çevremde beslenmeyle igili saçma sorulardan bıktım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fsmy tarafından 6 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar ben bu sporu çok seviyorum antrenmanları iple çekiyorum diyebilirim.fakat bu sporun beslenmesiyle ilgili çevredem aldığım tepkiler beni deli ediyor:mad:
    yok o kadar yumurta yenirmiymiş...yok daha yeni yemedinmi...onları yiyince noluyormuş...aptal aptal bakışlar aptal aptal sorular yorumlar,bıktım vallahi bıktım,artık çevremde birilerini kırmam an meselesi:(
    bu tür tepkiler sizde alıyormusunuz aldıyorsanız nasıl baş ediyorsunuzkafa_

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    tabikide :)

1-)sen şimdi onu yiyince kas mı olcak
    2-)o kadar yumurta yersen yumurlarsın
    3-)vucudunu geliştircegine aklını geliştir
    4-)Yemek yersen kas olmuyomu ?
    5-)sevgililer veya anneler ben o kadar kaslı erkek istemem(görende 1 yılda arnold olcak sanar)
    6-)kasın olsa ne olcak ben seni döverim
    7-)Çekemeyenler : senin kasından banane

daha tonlarcası hayatımızda :)

Ria, serrori, ravenss34 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ben gece yatarken protein içiyorum diye bana gülen arkadaşlar bile oldu.şu an konuşmuyorum hepsiyle.tek neden ne biliyormusunuz ? çekememezlik bu kadar basit

fsmy bunu beğendi.
  4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    çekemedikleri kesin,bi yandan imreniyorlar,bir yandan o kadar iradeli ve istikrarlı spor yapamadıkları için eziliyorlar...
    ayrıca kimisine açılıyorsun bak bunun için yiyorum falan diye anlamamakta direniyor,kimisi anlamaya dahi çalışmıyor ama aptal aptal yorumlara devam ediyor,say say bitmez ömür törpüsü:mad:

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    vallahi benim 1-2 tane belirli arkadaşım var.ikiside bu sporu yapıyor :D onun dışında öğrenciyi tatile girmeme ragmen büyük bir disiplin içinde gidiyorum ve günümün çoğunlugu yalnız geçiyor(yemek yapmak-antrenman-dinlenme vs vs ) kaptık bir kere bu vg virüsünü :)

Azi, celeron ve fsmy bunu beğendi.
  6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    işyerinde ektomorf bir arkadaşıma aslında bir enkaz olmasına rağmen özendirdim başlattım bu spora sırf vg üzerine muhabbet edecek bir arkadaş olsun diye:D
    ama bu toplumda metrekareye 10 göbeklinin düştüğünü düşünürsek her ortamda vg ci bulmak zor,napalım gülü seven dikenine katlanır artık:)

celeron bunu beğendi.
  7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    O arkadaşlar kıvanç tatlıtuğ veya popüler başka birini görünce dipleri düşer ne kadar kasli vs bilmem ney diye lakin bizlerden biri olunca hareketler tavırlar tamamen değişir örnek; çok şişmissin , 3 saatte bir yemek yenir mi , cok yersen göbek yaparsin vs vs Ama bilmezler ki o imrendikleri kasli adamlar kivanç hariç bütün günlerini bu işe ayiriyolar. Bunlarin aldıklar nefes bile zarar Allah ıslah etsin hepsini

fsmy bunu beğendi.
  8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    Herkes yapamaz bu sporu.zaten yapanların yarısı da yalan yanlış geriye kalanın da yarısı eh işte en son kalan %25 de her bildigini paylaşmaz

Azi, fsmy ve selim4141 bunu beğendi.
  9. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence hic tahammül edilmemeli.Yani o anda sanane diye lafı oturtmak hem sizi bu düsüncelerden kurtarır hemde karsınızdakı belki artık yaptıgı seylere son verir.Eğer bir arkadassa bu insan hic ona anlatma bile o bakıslardan belli neler hissetiği direk yollamak lazım oylelerini .Aynısına benzer benımde basıma gelmıstı arkadas ters ters konusuyordu sen sımdı boyle yapıyonda ne oluyon dıye dırek tavrımı o anda degıstırmıstım ve bastan belliymiş diklendi bana kavga etmiştik ama kurtulmusda oldum oyle cirkef insandan

Son düzenleme: 7 Temmuz 2012
    Azi, eludem ve fsmy bunu beğendi.
  10. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kıskanılmak güzel şey aslında,ayrıcalıklı olduğunu hissediyorsun ama karşıdakinin diline vurunca iş çığrından çıkıyor,tahammül zor iş...

