İlk müsabakam için öneri

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba yaklaşık 3-4 aydır kickboks yapıyorum.Bundan önce 1 yıl civarı fitness yapmışlığım var.10-12 yaşlarımdada 1 sene basketbol oynamışlığım var.1 hafta sonra müsabakaya hoca benide aldı.Sen bir tane sağlam vursan yıkarsın diyor :D 183 cm boy , 85 kg..

Kondisyon açısından yeterliyim zaten , güç ve fizik açısındanda baya iyi olduğumu söyledi hoca ancak teknik hatalar yapıyorum zaman zaman..

Gard alırken açık veriyorum ara ara bunu nasıl kapatabilirim birde tecrübelilerin başka tavsiyesi olur mu? Maç haftaya bu hafta türkiyede derece yapmışlarla antrenmana çıkıcam.

2. Iron Muscle

Iron Muscle Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Ben kick box yapmadım ama zamanında box yapmıştım. Boksun disiplini daha katıdır, 3-4 aylık kickboksçunun tekniğinin tam oturmamış olması çok normal. Zaten tekniğin tam oturması kişiden kişiye ve hocaya göre değişse de 3 yılı buluyor. Boks, kickboks, güreş gibi sporlarda katı disiplin çok önemlidir kickboksta tekme olduğu için biraz daha ofansif oyuna yatkın ama güreşte boksta öncelik hata yapmamak, açık vermemektir. Her neyse :D Daha tecrüben az, tekniğin tam oturmamış ama bu senin için tecrübe olucak kaybedicek birşeyin yok nasılsa gerçi türkiye şartlarında karşında ki sporcuda ne kadar tecrübeli olur orası muamma sen elinden geleni yap yeter rakibin açıklarından faydalan boyu senden kısa ise sürekli dürterek oyna uzun ise gardını bozmadan çeneye girmeye çalış gibi gibi.
    Dediğim gibi kickboks tecrübem yok ama bildiğim kadarıyla yazıyım dedim.

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. Iboemre

Iboemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yaş kaç

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    16

5. Iboemre

Iboemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    O zmn bende 4ay da maçlara çıkılıyor çok iyi

6. Reverse

Reverse Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında hocana sorman en mantıklısı en iyi bilgiyi o vericektir sana eğer savunmana güvenmiyosan mümkün olduğunca ofansif oynamaya çalış baktın çok iyi kapanıyo middle kick lerle gardını açıp çeneden yakalamaya çalış ama bunları yaparkende açık verme omzun ve diğer elin her yumruk attığında çenende olsun. Başarılar dilerim inş kazanırsın

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Gerekli bilgileri vermişler zaten sadece şunu söyliyebilirim maça belli bir zaman kala kafandakileri sil at sadece rakibini düşün konsantre ol heyecan yapma kurnaz ol rakibini hafife alma senin görünüşünden mutlaka etkilenicektir . Bunu avantaja çevirip iyi kullanırsan kazanırsın heyecan yapıp enerjini boşa harcarsan yumrukları boşa sallarsan kaybedersin dediğim gibi belli bir zaman aralığında herşeyi unut sadece konsantre ol başarırsan kazanıcağına eminim .

mirko-Cro-Cop ve neverbackdown. bunu beğendi.
  8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Hakan Demiray'ın önerilerine bi bak derim videoları mevcut anlatma stili vs. güzel gayet zaten. Yumruk atma tekniğini de geliştirebilirsin.

Sayfayı Paylaş