İnanmayacağım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve cmrsmr tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul

Aliskanlik :) , birsey olmaz :).

2. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Benim yeni başlayan bir sporcu olmadığımı bildiği için tecrübeli sporculara her türlü konular söylenebilir. Yani tecrübeli sporculara kullandım söylese hiç bir sporcu çıkıp steroid aldın şiştin demez. Açıkca kürlerini bana anlatan da var. Anlatmayan da var. Burada benim takıldığım konu tecrübeli bir sporcuyu aptal yerine koyup inkar etmesidir.
    Ayrıca kimin ne düşündüğünü bu kadar düşünecekseniz bu sporu yapmayacaksınız.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arada ki noktayı kaçırıyorsunuz, bu kişi sizi tanımıyor. Arkadaşı değilsiniz, sizle bunu konuşmasına gerek yok.
    Siz burada gelip konu açmışsınız ve bu olayı dile getiriyorsunuz. Kendi tabirinizle '' tecrübeli bir sporcuyu aptal yerine koyup inkar etmesi '' diyorsunuz. Ama onun tarafından düşünemiyorsunuz. Siz bile bu kadar ufak bir şeyde konu açıp tepki gösteriyorsanız o da milletin bu tarz laflarından sıkılmış olabilir. Yada duymak istemeyebilir. Ayrıca bu sporu yapmak demek kimin ne dediğini düşünmeyecekseniz anlamına gelmez. Evet bunları kafaya takmayabilirsiniz ama habire aynı sözleri duyarsanız istemesenizde canınız sıkılır.

Ayrıca bunu da yanlış anlamayın sizin için yazmıyorum sadece olasılık olarak belirtmek istiyorum. Burada 1 sene 2 sene bu sporu yapıp kendisini bilgi olarak geliştirmeyen sadece spor yapan insanlar var. Sorsanız onlarda tecrübeli ve herşeyi biliyorlardır.

Henge No Jutsu bunu beğendi.
  4. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Tamam diyelim ki dediğiniz gibi oldu söylemesin peki. Ama süreyi neden kısaltsın. Yani 1 senede ne kadar kür olursa olsun alt yapı olmadan öyle bir vücut oluşmaz. Ben sadece olayı steroidlere bağlamadım dikkatlice okursanız anlarsınız zaten benim tam olarak anlatmak istediğimi.

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Aklından ne geçiyordur bilemiyorum o kişinin. Ama en basit örnekle böbürlenmek olabilir. 1 yıl gibi kısa sürede bu kadar geliştim hem de doğal yoldan demek büyük bir şey. Dediğiniz gibi 55 kg dan o kiloya çıktığını savunuyor 1 yılda. Ben ilk mesajımda sadece steroid kısmını ele aldım. Nedenini de anlamışsınızdır. Tabi ki kendisi o fiziği 1 yıl da değilde daha uzun bir sürede yaptım dese inandırıcılığı da artabilirdi :)

Sonuçta böyle kişiler etrafımızda ve salonumuzda illa var. İstedikleri gibi konuşsunlar bizim yapabileceğimiz en iyi şey sporumuza devam etmemiz :)

6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Hep diyorum ev gibisi yok. :)

Henge No Jutsu ve Tevfik Erzon bunu beğendi.
  7. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    %8 yağ oranı var demedim tahminimce dedim. niye uydurma gibi bir gereksinim duyayım uydurmaya çalışsam şuan ben burada kendimi öve öve anlatırdım. Haksız mıyım ? Örnek ben 1 ayda 10 cm kol kası yaptım %5 yağ oranım vardı falan filan över dururdum kendimi yalan atacak olsam niye isa'yı örnek vereyim ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:46 ----------

Niye yalan atayım ? Bunu açıklar mısın bana ?
    Eğer yalan atıcak olsam bir başkasını anlatmazdım kendimi olmadığım biri gibi öve öve anlatırdım ben 1-2 ayda 10-15 cm kol kası yaptım falan filan. Bu arada genetiği var ise sende bende yok ise napabiliriz ? Bizim salon sahibi senelerdir çalışıyor hemen hemen her sene aynı denilebilir pek iyi geliştiğini söyleyemem. Benimde öyle hurafe yapıcak olsam ben kendimi örnek verirdim ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:49 ----------

Kimin ne kadar gelişeceğini kimse bilemez tamamen genetik bir olay. Tamam belki yalanda atıyor olabilir burasını kimse bilemez. Onun yalan atıp atmadığını kanıtlayamacağın için ya doğruluğunu kabul edersin yada sallıyor bu deyip gülüp geçersin. İnanıp inanmaması sana kalmış. Sonuç olarak başkasını kafaya takmayıp bench_OweightlifterspsmileyChin:_dumbelllls devam.

8. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    1 yılda 35 kilo almak benim için imkansız. ben bu kış tatilde beslenmeye, dinlenmeye, antrenmana kısacası her şeye manyak gibi dikkat edip 1 ayda yaklaşık 1.5 kilo aldım ama en son annem babam bu çocuk gitti diyorlardı :D 1 sene aynı disiplini tutsam 16 kilo eder ki sonunda kesin deliririm heralde.
    bence yine görece kısa sürede ulaşmış olabilir ama biraz abartıyordur. örneğin benim de gördüğüm çoğu kimse süreleri hep azaltarak söylüyor mesela 2 yıl önce benden birkaç gün sonra başlangıç programını aldığını gördüğüm şahıs geçen soyunma odasında kesintisiz 1.5 yıldır yaptığını söylüyordu ama ben biliyorum benden sadece 2-3 fark olduğunu :)

9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    1 yılda 35 kilo alırsan anca fıçı olursun. :)

10. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Şu ektoların karın kası muhabbetide senelerdir bitmedi be arkadaş :D Bodybuilding karın kası yapma sanatıda biz mi bilmiyoruz amlamadım. Allahtan ekto değilim yoksa bende böyle karın kası takıntılı mı olacaktım bilmiyorum. Ekto olmasamda six pack yerinde çok şükür. İnşaat konusuna hiç girmiyim şehir efsaneleriyle bodybuilding yapılmaz. Bir adam 4 ay body yapıp hiç kilo alamıyosa bıraksın bodyi..

Son düzenleme: 6 Temmuz 2013
  11. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    ya olabilir sonucta yenı tanısmıssınz nıye yalan atsın adam sana cözemedım bazı ınsanlarcabuk kılo alıyor yapısalda olabilir herkez bir değilki sen 1 senede 10 kılo alırsın o 25 alır adamın genetegınde belkı vardır

12. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    cemre abi genetik meselesi seninde dediğin gibi çok önemli 1 yıl çokda kısa bir süre değil en azından 4 ay değil genetiği iyi ise yapılabilir aslında direk stroid e flan vurmamak lazım en azından elinde kesin bi delil olmadan sen kür yapıyorsun flan dersen takıntı haline dönüşür her gördüğün iyi vücutluyu kürlü sanarsın bu seni geri atar onları değil dediğim gibi 1 yıl az süre değil keşke fotosunu çekip bura koysaydın genetik ne kadar önemli görüyoruz bir örnekte ben vereyim yaklaşk 1 yıldır bu sporu yapıyorum 1 ay önce yeni spor salonuna başladım oğuz adında benden 1 yaş küçük çocuk var hemde aynı köylüyüz akraba çıktık spor hocamız özel olarak çocukla ilgilenmiş supp kullanmadan 6 ayda öyle bir vücut yapmışki görmen lazım kolları 41-42 geliyor çok hacimli genetiği muazzam 8 pack cıkarmış yani dediğim gibi yapılabilir aslında örnekler çok ve bu çocuğun supp veya kür kullanmadığına eminim

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    konu saçma yerlere gidiyor bence kapatılmalı yahu az daha konu açık kalsa steroidsiz mr olympia olunur diyecek üyelerde çıkacak çünkü:D desenize Arnold Frank Zane falan boşuna steroid kullandı genetikleri iyiydi imkanları fazlaydı 1-2 yıl daha bekleselerdi steroidsiz mr olympia yarışmasına katılırlardı:D

14. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    burda mr olimpia üzerinden yorum yapmıyoruz o kısmı bizde biliyoruz her gördüğümüz (amatör) iyi vücut cuda stroid li değil ama bunu söylemek istiyorum

15. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    3-5 ayda genetik ne kadar iyi olursa olsun anormal bir gelişim sağlayan yoktur zaten bunun ilk iki ayı hareketleri insan zor öğreniyor yapmayın etmeyin varsa bir kaç ayda anormal gelişen tanıdıklarınız resim yada video koyun seyredip tebrik edelim ancak tam emin olacaksınsınız hiçbir şey kullanmadığına ki kullansalar bile anormal gelişme olmayadabilir ancak belki geçmiş mesajlarda arkadaşında dediği gibi insanların steroidde bakışı belli onun içinde hiç kullanmadım diyedebilirler supplementleri bile steroid sananlar var neticede kullandım desende hemen başlarlar bende iki toz alsam 2 iğne vursam ronnie coleman olurum diye

mcan09 bunu beğendi.
  16. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    doğru biraz zor ama ben 15 yaşındayım tam tamına 2.5 aydır yapıyorum ve 12 kilo aldım vücut tipim mezomorf sanırım ve belli bir beslenme programımda yok sabah 4 yumurtalı lor peynirli omlet yiyorum tavuklu pilav , makarna falan yiyorum sütümü içiyorum o kadar hiç supplement kullanmadım belki o iyi bir supplement kombinesiyle o kadar olmasada 25 falan almıştır . bu arada supplementsiz olmaz diyorlar benimde kafam karışıyor hatta alacak param olmadıgı icin bırakmayı düşünüyorum bu sporu herşey supplementmi ?

17. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Konuyu steroidlere bağlaman çok normal.
    Kas gelişimi için genetik iyi olabilir,fakat genetiğin iyi olması 1 yılda 35 kilo alması , birde dediğin gibi zyzz ve jeff seid tarzında vücudu vardı diyorsun. Bu benim gözümde imkansızdır.
    35 kilo ne demek ya,1 yılda o kilo alınabilir fakat yağ torbasından başka birşey olmaz.
    Benim bir çok arkadaşım bu spor ile ilgileniyor.
    Hele bi arkadaşım , ne spor salonuna gidiyor , ne düzgün besleniyor nede düzgün programı var sadece vücut ağırlığıyla çalışıyor ve vücudu oldukça fit , güzel.
    Fakat gel gelelim kilosu aynı , böyle hiç birşey yapmadan ve çabuk gelişmesi genetik avantaj işte..
    Spor salonunda görüyorum adam herşeyini düzgün yapıyor fakat gel gelelim gelişmesi çok yavaş , buda genetik dezavantaj.
    Steroid konusuna gelicek olursak, her kullanan zaten kolay kolay söylemez.
    Çünki bu tür ilaçlara kötü gözle bakılıyor.
    Hani bende kullansam , bende öyle olurum gibi tavırlar ortaya çıkıyor kendini güveniyorsan,korkmuyorsan kullan o zaman arkadaşım.
    Benim çalıştığım spor salonunda bir kaç kişi kullanıyor,ama gel gelelim hiç biride söylemiyor.
    Diğer bu spor ile bilgisiz olan insanlar tabi başka gözle bakıyorlar, ama ben diyorum ki yanımdaki yakın arkadaşlarıma bak bunlar en fazla 2 ay sonra iner diye.
    1 ay geçmeden vücutlarından su atılıyor,ve eski vücutlarından eser kalmıyor =)

Kendi kendine morelini bozmuşsun
    o kiloyu yağsız,zyzz tarzı bi vücutla mümkün değil alamaz...

rockybalboa7 bunu beğendi.
  18. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Steroidlerde zaten mucize maddeler değil sıkı beslenme ve sıkı çalışma olmazsa olmaz.

19. Gilmour

Gilmour Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kayseri
    Arkadaşlar insanlar sadece bizim bilme imkanımızın olmadığı konularda değil açıkça görebileceğimiz konularda da yalan söyleyebiliyorlar. Mesela boy konusu. Karşındaki insana bakıyosun maksimum 1-2 santim farkla bir tahmin yapıyosun sana 7-8 cm fazlasını söylüyor. Hem de ciddi olarak. Hiç karşılaşmadınız mı sanki ? Bu da öyle bi' şeydir muhtemelen. Yani 15-20 kilo olsa genetik, azim vs. der takdir ederim ama 35-40 kg kas kütlesi ve 1 yıl, kimse kendini kandırmasın.

yeşilfener bunu beğendi.
  20. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    spor salonunda amino asit kullanıyorsun o yüzden şişiyorsun yoksa vücut gelişmez sadece güçlenirsin diyen tipler var laf anlatmaya bile çalışmaya gerek yok bu sporu bir bilgiye dayalı birde öylesine yapan insanlar var biz 1. tip insanlarız neyin ne olduğunu biliyoruz zaten atletik mi ekto mu endo mu bunlar belli oluyor adamın ilk halinden protein tozuyla kas yapana bile onu içince şişersin tabi diyen insanlar veya ne olursa olsun morelimizi bozmamalı bence.

Sayfayı Paylaş