%100 Whey Mi Yumurta Akı Tozu Mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Pulbiber072 tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Mrb arkadaşlar bi konuda sizlerin düşüncesini almak istedim. Normal beslenme dışında protein alımımı ya protein tozundan yada yumurta akı tozundan karşılamak istiyorum. İkisi de aynı fiyata denk geliyor. Almak istediğim protein tozu

https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Hardline-Nutrition-100-Whey-2-3-kg-KAMPANYA.html

Hardline Nutrition %100 Whey 2,3 kg 44 Gramında

Bir porsiyonda 35 gr Protein
    Her porsiyonda 7,8 gr BCAA
    Her porsiyonda 5 gr Glutamine Öncüleri

Varmış.

Yumurta akı tozunda ise minimum %78 protein olduğu belirtiliyor. Sizce hangisini almak daha akıllıca olur? Sebebiyle birlikte yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Almak istediğin ürün Wheyler arasında bence üst seviye bir ürün değil 44 Gramda 35 gram protein var 2 küsür şeker ve yağda içeriyor ürün.

Mucizevi birde amino profili yok ancak günlük protein açığı varsa bunu kullanabilirsin.

Biraz daha fiyatı arttırabilirsen Optimum Gold Whey alabilirsin 5 lbs yani 2250 gram lık kutusu 155 tl.

İçeriği ise bu üründen daha sağlıklı bence.

Saygılarımla

3. duckseason

duckseason Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sporcu gıdaları arasında ''yumurta akı tozu'' diye bir ürün yok. yumurta akı tozu gıda sanayiinde hammade olarak kullanılmak için üretilmiştir. bunu size sporcu ürünü gibi satmak isteyenlere kanmayın bence. çünkü birincil tüketim için için hazırlanan yumurta akları direkt olarak doğal bir şekilde süt paketleri gibi paketlerde ve herhangi bir müdahale olmadan sıvı olarak satılır. türkiyede satışı yok sanırım bu şekilde ama sağlıklı olan budur.

4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Forumda yenisin sanırım Yumurta akı tozunu kullanıp bundan fayda gördüğünü belirten çok kişi var forumda araştırma yaparsan sende göreceksin. Ben protein yüzdelerine göre hangisi daha tercih edilebilir bi durumda sadece fikir almak istedim.

5. duckseason

duckseason Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    o başıklarıda gördüm ve aynı şeyde ısrarlıyım yumurta akı tozu konusunda. madem yumurta akı tozuna güveniyorsan gerisi sadece matematik hesabı;
    44 gr hardline whey 35 gr protein
    44 gr yumurta akı tozu da min. 34 gr protein yapar.
    protein tozundaki bcaa ve glutamini de katarsan her halukarda whey ağır basar. tabi sen bunu gözardı ediceksindir muhtemelen çünkü ben forumda yeniyim. rütbeli biri aynı şeyi yazana kadar bekle.

6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Bahsettiğiniz ürün bu mu?

Optimum Nutrition Whey Gold Standard 2273 gr (5 LBS)

Besin Değerleri
    Servis başına (Yaklaşık 30 gr) % Günlük değeri
    Protein 24 g 48%
    Karbonhidrat 3 g 1%
    Kalori 120 kcal
    Doymuş Yağ 1 g 2%
    Kolesterol 30 mg 10%
    Sodyum 60 mg 3%

Sayfayı Paylaş