1 ayda 1 kez abartmak kaç adım geri götürür?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve cagrierdogan tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Evet,bir hata yaptım. Son zamanlarda fazla acıktığım için mi nedendir bilmiyorum!
    Dün akşam BÜYÜK bir öğün yedim!Ama uzun bir zamandır böyle bişey olmuyordu,en azından bu ay 1 defa ile kalacağını garanti edebilirim:eek:
    Bu beni nasıl etkiler acaba?kaç adım geri götürür?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kişiden kişiye değişir
    canını sıkmaya gerek yok
    bu hareketleri ödüllendirme veya pişmanlık değil de olması gerektiği için oldu mantığıyla gidersen sıkıntı olmaz

cagrierdogan bunu beğendi.
  3. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Duzenli bir beslenme programi uyguluyorsaniz geri goturmez. Ben ayi bir kenara birakin hafta da 1-2 ogun kendini odullendirme taraftayim. Aradabir caniniz ne isterse yiyin.

themertyildiz, Azi, cagrierdogan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Evet ama iriyarı bir vücudum yok!hem de bayanım.o yüzden belki de bir erkeğin vücudu böyle birşeyi çabuk telafi eder.benim vücudum ise ne kadar kaldırabilir bunu?

5. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    metabolizmanız hızlı ise problem yok,yavaş ise yanlış yapmışsınız demektir bidaha tekrarlamamaya özen gösterin :)

6. west67

west67 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Zonguldak
    ne kadar kötü metabolizma olursa olsun ayda 1 defa 1 öğün için ne kadar kötü olabilirki ama bi daha yaparsanız akşam değilde gündüz yapın bunu :)

7. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    kendi adıma şunu söylemek isterim 2 ayda 30 kg verdim tabi sonra durdu diyette yapsam saatlerce sporda yapsam bi gramn veremedim bende sizin gibi takıntılıydım bi öğün değil 1 parça ekmek yesem örneğin bütün verdiğim kiloları alıcak gibi oluyodum neyse spor hocama derdimi söledim senin metopolizman yavaşlamış diyeti 2 hafta bırak dedi bende bi korku bıraktım artık çok fazla acıkıyorum diyet yaparken hiç acıkmazdım metopolizmamım hızlandığını söledi 2 haftadır diyet yapmıyorum 5kg verdim zaten diyetten cıktığım için mide küçülmüş istesemde öyle çok bişey yiyemiyorum hemen doyuyorum ama tabi bende böyle bi etki oldu yani haftada bi gün kendinizi ödüllendirmelisniz bunu çoğu diyetisyen öneriyo 1 gün istediğinizi yiyin zaten kilo alamassınız hatta faydası bile olabilir çünkü vücüt düşük kaloriye alışıyo bi yerden sonra zorlanıyo arada bi vücüdü şaşırtmak gerekiyo

Azi, cagrierdogan ve Predatel bunu beğendi.
  8. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    maksimum 1 gün götürür,yediğiniz gündeki duraklamayla 2 gün,sakın yanlış psikolojiye girmeyin aldığınız kaloriden fazlasını yağa çeviremezsiniz,ancak yemekteki tuz nedeniyle vücut su tutabilir,bu da 2-5 kiloya kadar oynama yapabilir vücutta,sakın azminizi kırmasın,birkaç gün tuzu kestiğinizde su tekrar atılır :)

9. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Haftada 1 gün istediğinizi yiyin olayından kasıt nedir ? Abur cubur bile dahil mi buna ?

10. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Biraz kaba bir tabir olacak belki ama "Do not reward yourself with food, you are not a dog".

Kendinizi yemekle ödüllendirmeyin , siz bir köpek değilsiniz...

Azi ve Dynamo bunu beğendi.
  11. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    evet arada bir şaşırtmak işe yarayan bir yöntem olarak bilinir.ama benimki şaşırtmak falan değil,bildiğin şok oldu:D şaşırtmak şöyle olur örneğin; ara öğününde tatlı olarak meyve yemezsin de sütlü bir tatlı yersin!gibi..daha yumuşak bir geçiş tercih edilmeliduh

12. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    ben bayram boyunca bu durumdaydım, şok yaşıyor vücudum
    halbuki bayramdan öncede herkes kilo vermişsin diyordu :(

13. brhmcr

brhmcr Guest

14. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    beyninizle ters düşmeyin. bu spor hiçler sporu değil enler sporu. hiç kızartma yemiyecem diye bir şey yok en çok sağlıklı besinlere ağırlık vereceksiniz canınız istediğinde yenmesi gerektiği zamanlarda istediğiniz herşeyi yeyip denemkten çekinmeyin. sonuçta siz kazanacaksınız aklınıza güvenin. arkadaşlarınızla hamburgerciye gitiğinizde o günü kendinize zindan etmek kaslarınıza (yağsız fit vücudunuza) ve hayatınıza ne getirecek? ama o gün herkesle aynı şeyi yemek o günü mutlu geçirmenizi sağlar ertesi gün zaten siz hamburger yemek istemeyceksiniz mutlu şeklde sprunuzu yapıp yine sitekli bi şeklde sağlıklı besinler alıp gününze devam edeceksiniz. kolay gelsin.

edt: şunuda ekliyim aşırı disiplin, sizi geriye götürür. kenedinizi izole etmeyin o zaman stres hormonu vücudunuzu ele geçirir yaşlı çökmüş hata kolo almış olarak nedenlerini sorgularsınız. sonundada piskolojiniz bozulur ve spora küsersiniz. halbuki sizi esir eden spor değidi.

Son düzenleme: 30 Ekim 2012
    cagrierdogan, sthammer ve (silinen üye bunu beğendi.
  15. GodBlessStoya

GodBlessStoya Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Düzenli beslenip 10 günde bir abartmak geri değil ileri götürür.
    Yağ yakımında metabolizmayı şaşırtmak için iyi bir yoldur.

Sayfayı Paylaş