17 yaşındaki kardeşim ve Bench press

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve okaaan tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

17 yaş 100kg 3 tekrar...

1. Yaşına göre çok iyi...

oy sayısı 86
    71,7%
  2. Yaşına göre normal...

oy sayısı 24
    20,0%
  3. Yaşına göre kötü...

oy sayısı 10
    8,3%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. JOKER08

JOKER08 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    size her türlü ispatlarım arkadaşlar çevremde de herkez gelecekde çok iyi yerlerde görür beni küçüklükten sporcuyum su ara musaıt deılım askeri lisede okuyorum ama size söz koyacağım 3 yıldır bu sporu yapıyorum 80 kilo 15,16 yaşındayım .kemiklerimin daha tam gelişmediğini kabul ediyorum ama 136 kg basıyorum

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Joker bak kardeşim sen 136 kilo kaldırıyor olsan bile, 100 kilo hiç birşey demen yanlış olur çünkü burada kıyası kendinle yapmaman gerekir, genel anlamda yapman gerekir ki ben şimdi 200 şınav çeksem, 100 tane şınav çekmek hiç bir şey desem mantıklı olur mu genel anlamda 100 tane şınav çekmek çok önemli bir şeydir gelipte sporcularla yada kendinizle kıyaslamanız yanlıştır benim söylemek istediğim bu....
    Bu arada 17 yaşında 85 kg kaldırıp fransa bölge şampiyonu olan kardeşlerimiz var. senin bu durumda bırak Türkiye şampiyonu olmayı Yaşına göre Dünya rekortmeni olman gerekir..Koyulan videolarada çok kişi inanmayabilir çünkü başkasının videosu olmadığını nereden bilecekler..
    Farkettiysen kimse benden video istemedi neden çünkü 100 kg çalışan adamın yapabileceği ağırlıktır, ama sen 136 diyorsan insanların video beklemesi normaldir yanlış anlamamalısın..
    Herneyse sonuçta 15 yaşında o ağırlığı kaldırıyorsan bunu değerlendirmezsen yazık olur ne diyim...

Son düzenleme: 24 Ocak 2010
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    hey maşallah böle mesajları görünce kendimdemi bi sorun var diye düşünmüyo değilim az destekli sallayalım lütfenkafa_
    bu arada bi üstteki mesajında 2 yıldır yapıyorum demiş şimdide 3 gelde inan

4. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    O mesajları yazanlar nerelerinden bu tür şeyleri uyduruyorlar merak ediyorum. Ben bile 1,5 yıldır vg yapıyorum ama en fazla 65 kilo bench press yapıyorum :p boy 1.90 kilo 80... Çok deneyimli olupta iyi bir spor geçmişin olursa 100 kilo ve üzeri yapabilirsin ama hi sporla alakan yokken 100 küsür kilo kaldırmak anca bir yalan bana göre...

5. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde bi 7 ay oldu düzensiz olmasına rağmen bende 200kg basıyorum.Tövbe ya sallıyorsunuz bari biraz destekli sallayın :D

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar her halde bana demiyorsunuz değil mi o lafları sonuçta ben kendim için değil amcamın oğlu için konu açtım burada benim bir övünç payım yok sonuçta....

7. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yok yanlış anlaşılma olmasın 15 yaşında 136kg basan arkadaşa lafım :)

okaaan bunu beğendi.
  8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Joker08, 18 yaşındayım ve bu sporu 2 yıldır düzenli yapıyorum ve anca daha 100kg ile 2 tekrar yapabiliyorum. Ona rağmen salondakiler bende bayaa göğüs olduğunu söylüyorlar. !5 yaşında 136 kg ile çalışan birinde nasıl olur merak ediyorum. Eğer sırtıma birini alıp şınav çekiyorum öyle 136kg deseydin yerdim ama bench yapmak... Hele o yaşta :D

9. acemi_42

acemi_42 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya-Ereğli
    17 yaşında 100 kilo bench güzel bi başarıdır bence..tebrik ederim
    bu arada 136 kilo bench basan arkadaşıda tebrik etmek lazım 15 yasında bu kadar basabiliyorsa kol kaç cm onu merak ettim bi 43-45 vardır sanırım en az ??
    bende en son 70 basabildim 2 tekrar ???

10. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    17 yaşındaki vatan evladının tek seferde ve üç tekrarlı bench, deadlift ve squat rekorları nelerdir? Eğer cidden onlarda da bir güç ortaya koyarsa bu genci güç gelişmişliğinin önemli olduğu sporlara yönlendirmek yerinde olacaktır. Güreş ya da halter olabilir. Judo da olabilir, ki öylesi bir durumda ilk Judo'yu denemesi daha yerinde olacaktır. Ya da üstüne düşerse yine powerlifter da olabilir.

11. LEGYRON

LEGYRON Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bence yaşına göre gayet normal bende 17 yaşındayım 65 kilo ile 12 tekrar 4 set ve benim gibi yapan hatta fazla bile yapan arkadaşlarım var onlarında bunları yapabileceğine eminim fakat bizim kilolarımız 77 değil 120 kiloyuz o yüzden 100 kilo 3 tekrar yapan 77 kiloluk kişi kilosuna göre baya bir güçlü denilebilir. şınav tekrarı kaç acaba ?

12. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    En son 5 tekrar yaptığını yazmıştım yakında video koyabilir ismekin açılmasını bekliyordu...

13. LEGYRON

LEGYRON Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    hatta düzeltiyorum Dun arkadasla spora gittik birbirimizi gaza getire getire 220 lbs ile bench çalıştık o 8 tekrar bense 12 tekrar yaptım. Arkadasım 86 kilo ben 120 kiloyum bench presstede baya iyiyimdir ama basliktaki arkadas 77 kilo ve bunun içn 3 tekrar süper . Bu arada 4 set yapıyoruz O yüzden 17 yaşındakileri küçümsemeyin :D

14. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    hangisine inanalım vahiymi geldi ağırlıkları bu kadar kısa süre içinde 2 katına çıkardın kafa_
    şu işe biraz inandırıcılık katsanız fena olmaz

15. LEGYRON

LEGYRON Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

İlk bastaki çalısmam da 100 le 12 tekrar yapamıyordm 65 le yapıyorduk ama dün arkadasla surekli artırarak denedik ve 220 lbs ye çıktık ve suan ikimizinse göğsü ağrıyor ve bu gelişme 2 günde olmadı tarihlere bak ve ilk yazdığımda salonu birakmistim 1 ay kadar evde sinv cekiyordum bende salondaki son programı mı yazdım

16. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    bence gayet normal ben 15 yaşındayım bugün 16'ıma giriyorum ve 5 aydır bu sporu yapıyorum şu an 50 kg bench press yapıyorum 2 yıl sonra kim bilir nolur

17. natation

natation Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben milli yüzücüyüm. 15 yaşındayım. 6 aydır antrenmanlardan önce haftada 3 gün bb yapıyorum. ilk max alındığında 40kg 8 tekrar basmıştım ama bugün yüzme antrenmanından sonra 60kg 3 tekrar ve 50kg 8tekrar bastım. Şınav tekrarım 65. Boyum 183 kg 73. ve ben 15 yaşında 136 kg basan biri olduğuna gerçekten inanmıyorum

18. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hareket nizami mi peki oda çok önemli yinede 3 tekrar cheating bile olsa güzel demekki güçlüymüş senin kuzen.

19. ozzzz

ozzzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence kendine dikkat etsin :D

20. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    biraz goz gezdirdim yorumlara. ben fransada powerlifting yapiyorum baslayali 5 - 6 ay kadar oldu hatta videolarim da var video bolumunde. 2 hafta sonra yeni bir max denemesi var o zaman ki kilolar hemen hemen squat 130, bench 100, deadlift 165 kg olmasini bekliyorum. 17 yasinda ve 70 kg yum :) mümkün olmayan birsey yoktur bence....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş