1000 mekik çekeceğim

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve umut- tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    Rejimime dikkat etmediğim bir hafta sonunu müteakip kendime çok kızdım

bu nedenle kendime 3 saat ayırdım 1000 mekik çekeceğim dinlene dinlene

normal de 200 çekiyorum erkesi güne ağrı olmuyor

çok merak ediyorum bu kadar mekikden sonra ne kadar ağrı çekeceğim ve nasıl hissedeceğim ....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:56 ----------

yani hesabım şu 3 dakikada 50 mekik zorlanmadan çekiyorum

100 lük bir seti dinlenme ile beraber 10 dk de bitiriyorum

200 mekikten sonra ağrı bile hissetmiyorum

3 saat yani 180 dakika da 120 dakikaya mekiğe 60 dakikayı ara dinlenmelere yaparım gibi geliyor hafta sonu yaptığım bütün kaçamakların acısı çıkar gibi geliyor

hem aynı zamanda az ağrılık çok tekrar mantığını da denemiş olacağım ...

normal de mekik çekerken göğüs kafesime 15 kg ağırlık koyuyorum ....

Son düzenleme: 9 Eylül 2013
  2. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    hem aynı zamanda az ağrılık çok tekrar mantığını da denemiş olacağım ...
    yazmışın ama 1000 mekik nedir insan kendine acımaz mı yapma böyle şeyler lütfen.
    İyi forumlar,,İyi eğlenceler

umut- bunu beğendi.
  3. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    karın idmanını normal yapıp üzerine koşu ve yürüyüş kombinesi ile sağlam bir kardiyo yapmanız daha mantıklı olur bence
    bu şekilde koşmaya göre hem daha az kalori yakacak, hem de karına bir anda gereksiz yüklenme olacak

umut- bunu beğendi.
  4. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
  5. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    1000 tane değil istersen 100.000 tane çeksen adam gibi çekemedikten sonra hiç bi b.k olmaz. Ben haftada 4 gün çekiyordum 2.5 ay önce başladım çekmeye. 50 crunch 30 sn dinlenme 30 crunch 30 saniye dinlenme 30 tane mekik (elleri ayaklara deydircen) Yaptım aha 2 ayda en hakiki en pahalı baklavalardan yaptım taş gibi. Ara sıra dahada az çekerim ama süper karın kasları yaptım, hemde 2 ay gibi bi sürede.

umut- bunu beğendi.
  6. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Rejime dikkat etmedim bunu da 1000 mekik çekerek telafi edeceğim demişsin bir bakıma bence bunun sana ve yağ oranına bir yararı olmayacaktır hatta ağrı , acı olarak geri dönecektir denemeni önermem osmanAlptekin de dediği gibi nizami çek 1 ayda 1000 çek daha yararlı olur

umut- bunu beğendi.
  7. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    600 mekik hakkında ; arkadaşlar 1000 diye yola çıktım 250 - 300 e kadar nizami geldim sonra olanlar şöyle 1 . gene ağrı hissetmedim ama hareketi bozduğumu farkettim. 450 den sonra baktımki karın kaslarımla çekmiyorum mekiği ... vücut sırt ve omurdan karından da destek alarak bir anlık sadece 1 sn lik bir kasılma yaşıyor o an bir ivme kazanıyor ve onunla kendini yukarı zıplama gibi atıyor .... aşağı inerken de birden kendini boşluğa bırakıyor kasıklarımdaki ağrı karmındakin den fazla karmında şu an da da bir ağrı yok sırtım da geçti kasıklarımda bir ince ağrı var oda sıkıntı bir şey değil : sonra başka bir şey denedim ... mekik de aşağı inerken yarım mekik noktasında sabit durmayı bilin bakalım ne oldu .... duramadım .... yarım mekik çekemiyorum vücut kendini refleks olarak aşağı atıyor ... uğraştım biraz kastım kendimini yarım mekik konumun da 20 sn kalmam 100 mekik den daha fala karın kası ağrısına sebep oldu .... kararım şu göğüs kafesimin üstüne 7,5 kg ağırlık koyup nizami 100 mekiği tercih ederim 1000 mekik bana göre değil ..... daha çok yolum var mış.

8. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bak crunch yapman bana göre daha etkili olacaktır. Crunch la belinide zorlamıyorsun bak şimdi yat yere kafanı gövdenle az yukarı kaldır (tabi bunu karın kaslarınla yap kafanla değil) sonra az bişey kalkarak mideni sıkıştır 1 sn bekle vücudunu eski hale getir (tam yatma) Bunu 3 set 50-40-30 diye. yapabilirsin. Yani Karnın yanmaya başladıktan sonra 10-15 tekrar daha yapsan yeterlidir.

umut- bunu beğendi.
  9. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
  10. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    1000 mekik çekmek yerine 5 set deadlift yap

umut- bunu beğendi.
  11. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    antrenmandan sonra karnımda ağrı oluşmadığı için 1000 mekik gibi bir deneme yapmıştım ama gene ağrı oluşmadı :( sanki atrenmanın hakkını vermiyormuşum gibi sanki yapmamışım gibi ..... :(

deadlift
    Crunch
    koşu ve diğer mide karın harekletleri ile ciddi ciddi nizmai aradaki süreleri kısaltarak tekrar deneyeceğim karımda çalışma sonrası olması gereken ağrıyı oluşturmayı deneyeceğim ...

12. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bel fıtıgından baska bır sey olmaz 1000 mekık cok yanlıs cardıo ustunde duzgun alt orta ust yan adelelerı calıstırman gerekıyor basarılar

umut- bunu beğendi.
  13. omerk

omerk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslar çalışırken değil dinlenirken şekle girer. Avatardaki fotoğraf sensen kilo değil kilosuzluk problemin varken abartılı mekik hareketleri kas yapımına değil yıkımına sebep olur.

umut- bunu beğendi.
  14. lyder2852

lyder2852 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence kardeşım 1000 mekik cekıp işkence edicegıne 10 farklı hareketten 10 tane yapsandaha yararlı olur gibime geliyor ^^

Son düzenleme: 12 Eylül 2013
    umut- bunu beğendi.
  15. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Ne kadar cok hareket, tekrar okadar gelişim mantıgı yersiz. Karin için kilonuza uygun diyetler, cardiyolar, beslenme ve dogru hareketler uygularsaniz daha iyi gelisim saglarsiniz. 1000 mekik eziyetten , vakit kaybindan bir şey diyil.

umut- bunu beğendi.
  16. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    umut sen 1000 mekik çek siteye koy videoyu bende 2000 mekik çekip koyucam çok mekik çekmekle bişey olmuyor

17. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    Spora ilk başladığım zamanlar geldi aklıma zamanla anlıyor insan 1000 tane işe yaramıyan mekik çekmek yerine 10 tane işe yarayan mekik karın kaslarını daha belirgin yaptığını

umut- bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş