çevremde beslenmeyle igili saçma sorulardan bıktım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fsmy tarafından 6 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    hocam aslında ben de vej. olmak istiyorum ama yemek seçme açısından çok bir özgürlüğüm yok ailemle yaşıyorum. her et yiyişimde aklıma çeşitli düşünceler geliyor ama mecburen yiyorum başka çarem yok. sen soyaları falan nasıl temin ediyorsun acaba pratik bir yolu var mı bunun? kusura bakma öyle araştırmadan etmeden direk soruyorum ama aklıma gelmişken yazayım dedim.

Azi, lakers44 ve Danny Boy bunu beğendi.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili ardaschwarzeneg ;

Marketlerde bulunuyor soya eti-kıyması , zaten soya şart değil mercimek tarzı kaynaklarda olur :)

özelden mesaj atarsan daha fazla yardımcı olurum bu konularda :) hem bende senin yolundan geçtim aslında :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

lakers44 ve Azi bunu beğendi.
  3. mxhmxt44

mxhmxt44 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 5 aydır bende vg ile ilgileniyorum ben de çok şikayetçiyim bu konudan, supplementlerime insanların zehir muamelesi yapması da çabası, hiç kafanıza takmayın, her aynaya baktıgınızda gelişen vücüdunuzu görmek paha biçilemez bence.

Azi, fsmy ve Danny Boy bunu beğendi.
  4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    danny böylelerini takmamaya zaten çalışıyorum ama bazen cidden çok sinir bozuyorlar:mad:
    bir akrabam televizyonda dopingin zararları diye bir haber izlemiş beni arıyor;sakın içme onları(protein tozuna) zehirlenir ölürsünduh
    beni düşündüğünemi sevineyim,cehaletinemi kızayım bilemedim:)

5. brhmcr

brhmcr Guest

Aslinda kafaya cok takmamak lazim. Sonucta herkesin bilmesi gerekmiyor ve insanlarin agzi torba degil ki buzelim. Yolumuza birsekilde devam ediyoruz. Benim en sevmedigim sey beslenme veya idman konusunda tavsiye isteyip, begenmeyenler,Komik oluyorlar. Evime gelene de kapi girisinde supplement stogum hakkinda yorum yapmamalarini rica ederim , iyi ve ya kotu. Gerci Polaklar bu tur konularda anlayisli pek detayha inmiyorlar :)

6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Tepki göstermek yerine paylaşmak bazen daha etkili oluyor. Ben elimden geldiğince neyin ne olduğunu ve niye yapıldığını insanlara aktarmaya çalışıyorum. Özellikle iş ortamında bunun etkisini görüyorum. İlk başlarda niye, neden diye çok yadırgıyorlardı ama artık "senin protein saatin gelmedi mi?" diyorlar. :) Veya toplantıya gireceğiz, bak 2 saat sürer sen öğününü al istersen diyorlar. Hoşuma gidiyor. :) Kilo nasıl, verilir niye alınır, o gün öğlen çıkan yemeklerden hangisini niye seçtim. Bunları paylaştıkça insanlar doğruları kavrıyor. Ve geri bildirimini görüyorum. Bazen kulak misafiri oluyorum, diyetini öğrendiklerine göre değiştiriyorlar.

Tabi yontulması zor kişiler için hiç bir paylaşımım olmaz. Öyle işte, he, doğrudur, tabi diyip geçiyoruz çoğu zaman. Bırak bildiğini doğru sansın. Çünkü senin paylaştığın bilginin değerini anlayacak kalitede değil. Ona aktaracağın bilgiye yazık.

O yüzden karşımdaki insan biraz açık fikirliyse ona göre, geri kazanılması zor görünüyorsa ona göre tepki koyuyorum.

Bu arada dün birisi elindeki kocaman kolayı lıkır lıkır dikerken, "O içtiğin proteinler kimyasallar... Yazık ya valla sağlığına yazık..." dedi. Acıdı bana. :) Güzel bir anı oldu. :)

technical1967 ve fsmy bunu beğendi.
  7. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Extravaganza söylediğin şeylerin benzerini işyerinde bende yaşıyorum,ilk başlarda dalga geçenler,zamanla besinlerle veya kilo vermeyle ilgili öğrenmek istedikleri şeyleri soruyorlar,neyi niçin yediğini kavrıyorlar,yemekhanedeki aşçı bile beni anladı,saat 10 civarı kaç yumurta haşlayım diyor:)
    ama arada bir tanede çıksa insanı sinir ediyor,çünkü yıllar içinde benzer tepkileri almaktan dolmuşuz,ama senin söylediğin bazılarına hiç detaya girmeden ''doğru'' ''he'' gibi geçiştirici kelimeleri bende yerine göre kullanmaya çalışıyorum,ama zor oluyor:(

Danny Boy bunu beğendi.
  8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Flexor hocanın da zamanında belirttiği gibi, bu spor tam bir sabır sporu. Sadece gelişimi beklemek, gözlemek adına değil; sosyal hayatta attığımız her adım adına sabrımızı kuvvetlendiren bir spor.

O yüzden, çok takmamak lazım. :)

fsmy bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Arkadaşlar ;

Başlık biraz dertleşme başlığı odu ki bu çok güzel :) genelde bu sorunlarımızı anlatamıyoruz reel hayatta :)

Dün Başıma gelen bir şeyi anlatmak istiyorum ;

D: Danny
    A: A kişisi

A: selam , uzun zamanduır görüyorum sizi salonda , anabolık alıyormusunuz ?
    D: selam evet alıyorum nedne sordun
    A: hmm peki ne yiyorsunuz bu dönemde bende dusunuyorumda
    D: ben veganım .....( anlatıyorum yedıklerımı) ama sen ( burdada vegan degılse ne yıcegını)
    A: hmmm anladım o yuzdne gelısmınız baya dusuk kalmıs ( arkadas bunu soguk 46 kolu olna bana soluyor :) )
    D: sanırım kurden cok sey beklıyorsun ama oyle olmuyor mesela ben bayadır yapıyorum hala ıstedıgım gıbı olamıyorum
    A: tamam saolun ben o zaman et yerım daha cok buyurum , hem yaglanmam da
    D: onemlı degıl ( var ya burda kalkıp kafasını gozunu kırasım geldı ya hem soru soruyor bıd eukalalık yapıyor , sınır bozucu gercekten , ya gel sorda yanı neden sacmalıyorusn kı )

Yani bazen gercekten dayanılmaz oluyor , yani en cok koyanda elestırı işte o kadar proteın alınır mı yahu bne dusuk proteın alımını savunuyorum gunde 100-120 gr alıyorum yanı baya normalım bıde :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

technical1967, mxhmxt44 ve fsmy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş