1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2 Yıllık değişim, gelişim, evrim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MertKorkmaz tarafından 22 Mart 2014 başlatılmıştır.

Hangi kas grubu vücuduma göre geriden takip etmekte?

1. Bacak

15,3%
  2. Sırt

5,7%
  3. Göğüs

15,3%
  4. Kol

12,7%
  5. Bacak

10,2%
  6. Karın

15,9%
  7. Hacim eksik, biraz daha hacim almalısın

16,6%
  8. Defineliği biraz daha ilerletmen gerek

6,4%
  9. İyisin

19,7%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kullandığın amino ve protein tozaları nelerdi.

2. berkerol

berkerol Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kadıköy
    gece en geç kaçta yatıyorsun

3. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    hocam göğüs kafesi eğri derken kunduracı göğsü mü? o zamanki haliyle resmin var mı?

4. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yani kunduracı göğsü değil daha farklı, bu göğüs kafesimin en alt tarafındaki kemiklerin soldaki dışarı doğru bakıyordu sağdaki ise içeri doğru bakıyordu, sağ göğüs kafesim dışa doğru sol göğüs kafesim ise yanlara doğru daha genişti..
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mart 2014 ---
    Amino olarak Universal Amino 2700 favorim, Protein Tozu olarak ON Gold Standart Whey tercihimdir, daha yükseğini ödeyebilecek olanlara ise İso-100 ü öneririm kesinlikle.

Gece En ama en geç 1 de yatarım genellikle 12 de uyurum

batihn ve tute bunu beğendi.
  5. Mehmetr91

Mehmetr91 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Pek fazla yag tutan vucudun yok zaten bence kendınde demıssın ecto diye yerınde olsam clen kullanmam .bacaklara önem verıp bırazda hacım aldınmı super

6. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Definasyona girene kadar %14 yağlardaydım hep hele ki küçüklüğümde %21 falandım orta okul zamanında ben küçüklüğümden beri yağ tutan ve metabolizması yavaş birisiydim yediklerim diyetlerim kullandıklarım ve çalışmalarım beni değiştirdi normalde vücudum çok yağ tutardı. Aslında bacağı bu resimde atamamışım bacak normalde aslında çok hoş hacimli leg pressde 450x5 tekrar zorlayabiliyorum ama bu resimlerde üst vücudu kasmaktan alt vücudu unutmuşum bir ara bacağı da yükleyeceğim :D Hacim için %7 yi bekliyorum

7. aydnzali

aydnzali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam göğüs kafesiyle ilgili söylediğin sorunun aynısı bendede var tabi ben daha 3 aydır spor yapıyorum.Dışardan bakan bi insan bu sorunu farkedemez çok uçuk bi seviyede değil ama sonuçta insanın kendi vücudu daha dikkatli inceleyip daha takıntılı olabiliyor. Göğüs kafesindeki simetrik bozuntunun ben sanki omuzlarımıda etkilediğini düşünüyorum sol omzumu daha aşağıda hissediyorum tabi dediğim gibi dışardan bakan bir insan belki farkedemez bile bunu. Merak ettiğim sen bunun için ekstra birşeylermi yaptın yoksa çalıştıkça kaslar sıkılaştıkça kendiliğindenmi düzeldi?

8. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Doğrusunu söylemek gerekirse aynı olay bende de var işte bu göğüs kafesimdeki eğrilik hani nasıl desem bildiğin soldaki kemikler içeri doğru bükük böyle sol tarafta kemiğin alt ucu dışarı doğru kavisli, sağ lobu ise içeri doğru kavisli ve dışa doğru bükük aslında bu zayıfken çok fazla belli oluyordu ama sonradan çalışmaya başladıkça toparlandı gerçekten nasıl bende bilemiyorum hem kas gizliyor, hemde düzenliyor gibi birşey.. Örneğin sol göğüsüm sağ göğüsümden daha küçüktü, sol göğüs çeperim sağ çeperimden daha büyüktü, sol omzum sağ omzumdan daha hacimliydi. Bunları simetri çalışması(yani eksik tarafı daha çok çalıştırarak) tarzı şeylerle giderebildiğim kadar giderdim, dışardan bakan bir insan göremiyor doğru ama ben dikkatli bakınca görebiliyorum hala..

9. aydnzali

aydnzali Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    eyvallah hocam inş bende de azalır çalıştıkça. Bence senin vücudun fotoğraflarda şu an çok ideal duruyor o yüzden kendi hissettiğin eğriliği kafana takma derim bide benim fikrim vücudun şu an çok estetik biraz daha hacim iyi olur ama dozunu fazla kaçırırsan estetiği bozabilirsin o yüzden kendini çok kaptırma derim.

MertKorkmaz bunu beğendi.
  10. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eyvallah vallaha çok teşekkür ederim :) bakalım %7 ye düşeyim bir martın sonuna kadar ondan sonra yavaş yavaş doğal testosteron ile yavaşlatılmış bir hacim dönemine girecem.

11. Gra0ff

Gra0ff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Antalya
    Tebrikler 2 sene icerisinde boyle bir degisim harika :eek:

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Güzel gelişim olmuş tebrikler
    bide sende ki duruş bozukluğu şu kanatlanma olayı mı yandan bakınca sırttan 2 kemik dışarı doğru çıkıyormuş gibi olan ?:)
    bende de aynı problem var ona göre nasıl düzelttiysen bilgi alırım :)

13. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çok teşekkür ederim :)

Yok o değil

14. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    emeğine sağlık güzel gelişim söylediğin gibi evrim geçirmişsin . 2 yılı aşkın aktif sporcuların günlük tutması tüm forum için yararlı olur . Beslenme antreman supplement düzenini , kardiyo çalışmalarını , diet başlangıç - bitiş sürelerini , clean mi yoksa bulk hacim kazanımını mı tercih ettiğini paylaşırsan sevinirim . Tabii bunları bi günlük olarak anlatırsan daha hoş olur :)

15. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Alvel bendede kanatlanma olayı biraz var kürek kemiği çıkıntı halinde duruyor sen nasış önlemler alıyorsun ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

16. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    valla hiç bişey yapmadım normal çalışma programıma devam ediyorum hastaneye bile gitmedim
    kanat hareketlerinede ağır giriyorum bi umut diye ama yok
    kendimi bıraksam düz duramıyorum düz durmaya çalıştıkça sırt feci ağrıyor sen hastaneye falan gittin mi ?

17. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Bende bir ağrı falan olmuyor sadece çıkıntı sinirlerimi bozuyor , sırt kasına cok yüklendim varımla yokumla çok iyi çalısmaya calısıyorum ve düzelme oldu gibi işe yarıyor bide yaklaşık 12 kg aldım kapandı gibi :( Dahada düzelcek gibi, hastaneye gittim çokta bişey yok dedi her insanda olabilcek gibi bişey dedi , bide kürek kemiğimin biri üstte biri hafif altta duruyor bende sendede varmı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

18. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Bende başarılı buldum 2 senenin hakkı verilmiş gibi duruyor. Şimdi eksik bölge olarak yorumlama yapmayı beğenmiyorum ben kendimce. Bölge bölge ancak müsabık kişilere yorum yapılabilir bence. Senin vücudun bir bütün olarak bakınca çok estetik ve orantılı duruyor zaten. Sadece fotoğraf çektiğin kolun diğerinden daha ince gibi görüyorum öyle bi durum varsa erkenden müdahale et sonra daha da zorlaşır durum. Yağ oranını düşürmene bence gerek yok sen bilirsin tabi zaten yeterince define duruyorsun. Yağ oranını iyice düşürdükten sonra hacim almayı düşünmeye başlayabilirsin ama bence daha zahmetli olur. Hemen şu anda başlasan az yağlanarak 4-5 kilo aldıktan sonra bence fiziğine göre karar ver daha çok hoşuna gidebilir o halin.

19. MertKorkmaz

MertKorkmaz Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kolumda orantısızlık yok sadece o kolum kamerayı tuttuğu için onu kasamadım yoksa kamera titrer diye :D Çok teşekkür ederim doğrusu estetiklik önem konusunda diğer her şeyden üstün benim için, Yağ oranı düşerken nasıl oluyorsa kuru kas kütlemde çok fena bir artış yakaladım 2 ayda 2.7kg kas(bunun 700 ünü bir yanlış antremanlarda kaybetmiştim toparlanması kolay oldu.) -500 gr yağ, -200 gr su olarak ilerlemiş bulunmaktayım %1.5 yağ oranı aşşağı çektim ve kas arttı yani testosteron hormonunu çok faydalı kullanıyorum yağsız vücutta daha kaliteli üretiliyor ve kullanılıyor diye, ilaçlarında anabolik etkileri cabası %7 ye düştüğümde ben zaten büyük ihtimalle 76 kilo olurum gibi şuan 73.3 e ilerledim :)

kartals340 bunu beğendi.
  20. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeş öncelikle gelişim için tebrik ediyorum seni.
    Benimde 2 yıllık spor gecmisim var hacim olarak gayet iyiyim fakat definasyon ve diyet olayini tam duzene sokamadm :) bu yag olcum yaptgn alet nasl bisey bizdeki benm yag oranimi 7 cikardi pek inandrci gelmyor sen 9 dan bahsedyosn uzaktan yakndan alakamz yok :) bir de ustu kapali diyet ve definasyon progrmndan bahsedersen sevinirim. Bilgi paylastikca cogalr malum :)

Sayfayı Paylaş