiks için disiplinli çekmen lazım demişti o zamanlar.. Disiplin derken bel vurmayı kastetmiş, gerçi normalde bel vurmazdım ama ortam galeyana getirdi :)

Bugün fizik tedaviye gitmedim. Yarın gömülü diş çekilecek, o nedenle 1 hafta sonraya ötelemek daha makul. İlaçlar karışmasın. Zaten yarından sonra 1 hafta yemek yiyemem heralde.
    Uzun zaman sonra tapatalk kullanmaya başladım yine. Telefon bataryasindan çok çektim. O nedenle gittim 5000mAh bataryalı telefon aldım bugün. Günlük konusunda elimi rahatlattı..

Daha önce yazdığım programlardan bir iki atalım.

Eski dostlara selam, yola devam.. ex ve tevfik kardeşim eyw.

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  6. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73

1 ay sonraya tarih verdiler.. Üstte de 2 gömülü varmış, heralde onları da aradan çıkaracaklar..
    Keşke fizik tedaviye gitseydim, boşa ektik..

Yarın ağrı kesici ilaç bitiyor. Sonraki gün fıtık egzersizleriyle startı veririm. Barfiks geçmem de çok sürmez..

Bu arada 28 haziran 2013 teki ölçülerimi buldum

Bel yazıyor ama en kalın nokta, karın ölçüsü.. O ölçülere inersem baya iyi olur da kolay değil, bakalım kısmet..

Daha önce yazdığım programlardan.. Ölüm emeklemesinin 2. versiyonu

Birde barfiks vidyosu atalım geçen seneden..

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Yalnız aklıma takıldı fıtığın varken programda sit up yazıyor ama ?

8. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Full sit up yapmıyordum, yarım mekik şeklinde lakin çok sürmedi. 5 6 ay evvel belim daha iyiydi, düzenli hareketlerim vardı antreman öncesi yoga panyanmuktasana, cobra, kedi-deve, superman gibi hareketler ki onlara yine başlayacağım. Sit up tan ziyade gölge boksu var mesela o daha da sakat. Ben gölge boksu yaptığımda minimum 1 hafta sancı çekiyorum. Örneğin ;

1 hafta bunun sancısını çektim 6 ay evvel..

Normalde barfiksi de hızlı çekmiyorum. İnstagram vidyosu kısa olduğundan orda biraz hızlandım..

neverbackdown. bunu beğendi.
  9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Gölge boksunda o kadar oluyosa fıtık ciddi o zaman sendeki. Doktorlar ne diyor peki

10. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Nöroloji doktoru sınırda olduğumu söyledi. Barfiksi dahi disiplinli çekebilirsin demişti. Fizik tedavi doktoru özellikle plank hareketini yapmamı ve ağırlık kaldırmamamı, ortopedik yatak almamı tavsiye etti. Yine yukarda yazdığım hareketleri verdi. Aslında tam iyileştim derken bizim pederin pazar arabasını çekmeye kalktım 2.5 ay önce, ondan sonra bir ağrı girdi, daha da iflah olmadık. Yeniden nörolojiye gidip bir emar çektirmek lazım aslında..

11. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Bugün son ağrı kesiciyi attık. Dün 20 kg su taşıdım, onun hafif ağrısı var, neyseki mesafe kısaydı..
    Bugün sabah aç karna ölçü aldım;

Kilo: 80.5
    Bel: 82.5
    Karın: 92.5
    Kalça: 103.5
    Bacak: 60.5
    Kalf: 37
    Biseps: 36.8
    Önkol : 28.3

Beklediğimden az çıktı. Bugün bel kuvvetlendici egzersizlerle startı veriyorum. Yoga panyanmuktasana, glute bridge, elbow plank, superman, barfiks demirinde asılı durma ve hanging knee rise menüde..

Valla en çok havluyla barfiks çekme isteğim var.. Judocularin kavrama gücünü artırdıkları gi grip tarzı en çok verim aldığım hareketti. Kemik yapınız ince ve parmaklar zayıfsa benim gibi başlarda epey işkence geliyor ama zamanla alışıyorsunuz.. 6 ay önceki vidyo..

Ve eski dairesel programlardan

12. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    sadece vucut agirligi ile calisilacak galiba?

Beslenme nasil gidiyor? :)

13. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    7 kilo verdikten sonra 12 tekrar üzerine çıkma durumunda barfiks ve şınav için sırt çantası kullanabilirim, elimin altında ağırlıklar var ama pek sanmıyorum. Kötü sakatlandım. Vg macerası benim için bitti. Eskiden squat ve deadlift görmediğim programa küfrederdim, şimdi görünce küfrediyorum Böyle bir dönüşüm oldu.. Yapacağım antrenmanlar kısa süreli olacak ortalama 15 dakika.. tükeniş odaklı ve dairesel.. Muhtemelen dinlenmeyi de ciddi ağrılar olmadan yapmam.. beslenme hususunda dikkat edeceğim tek husus kalori olacak. Protein karb. yağ hesabı yok. Anoreksiyalı bir arkadaş vardı. Kilo almak için bir hesaplayıcı kullanıyordu. Ondan gördüğüm uygulamayı tersi için kullanıcam. Zamana göre alınması gereken minimum kaloriyi kendi hesaplıyor. Hareketsiz ve çok hareketli kıyaslaması kalori için..

14. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Hangi program bu?

Gesendet von meinem ALE-L21 mit Tapatalk

15. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73

16. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Bugün ekstrem şeyler oldu. Yarın bele etkisi nasıl olacak bakalım. Ağrı durumuna göre bizim antrenman olayı da şekillenecek.. Direnç lastiği dikkatimi çekmişti erzurum carrefour'da, ordan aldım baya da faydalı bir zımbırtı.. cable crossover bile yapma imkanı veriyor.. barfiks demiriyle iyi ikili oldular..

Antrenmana gelince.. 3 tur şeklinde ve her tur 60 saniye ara..

*1. turda, direnç lastiği thruster (20) + hanging knee rise (max)
    60sn ara..
    ** 2. turda, direnç lastiği thruster (20) + push up (4-2 Geniș - Dar ^ max) + towel pull up (max)
    60sn ara..
    ***3.turda, direnç lastiği thruster (20) + body up (max) + pull up - chin up (max)
    ^Arkasından Wall Sit tükenene kadar duruş..

Burda eski before after

Burda da eski yazdığım programlardan

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  17. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Bacaklarda ağrı olduğundan bugün antrenman yapmadım.. belde bir sıkıntı yok ve bacaklardaki ağrı da kas ağrısı..

18. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Fıtık konusunda bir şey sormak istiyorum, doktorla konuşup lumbar fusion yöntemiyle ameliyat olsanız bi sıkıntınız kalmaz gibi, bilginiz var mı

19. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    aynen benim gibi. Bundan üc ay önce, bel agrisi yüzünden ortopediye gittim. Doktor skolozy, kifoz, legen kemigi egriligi tehsiz etti, illerde fitik olabilirmis.
    Büyük konusmamak gerekirmis, eskiden makinada calismayi gereksiz bulurdum, simdi ihtiyar gibi makinadan makinaya atliyorum. Romanian deadlift bile yapmiyorum :)

daha önce sana tavsiye etmisdim galiba, kelly starrat mobility rutinini uyguluyorum, baya fayda etti.

o degilde 25 yasina gelmeden kocadim :(

20. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Savaş Cebeci nin videosundan biliyorum , yürümede sıkıntı yaratmadığı sürece ameliyat düşünmüyorum..

Sayfayı Paylaş