İş Arıyorum...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve jarhead tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bu ara universite sınavlarım bitti yavaşdan iş arayışlarına başladım. özellikle spor salonlarında şu anlık fitness eğitmeni olarak çalışsam yeter. çoğu iş tamamlanmış akerlik istiyor. spor salonundada antrenörlük belgesi arıyorlar lüks yerlerde acaba salonu olupda eleman arayan varmı istanbul içi forumda ? diğer işler için duyum alan vs. olursa yazarsa sevinirim.

2. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Çoğu yerler bayan yoga/fitness/pilates eğitmenleri arıyorlar. Bay fitness eğitmenleri alan pek fazla yer yok sanırsam. Ayriyetten beden eğitimi bölümü mezunu veya antrenörlük belgen olması gerekecektir. Ama sen en azından bazı küçük spor salonlarına başvurmayı dene ;)

3. vgsever

vgsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aahhh ahh bende bir iş bulabilsem şöyle adam gibi bir iş. Kimyagerim ama iş bulmak hakikaten zor.ülkemizin en büyük sorunlarından biri istihdam.

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    jarhead;

birçok yerin askerlik önkoşulu kacınılmaz bir gerçek, önemli olan yetişen eleman olarak alınan insanları elde tutabilmek, bu yuzden işveren bu tür risklere girmeye tenezzül edemiyor. Spor salonlarında çalışan eleman olarak genelde besyo mezunlarına öncelik tanınıyor ve çeşitli sertifikalar da önemli tabiki. Bence, kendin cıkıp araştırman daha dogru olur, ancak bu şekilde belki bulunabilir.

İşin biraz zor açıkcası, ama çözüm bitmiş değil tabiki. Kimya- kimya mühendislerinin iş bulma olanakları cıktıkları üniversitelerin etiketlerine cok baglı oluyor. Annem iyi bir kimya şirketinde finansman müdürlüğü yaptı birkaç yıl ve orda bile kimya mühendislerinin cok kazanmadıgını söyledigini hep hatırlarım. Çok eleman var bu branştan.

Şu anda piyasada tartışılmaz en iyi sektör, IT sektörü. Durumun nasıl bilmiyorum ama sana en kestirme yol olarak şunu söyleyebilirim; Şu anda piyasada Toefl, IELTS vs gibi uluslararası geçerliliği olan dil sınavlardan biraz iyi bir puan almak bile, iş kapılarının açılma şansını cok artırıyor. İngilizcen biraz iyiyse, bu tür sınavlar iş bulma imkanını artıracaktır. Yoksa, başka bir bölümle yüksek lisans yapma gibi fikirleri de aklından geçirmen dogru olabilir. Şansın bol olsun.

Berkthagar ve vgsever bunu beğendi.
  5. vgsever

vgsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler D. wolf.Ege üni mezunuyum ingilizcemde iyi sayılır ancak bahsettiğin sınavları kazanacak kadar iyi değil.Ülekmiz üretim açısından berbat oldugundan ve ayrıca ar-ge çalışması hiç olmadıgından bizim gibi akademikk eğitim almış insanların burda şansı ne yazık ki çok az.Ama yapacak bir şey o da bu yaz kpss ye hazırlanmak :)

Sayfayı Paylaş