120 Kg Bench Press

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve MesutG tarafından 9 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Hareket Tam Nizami değil, son set yapılmıs bir Ağırlık.. Yaş 17 , 2 Yıldır bu spor ile uğrasıyorum.. Tavsiye ve Yorumlarınıza şimdiden Teşekkürler
    http://twitpic.com/br9n2x

umut-, M.MASON ve Ocensers bunu beğendi.
  2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Guzel bi agirlik. Ama Yardimli kaldirilan agirliklar yerine , son 2-3 tekrarda yardim alinan agirlik olsa daha iyi. Gene de iyi gibi.Yas itibari ile daha da cok artirabilirsin, yardimsiz 5-6 tekrar 120 kilo rahat cikarabilirsin gibime geliyor.

MesutG bunu beğendi.
  3. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Şöyle Açıklıyım hocamız orda tüm tekrarlarda kuvvet vermiyor. Sürekli tutmasının sebebi denge kaybı yada ani boşalmada agırlıgın altında kalmıyım diye.. Son 2 tekrar da kuvvet veriyor.

Ocensers bunu beğendi.
  4. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    selamlar
    vıdeonun ilk sanıyelerınde yandaki arkadaşın squat ını gordukten ve hocanın sana oyle bır bench bastırıp guzel demesıne hayret ettım doğrusu. acılen salonunu degıstırmeni tavsiye ediyorum , kolay gelsin..

murat813, Ssas, muti5757 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    o esnada motive etmek için söylemiş olabilir hocası.kilo saglam ama 100 110 la gögsüne değdirerek yapsan daha iyi verim alırsın.böyle yapmanın bi cazibesi yok hem o sayede dahada artırırsın.Kolay gelsin nice başarılara

Zerk ve MesutG bunu beğendi.
  6. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    1.si yandaki squat yapan arkadasi uyarmak lazim. ayaklar birbirine yakin yapmak iyi ama en az 40 cm bosluk birkmak lazim ki heralde ayaklari yan yana

2. si benchte 120 kiloyu gogusune degdirerek çalismak için ben yeterli gogus ve kol oldugunu dusunuyorum. fakat bu sekilde sadece gogusun %30 ini çalistiryorsun. 10 kilo az koyup full bench yapman daha faydali olacaktir.

Zerk ve MesutG bunu beğendi.
  7. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Yarım squat ı gördükten yarım bench nedir ? Bunu nasıl öğretiyor hocalar anlamış değlim daha doğrusu bunu böyle öğreten hocalar kendilerine nasıl hoca diyor ?

Ya göğüse değdirerek tam indirerek ve tam kaldırarak yapın ya da hiç yapmayın şunu.. En fazla tricepsleriniz çalışır böyle.

MesutG bunu beğendi.
  8. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Valla nizamiyetini falan geçinde yaş 17 120 kg Valla harika ne diyim ama nizami yardımsız 6-8

tekrar çıkardığın video da koyarsan daha güzel olur

MesutG bunu beğendi.
  9. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    120 kg gerçekten ağır, nizamiyette aşırı bozuk değil 5-10 kg daha aşağıya çeksen göğsüne kadar indirerek rahat yaparsın gibi duruyor o sebeple tebrik ediyorum, kendimle kıyasladıktan sonra zaten tebrik etmemem mümkün değil göğüslerimi parçalıyorum 100+ kiloya çıkabilmek için ama tık yok :D

Son düzenleme: 10 Ocak 2013
    MesutG bunu beğendi.
  10. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Kolların, önkolların, omuzların 120 kg için yeterli düzeyde değil, hareketi nizami yapmadığını kendin söylemişsin zaten.
    Ancak bu şekilde girebileceğin maksimum ağırlığın üstüne çıktığın hareketlerde kasların tartamadığı ağırlık eklemlere çok fazla baskı uygular, sen bunu tepe noktada çok uzun süre kitleyerek daha da fazla arttırıyorsun.
    Dirsek, omuz hatta bilek eklemlerinde ağrıların başlaması olası, nizami yapabileceğin kilolarda çalışırsan hem gelişimin daha iyi olur hem de bu riski azaltırsın.

