20-25 hap??????

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ALLeyezONme tarafından 14 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ALLeyezONme

ALLeyezONme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    body yapicam dersen ve kendine bir hedef belirlediysen,ilerlemen gereken mutlak bir yol vardir.ve bu yolun kurallari cok kati hatlarla belrlenmistir.kg*2-2.5 gr protein,aminolar,glutaminler,creatinler,7-8 cesit vitamin ve daha birsürü ek besin ve gida...iyi tamamda,günde icecegim haplari,ögünlerine göre ayri ayri torbalara koyuyorum ve görenlerin hayret ve korku dolu bakislarina maruz kaliyorum.yaklasik 20 tane hap iciyorum bir günde..tabi bunlarin icinde c,e,b6,magnezyum,cinko,demir,potasyum,aminolar,ve birkac tane farkli supplement daha...sizce bunun sonu nedir?zarari yok diyenlerde var...evet buyrun arkadaslar...fikirlerinizi alalim..

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    ben 2 aylık kürler yapıyorum sonra 2 hafta sadece amino asit ile sadece bitkisel olan ürünleri kullanıyorum extradan da 'Milk Thistle' kullanıyorum kür dışı.. (saw palmetto-bitkisel B komplex-Omega 3-6-9 gibi..) Yani 2 ayda 2 hafta ara veriyorum küre..

1 Günde aldıklarım kür içerisinde:

1 tab. Multivitamin+2 tab. SawPalmetto+2 tab. TribulusT.+3 tab. Omega 3-6-9+3 tab. CMZ+2 tab. B komplex+1 tab. Vitamin E+2 tab. Vitamin C+1 tab. glucosamine

8 tablet amino (antreman gunleri) + 4 tab. GH MAX

Yani bir gunde 29 tane hap/kapsül almış oluyorum bende..

3-4 defadır böyle 2 aylık kürler yaptım hiç bir zararını görmedim hatta bilakis cok faydasını gördüm.. (tabiki bunların yanında creatine-glutamine-whey-AAKG de kullandım..)

3. ALLeyezONme

ALLeyezONme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yararini görmüs oldugun resminden belli oluyor zaten:)peki karaciger konusunda ne diyorsun.cok fazla yüklenmiyormuyuz sence?

4. donatello

donatello Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    karaciğere o kadar etkisi yok ki bu suplementlerin. yan etkisi tabii ki olur ama sadece böbreklere. oda süzdüğü için. 2 ay kullanıp 3 hafta veya 1 ay vücudu dinlendirmekte yarar var. Çünkü böbrek süzüyor bunların hepsini. birde şunu unutmayalım dışarıdah alınan herşeyin az da olsa yan etkileri mevcuttur.

5. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    karaciger konusunda evet haklisin cok yukleniyoruz.. ama ara vermek ve alabilecek durumdaysan vitaminlerin dogal formunu tercih etmek karacigeri bir nebze olsun rahatlatıyor bence.. SOLGAR'ın çoğu ürünü bitkisel ayrıca C-B-E vitamininlerinin dogalları/bitkiselleri var.. Fazla kafaya takmamak lazım bence...

Sonuç olarak: Bilincsizce yapılan hersey zarar verir vucuda..

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İnsan vücudunu hafife almayalım, günde 3-4 litre alkol tüketen insanların 60 yaşına kadar yaşayabildiği düşünülecek olursa senenin 3-4 ayı alınan günlük 20 tane hapın bir zararı olmaz.
    Hem hap nedir?
    İçeriğinde makro ve mikro besin öğelerini barındıran şeyler.
    Hap deyince klasik anne baba mantığıyla "ilaç" gelirse aklına, elbette karaciğer elden gidiyor mu dersin.
    Bunlar kimyasal ürünler değil, hemde hiçbirisi.
    Besin öğeleri tamamı.
    Besin öğesinin karaciğere ne gibi bir yükü olacak?
    Böbrekleri çok fazla düşüneceksek bu sporu yapamayız.
    Bu sporun adı vücut geliştirme, kas inşası, bunun için bol protein tüketiyoruz, bunun vücuda yükü yanında alınan hapların lafı bile edilmez.
    Ancak, proteini kasa dönüştürecek şiddette antrenman yaptıktan sonra, protein böbreklere değil vücudun onarımına yönelecektir.
    Hakkını vermeden o hapları, ekstra kalorileri tüketmek vücuda yük olur, ancak iyi bir idmanla zaten alınan ekstra besinler ve supplementler vücut tarafından kelimenin tam anlamıyla sömürülecektir :D

chelseagrin bunu beğendi.
  7. ALLeyezONme

ALLeyezONme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saol bilgiler icin .aydinlatici bi yazi olmus...

8. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Son 1 Yılda 10 Kutu kadar animal pak kullandim. Doktorum herhangi bi sorunum olmadığını söylüyor..

9. hard_AngeR

hard_AngeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bAna kalırsa cok faZla kullanmaK ıyıı olmayabılır.olabıldıgınce az kullanarak yapmak daha saglıklı olur bence..

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ben şu an yağ yakımı için Animal Cuts kullanıyorum, bilmeyenler için söyleyeyim, günde 2 pak alıyorsunuz yani 18 hap...Ve bu sadece Cuts için ;)

Ama bunu sürekli yapmıyorum tabii, yılda 6, bilemedin 9 hafta. Belli dönemlerde ara vermenin yararı olabilir. Karasan her zaman olduğu gibi çok doğru tespitler yapmış, bu tarz zararlı mı/değil mi tartışmlarında benim de aklıma ilk gelen argüman 50-60 yaşındaki alkoliklerdir. Düşünün yani vücut o kadar mükemmel bir mekanizma ki, 20-30 hatta 40 yıllık bir işkenceye rağmen anca tek tük arızalar veriyor(siroz, kangren, kalp krizi vs... önemli sağlık sorunları tabii, ama düşünün durum o hale gelene kadar ne kadar yıkımın olması gerekiyor). Ama vücudunuzun iyi niyetini olmasından yararlanmayın, iyi davranın ;)

Birde karaciğere bu kadar yük bindiyoruz doğru, ama unutmamak lazım ki aynı zamanda bir çok insanın almadığı anti-toksinleri de alıyoruz(dengeli beslenerek, yeşil sebze, taze meyve vs...). Ayrıyeten karaciğer kendini en hızlı yineleyen organ(burada bir tane olmasının da etkisi var tabii).

11. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Sporcu besinlerinin ve vitamin minarelleri surekli kullanilmasini bende desteklemiyorum belli donemlerde belli araliklarda olmasi gerekiyor.
    Ben supplementleri yilin 6-7 ayi kullanirim arada hep 1 ay ara veririm
    Bu arada az hap almak isteyenler :

Amino yerine protein tozu,Toz glutamin toz creatin hatta toz magnezyum(magnezyum diasporal) Sakiz seklinde C vitamini(solgar),bunun disinda b vitamini cinkoyu ve tribulusu,glucosamine,e vitamini tablet olarak alirsiniz.

2 Cinko
    1 b vitamini
    3 tribulus
    2 glucosamine
    1 e vitamini toplam 9 tablet.

Sayfayı Paylaş