Şaçları Yağlı Olanlar..

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve modexl16 tarafından 29 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar var mı benim gibi saçı ve cildi çok yaglı olanlar.Sırf yaglanmasın diye saçımı çok kısa kestiriyorum ama nafile.2 gün yıkanmasam afedersiniz resmen yağdanlıga dönüşüyor şaçlarım ve yüzüm.Bana önerebileceginiz bir ürün veya şampuan var mı kafa_kafa_

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ben varım, saçın için nizoral öneririm, kepek için mükemmel. Yüzün için yağlı ciltlere uygun sabun, alkolsüz tonik ve nemlendirici. Ne yaparsan yap yüzüne, daha doğrusu tüm cildine alkollü birşey sürme(örnek: kolonya). Ve yüzüne sert dokunuşlar yapma, yani yıkarken ovalama, hafif hafif. Sert dokunuşlar yüzdeki yağ dokularının hareketlenmesini sağlıyor.

Yağlı ciltler en geç yaşlanan ciltlerdir, bunu unutma...

3. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam nizoral dedigin şampuan mı yoksa başka çeşit bir ürün mü ve ne tür yerlerde bulabilirim.

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Eczanelerde reçetesiz olarak satılır, şampuan...

5. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Aynı dertten ben de mustaribim. Bu yüzden her sabah saçımı yıkıyorum. Ayrıca bu hergün yıkamak da saç dökülmesine bir sebep olamaz değil mi yağlı saçlar için?

6. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Abim kadolin kullanıyordu. Gayet etkiliydi. Benim saçlarım abiminkinden daha yağlı. Babam da benim gibi. Mestano'nun dediği gibi babam 55 yaşında olmasına rağmen 35-40 gösteriyor. Cildi pürüzsüz ve parlak hala. Yalnız saçın yağlı olması zaman zaman kaşıntı ve saç dibinde küçük sivilcelere neden olabiliyor. Ben saçlarımı uzattığımda 2 günde bir saçlarımı yıkamak zorundaydım. 3. güne yaklaştıkça saçı sıksan yağı çıkar bir hale geliyordu.Yediklerimizle de bağlantı kurabilir miyiz? Yağlı beslendiğimde daha çabuk yağlanıyor gibi geldi bana....

7. aLexmk

aLexmk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bende bu konuda çok dertliyim saçlarım uzun yıllardır uzun ve son zamanlarda hergün yıkamam gerekiyo 2. gün yıkamadan dışarı çıkamıyorm saclar uzun olduğu için kötü duruyo artık bıktım her aksam sac yıkamaya saçta kepek yok ama yağlı işte şu nizoral i denicem inş işe yarar..

8. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    ben de dahil çoğu erkekte var bu sorun.bu sanırım hormonlarımızla alakalı.

9. kutsall

kutsall Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benim sacımda cildinde yaglı aynen 2 gunde bir oda en gec yıkamak zorunda kalıyorum baslıgı gorunce hemen bakim dedim ne iyi gelir vs. mestano'nun msjnı okuduktan sonra bole kalsın demeden gecemicem:D

10. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Saç dökülmesi sebebiyle cildiyeye gittim ve bana "Pirdolin" adında bir şampuan yazdı aldım. Saçımda köpürttükten sonra 5dk öyle bekleyip yıkamamı söyledi. Ayrıca saçımı hergün yıkamamamı, hafta 1-2 kere yıkamamı ve bunu alıştırarak yapmamı söyledi. Yani başta 2 günde bir, sonra 3 vs şeklinde. Ben 1 gün yıkamasam arkadaşım o ne yağlı yağlı diyordu. Umarım saçımın dökülmesine karşı etkili olur. Ayrıca bana "Minoxidil" adında bir ilaç daha yazdı ama bunu Türkiye'de bulamazsın yurtdışından getirtmen gerek dedi. Bu ilaç hakkında bilgisi olan var mıdır acaba?

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ben Pirdolin'i hergün 1 defa kullanıyorum.
    Saçlarım kuru ve sert.
    Kullanma sebebim ise saç derisinde çıkan sivilcelerin (ensede özellikle) önüne geçmek.

Nerdeyse 5-6 aydır aksatmadan kullanıyorum ancak sonuçtan çok da memnun değilim.

salvadore_xp ve TuGhAn bunu beğendi.
  12. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Son düzenleme: 4 Aralık 2008
  13. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Aynı dert bende de var; ama ben hastaneye gidip bir cildiyeye gösterecek kadar da önemsemiyorum. Özellikle ensede çok var. Benim saçlar yağlı, yumuşak ve düz. Kuaföre gittiğimde özellikle çok zor oluyor. Bir de bazen saçımla oynamaya başlıyor ve bu sivilceleri kanatıp duruyorum. Sanırım cildiyeye gitmeliyim artık. Dikkat ediyorum da saçlarımı uzattığım zaman çıkıyor. Kısaldığımda ise bir kaç gün içerisinde kayboluyorlar. Seninki de öyle mi? Ve kullandığın ilaç, şampuan ya da losyon işe yaradı mı??

14. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ne yazık ki yaramadı.
    Ben de çok önemsemediğimden ve vakit bulamadığımdan gidemedim cildiyeye.

Saçları kısalınca azalıyorlar.
    Muhtemelen hava alma ile ilgili.
    Uzun saç dipleri havasız kaldığından sivilce çıkabilir diye düşünüyorum.

salvadore_xp bunu beğendi.
  15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bana da havasızlıktan gibi geliyor. Saçlarım gür, uzunca belki biraz seyrekleşir diye umuyorum; ama aksine sivilce sayısı artıyor. Ara makas arttıyorum saç miktarı az olsun diye. O da nafile. Tek çağre kısa kestirmek. Yalnız kısalttığımda da birkaç gün içerisinde kayboluyor tamamen. Kadolin diye bir şampuan var. Eczanede satılıyor sadece. O da saçı felaket kurutuyor. Abim kullanıyor örneğin. Rahat 2-3 gün saçı yağlanmıyor. Onu denemeyi planlıyorum bu aralar...

16. ozan0093

ozan0093 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    clear man mentollu (Y)

17. AYCANNN

AYCANNN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    "Saç Yağlanmasını Önleyen Tonik
    Bu tonikte kullanacağınız maddeler saç derisinde yağlanmayı bastıracaktır. Saç derisinde yağlanma olduğunda yapılan en büyük hata yıkamaktır. Siz saç derisini yıkadıkça saç deriniz daha fazla sebum yani yağ üretir bu yüzden saçlarınızı çok sık yıkamamalısınız.
    200 ml lavanta suyu
    20 ml % 40 laktik asit
    10 ml biyosülfür (kükürt)
    10 gr çinko oksit
    10 gr b3 vitamini
    Lavanta suyuna b3 vitamini ilave edip iyice çalkalayınız. B3 vitamini eriyecektir. Daha sonra içerisine laktik asiti ekleyin ve bolca çalkalayın, daha sonra kükürtü ilave edin iyice çalkalayın en son olarak çinko oksiti ilave edin ve bolca çalkalayınız. Çinko oksit çözülmeyecektir, bu yüzden toniğinizi her seferinde çalkalayarak kullanın. "

Sayfayı Paylaş