sthammer, Mert53, MesutG ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Öncelikle herkese yorumları için teşekkür ederim. Bazı arkadaslar Kol ve Omuz adelelerimin yetersiz oldugunu soylemıs.. Bunu neye göre söylediklerini anlamıs degilim bu sporla 2 yıldır ugrasıyorum ama bazen desteksiz eleştiriler gelebiliyor. Herkese saygım sonsuz. Ben zaten hareketin Tam nizami olmadıgını ve son set basıldıgında belirttim. Ayrıyetten 4 set Fly + 3 set press bu toplam da 8. set yapar... En kısa zamanda Desteksiz bir şekilde görüntüye alıp sizlere ulastırıcam. Tekrardan Teşekkürler.

12. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    MesutG kimsenin desteksiz birşey söylediği yok, evet yetersiz olduğunu söylüyoruz çünkü zaten yeterli olsa nizami bir şekilde girersin, bu kadar açık.

Ben tamamen iyi niyetle yorumlamıştım, ama desteksiz falan demişsin neyse umarım daha üst kilolarda daha nizami videolarını görürüz.

Kolay gelsin...

sthammer bunu beğendi.
  13. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşında birisi için, tekrarlar yarım da olsa güzel ağırlık ve vücut. gereksiz hırs yapma ;

14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Gif çok fena :(

yanlış görmediysem baş parmagı bara kitlemediği için kaymış elinden,baş parmagı kitlemek çok önemli,ayrıca bench yaparken şu clipsleri asla takmamak lazım,eğer kaldıramayacağımızı anlarsak barı yavaşça göğüsümüze indirip agırlığı sağa yada sola yatırarak plakaları devirip kurtulma şansımız var çünkü,clipsi takarsak bunu yapamayız

15. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Birdahaki videon göğüse tam indirerek desteksiz ve yine 6 tekrar şeklinde olursa seviniriz MesutG

Umarım yapabilirsin ve burada hepimiz dediklerimiz için utanırız.

16. bicepsoid

bicepsoid Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Barla bench press gelmiş geçmiş en gereksiz hareket bence. Orda ağırlık elinden kaçsa(adamın tek elle tutabilme ihtimali yok) kaburgalarının ezileceğini ve hatta kalbine batıp ölebileceğini biliyo musun. Ben ağır squat ve göğüs presslerde her zaman güvenlik ayarlı smith machine kullanırım. Bu harekette göğüs en çok en alt noktadan kollar yere paralel oluncaya dek çalışır. Ama sen bu kısmı yapmıyosun. Yaptığın hareket rack lockout. Triceps ve deltoidlerden sonra göğüs anca üçüncül kas grubu olarak devreye girer.

17. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benchde bar kaçabilir, squatta yere düşüp bayılabilirsin, deadliftte beline kavis vermediğinde spor hayatın bitebilir - skullcrusherda bile bir anda bar elinden çıkıp kafana inebilir sonra beyin kanaması vs vs - bunlar bu hareketlerin gereksiz olduğu anlamına mı geliyor? Yazdığım bu 3 hareket sporun temelini oluşturan hareketler ve bench press gelmiş geçmiş en gereksiz hareket diyerek çok ama çok büyük laf ettin :p

Hareket tam düzgün değil onda herkes hemfikir zaten ama bence bu ağırlığın altına girebilmek ciddi birşey ve çoğumuz o yarım tekrarları bile yapamayız bu kiloyla.

Son düzenleme: 12 Ocak 2013
    bdyc22 ve DEXONİA bunu beğendi.
  18. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    gelmis gecmis en sacma yorum.

Leopara ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  19. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    120 kiloyu 1 tekrar bile yapman imkansız. gelişmek istiyorsan egona karşı savaş aç.

20. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Yaşına göre fazlasıyla kuvvetlisin bu belli. Ancak şu noktaya dikkat et, henüz kaldırma seviyesine gelmediğin bir ağırlığın altına girmen bir ömür boyu spor yaşamını bitirecek veya çok büyük ölçüde kısıtlayacak bir sakatlığa sebep olabilir. Bu sebeple yavaş ama emin adımlarla yolun değil 120 150'ye kadar açık olur, ama zamansız bir adım bütün bu yolculuğu bir anda bitirir.

Sayfayı Paylaş