çiğ yumurtayı mixerde karıştırmak

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve erdoganeser tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erdoganeser

erdoganeser Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar ben son 2-3 haftadır bu karışımı yapıyorum .biliyorum çiğ yumurta zararlı ama şöyle yapıyorum; 5 yumurta beyazı , yarım bardak süt , yarım ölçek protein tozu ve 1 çay kaşığı bal'ı mixerin içine koyup karıştırıyorum. bıçaklı mixer de karıştırdığım için nerdeyse su kıvamına geldiği için vucut daha rahat kullanabilir diye düşünüyorum. ama yulaf yumurta karışımını tavada pişirmeyi de tercih ediyorum. doğrusu çiğ yumurtalı tarif biraz daha kolayıma geliyo.

2. Ati88

Ati88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Konya
    Dostum 2 tanede yumurtanın sarısını atsan fena olmaz.sarısındada bi miktar protein var ve bazı amino asitler sarısında. ben 3 tün 3 beyazını bal ve sütle shaclayip içiyom :)

3. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    Bende aynı seyi yapıyorum ama balsız vede daha az yumurta kullanıyorum.Istersen yumurta akının tozunu da alıp kullanabilirsin.

4. Ati88

Ati88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Konya
    Dostum Yumurta akının tozunu nerden nasıl bulcam. bence ballı denemelisin güzel oluyor

5. erdoganeser

erdoganeser Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ballı daha güzel oluyo yumurta tadı değil desırf protein tozu içiyomuş gibi oluyo

Sayfayı Paylaş