1 Yıllık Değişim Yaş 16 52 Kilodan 72 Kiloya

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Cemal1999 tarafından 4 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Cemal1999

Cemal1999 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Lefkosa, Nicosia, Cyprus
    Selamlar arkadaşlar spor salonuna başladığımdan bu yana 1 yılı doldurdum ve tavsiyelerinizi yorumlarınızı eleştirilerinizi istiyorum. Amacım tam bir yıl dolana kadar büyümek vucudu toparlamak ve az çok kas gelişimi olması şimdi ise hedef Kıbrıs bilen bilir yazları baya bir hemde çok kötü sıcaktır yazda ise zor yemek yiyebiliyorum nedense ağustosa kadar yine aynı şekilde devam ağustosdan sonra ocak veya şubat ayına kadar bulk dönnemi şubattan sonra ise definasyon. Öneerileri tavsiyeeler benim için çok önemli
    Ölçüler ( Önce ) ;
    Kol ; 21-22
    Kilo : 52
    Başka ölçü almayı bilmiyordum
    Ölçüler ( Sonra ) ;
    Kol ; 35
    Kilo ; 71
    Göğüs ; 101
    Diğer bölgemin ölçülerini almıyorum çünkü bilmiyorum :)
    Soldaki önce sağdaki sonra belide oluyorda yinede söylim dedim :D
    13092075_1249068978456260_8962240819203216387_n.jpg

2. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim gelişimin güzel lakin ektomorf a göre nasıl bu kadar yağlandın sen böyle

umut1319 bunu beğendi.
  3. Gregos166

Gregos166 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    İyi kütle kazanmışsın tebrikler

4. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Kütle olarak güzel kütle kazanmışsın ama sanki gereğinden fazla yağlanmışsın gibime geldi bana

5. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Muhtemelen ne bulursan ye gibisinden beslendin kilo almak için bütün hocalar ekto lara böyle yaparlar uğraşmak istemediklerinden yani yediklerini dikkatlice seçerek yeseyedin çok daha iyisine sahip olabilirdin yağ bakımından diyorum belirgin hatlara sahip olabilirdin ama bu gelişime gelince de çok güzel gayet başarılı ama artık düzenli beslenmeye bak fazla yağlanmışsın başarılarının devamını dilerim tebrikler...

zRedDragon, umut1319 ve gurcelik bunu beğendi.
  6. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi bu dostumuzun dediklerine bir parantez açmak istiyorum ki herkes okuyunca faydalansın.

Düzgün beslenme nedir? Şimdi bir ektomorf yağ tutma oranı diğer vucut tiplerine oranla epey düşüktür, lakin insan anatomisinde prensip her zaman aynıdır kilo da alırsın, kilo da verirsin, göbek de yaparsın, kas da yaparsın, bunları herkes yapabilir vücut tipleri sadece sonuçlara dayalıdır, Kimisi 90 kiloda ritmini yakalar ama vücudu parçalayamaz kimisi özellikle bir ektomorf ortalama olarak 70 kilo da çok iyi bir estetik vücuda sahip olabilir, tüm sporcular ektomorfları kıskanır iken, ektomorf genetiğini neredeyse mezamorf a çevirmen benim açımdan talihsiz bir hatadır.

Ne yapman gerekirdi?
    Yağ tutmaya başladığın yani o sinyalleri verdiği andan itibaren kardiyo fazlalaşmalıydı, crunch (karın egzersizi) dediğimiz hareketler attırmalıydı

2. Aydan itibaren yaklaşık olarak, dirty bulk dediğimiz olay kesinlikle uygulanmamalı, mesela yumurtanın sarısını dahi yememeniz gerekiyor arkadaşlar, sizin bol bol yulaf ezmesi, makarna,pirinç, üzüm suyu, ton balığı, yumurtanın beyazı, tavuk göğsü, badem, yer fıstığı bu tip yiyeceklerle daha istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Kardeşim sende en üstte dediğim gibi kötü değil vücudun daha küçüksün biraz cahillikten olmuş ama eski halinden çok çok daha iyisin azmini ve başarını tebrik ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mayıs 2016 ---
    Şimdi bu dostumuzun dediklerine bir parantez açmak istiyorum ki herkes okuyunca faydalansın.

Düzgün beslenme nedir? Şimdi bir ektomorf yağ tutma oranı diğer vucut tiplerine oranla epey düşüktür, lakin insan anatomisinde prensip her zaman aynıdır kilo da alırsın, kilo da verirsin, göbek de yaparsın, kas da yaparsın, bunları herkes yapabilir vücut tipleri sadece sonuçlara dayalıdır, Kimisi 90 kiloda ritmini yakalar ama vücudu parçalayamaz kimisi özellikle bir ektomorf ortalama olarak 70 kilo da çok iyi bir estetik vücuda sahip olabilir, tüm sporcular ektomorfları kıskanır iken, ektomorf genetiğini neredeyse mezamorf a çevirmen benim açımdan talihsiz bir hatadır.

Ne yapman gerekirdi?
    Yağ tutmaya başladığın yani o sinyalleri verdiği andan itibaren kardiyo fazlalaşmalıydı, crunch (karın egzersizi) dediğimiz hareketler attırmalıydı

2. Aydan itibaren yaklaşık olarak, dirty bulk dediğimiz olay kesinlikle uygulanmamalı, mesela yumurtanın sarısını dahi yememeniz gerekiyor arkadaşlar, sizin bol bol yulaf ezmesi, makarna,pirinç, üzüm suyu, ton balığı, yumurtanın beyazı, tavuk göğsü, badem, yer fıstığı bu tip yiyeceklerle daha istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Kardeşim sende en üstte dediğim gibi kötü değil vücudun daha küçüksün biraz cahillikten olmuş ama eski halinden çok çok daha iyisin azmini ve başarını tebrik ederim.

65cmdamarlı(kol) bunu beğendi.
  7. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Eline sağlık üstad demek istediğim de bunlar dı zaten de iş yerinde çalışırken o kadar vakit ayıramadım güzel yazı olmuş .

gurcelik bunu beğendi.
  8. Cemal1999

Cemal1999 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Lefkosa, Nicosia, Cyprus
    Saol :)
    Yorumlarınız için teşekkürler özellikle gurcelik abime :) Hedefim büyümekdi nasıl olursa olsun büyümekdi ve yine aynı şekilde devam edeceğim ocak ayına kadar hatam neydi adeta bir hayvan gibi önüme geleni tüketmekdi biraz yağdan uzak kalacağım o kadar bu bir yıl içerisinde kendimi tanıdım ve vucudumu tanıdım yağları çabuk yakabileceğimi düşünüyorum ocak ayına kadar yine aynı şekilde devam ocakdan sonra ise definasyon dönemim gayet başarılı bir şekilde gideceğine inanıyorum Allaha şükür isdediğimi alabiliyorum proteini tamamlayabilirim definasyon döneminde kısacası kas kaybetmeyeceğimi düşünüyorum. bu hale geleceğimi biliyordum istiyordumda çünkü hedefim içinde belirgin parçalı birşey olmak değildi bu belirgin parçalı hale gelmek seneye ocak ayından definasyona başlayıp nisan ve ya haziran ayına parçalı belirgin hale gelecekdir ama bu şimdiki hedfim değildir bu hedefim nisan ayı içerisindedir. Herkese yorumları için teşekürler :)

gurcelik ve Dizzzy bunu beğendi.
  9. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    güzel hacim dostum tebrikler.bir günlük mesela ne yediğini yazabilirmisin

10. Cemal1999

Cemal1999 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Lefkosa, Nicosia, Cyprus
    Teşekkürler :)
    Öğrenciyim şöyle besleniyorum : Aslında pek bir düzenli beslenmiyorum sabah sandiviç içinde et filn oluyor okuldan alıyorum bide öğlen akşamüstü gece yiyorum herzaman bu böyle her öğünümde az çok et oluyor baktım et bulamıyorum öğünlerimde komşu yakınları filn arıyorum etli yemek yaptıysa onlardan alırım ama kesin et oluyor. Yani benim olayım bu ama benim amacım adeta hayvan gbi olmak öyle parçalı filn değil ağır yemekler yiyorum yani karbonhidratı çok olan filn yağlı filnda yiyorum ama artık yağ olayını kapatacam biraz abartım gibi :D Aynen kardeşim benim beslenmem böyle :)

11. birdost123

birdost123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Abi peki programın neydi nasıl çalıştın.

Sayfayı Paylaş