Azi ve MyShadowKing bunu beğendi.
  11. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Umrumda bile değil artık acımadan cevap veriyorum, en son geçen hafta sen böyle nasıl yaşıyorsun şu vücuda bak şişmişsin abuk sabuk şeyler yiyorsun diye suratını buruştura buruştura beni eleştiren arkadaşıma dayanamadım çarşının ortasında tuttum tişörtünü çıkardım böyle olsam daha mı iyi senin gibi vücut olsa utancımdan aynaya bakmam ben dedim suratımda pis bir gülümsemeyle oda bozuntuya vermiyor saldık bu aralar kanka ya falan diyor ve o anı ömrü boyunca unutacağını sanmıyorum , sırf kıskançlığından dolayı laf söyleyenlere kesinlikle acıma ne hakediyorsa o cevabı ver

Beslenme konusunda zaten hergün en az 5 kişi laf diyor, hamburgerini yiyip gelmiş elinde kola ağzında sigara o kadar yumurta zararlı kendine gel diye arkadaş ortamında bana laf sokuyor, bir kere bu adamda zaten kafa yok hayatta izleyici konumundan öteye geçememiş pasif birisi buna laf anlatman imkansız o yüzden anlayacağı dilden konuşacaksın milletin içinde vücudunun iğrençliğinden girip yaşam tarzının kalitesizliğine kadar ne varsa yüzüne patır patır söyleyeceksin sonrasında naparsa yapsın ister gelir benimle spor yapar ister gider sıradan bir vatandaş gibi izlemeye sadece laf yapmaya devam eder böyle insanların ahbaplığına ihtiyacımız yok,

Spordan anlayan, belli bir seviyeye gelmiş birisi beni eleştirse oturup bakarım kendime ne yapmışım diye, ama yok anasını satim yok adamda 27 santim kol var 100 cm göbek var poposu pantalondan geçmiyor gelmiş bu kadar spor yapılırmı, o kadar dikkat etsem ben bile manken olurum, onca şey yenirmi, buna paramı dayanır,bu kadar kasma rahat ol kızlar kası sevmez, Allah hepimizi böyle insanlardan korusun

Son düzenleme: 9 Temmuz 2012
    Ria, selim4141, StormBlast ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    en iyisini yapmışsın hocam :D aklımda bulunsun bende yaparım bunu :D hyper_hyper_

13. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Yakın arkadaşlarım yemek alışkanlığımı kabullenmiş durumda, o konuda sıkıntım yok ancak iş hayatında vs. birileriyle yemeğe çıktığımız zaman ekmek, yağlı et, fazla karbonhidratlı yiyecek, asitli içecek ya da yemek sonrası tatlı gibi şeylerde seçici davranınca herkes bana cins biriymişim gibi bakıyor ya, işte bu insanı gerçekten çileden çıkarıyor. Her iş yemeği, benim için nasihat seansı oluyor. Aaa nasıl öyle kilo verdin? Nasıl böyle toparladın vücudu vs. gibi sorular eşliğinde benim anlattığım tarzdaki beslenme düzenini onaylayıp, kolalı içecekleri, ekmekleri, lavaşları, kızartmaları götüren insanlarla içiçe oluyorsun mecburen.
    Sabah kahvaltısında köşedeki börekçiye uğrayıp 2 liralık börek ve çay ile kahvaltı yapmak yerine evden gelen 4 yumurta, 100 gram kadar lor peyniri, biraz zeytin, domates ve yeşil çay ile kahvaltı yaptığımda da sanki komik bir şey yapıyor muşum gibi davranışlarla ve hafif tebessümle karşılanmak insanların ne kadar cahil olduğunun en açık örneği.
    Bendeki değişime imrenerek; arada sırada "Aslında ben de yemeği biraz azaltsam, bak çok değil, azıcık azaltsam toparlarım kendimi. Ben çabuk kilo veriyorum." diyen 175cm boyunda, 95 kilo ve 100 cm'den fazla beli olan adamların da bilge fikirlerini dinlemek de cabası!

Azi, fsmy, Rinkushichi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    yumurta yiyorsun ordan bakıp diyorki;aslında ara öğünlerde meyve yiyeceksin demezmiduh

15. ronaldo99

ronaldo99 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saçma sorular bitmez..
    sağlıklı besleniyoruz. düzgün bir vücuda sahibiz..
    bizi çekemeyenler laf atıp tutarlar anca ..
    asıl ben onlarla dalga geciyorum :)))

fsmy bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Arkadaşlar ;

Hadi siz yine garip sorular ile karşılaşıyorsunuz , peki ben ne yapayım bana gelen sorular saçma değil resmen akıl salığı göstergesi gibi ,

Birkaç örnek ;

D: Danny Boy
    a: A kişisi

a: selam ne yiyorsun ?
    d: a ben mi soya kıymalı mercimek ,
    a: a neden hastamısın
    d: yok hayır spor yapıyorumda o sebep ile proteinli ve kaliteli beslenmeye çalışıyorum
    a: e o zaman et yesene
    d: ama ben veganım yani hiçbir hayvansal ürünü tüketmiyorum
    a: nasıl yani hiç mi yemiyorsun
    d: evet hiç yemiyorum
    a: canın istemiyor mu
    d: hayır neden istesin ki
    a: peki doğuştan mı
    d: ( sinirleniyorum ) sence annem süt yerine ot mu verdi tabii kide doğuştan değil mümkün mü sence
    a: etten mi tiksiniyorsun
    d: hayır tiksinmiyorum
    a: o zaman neden yemiyorsun
    d: felsefik bir seçim ruhsal bir durum gibi düşün
    a: hep böyle mi yiyorsun
    d: evet her gün
    a: ama çok iğrenç hem bence o kadarda kaslı değilsin , kolunu göstersene
    d: ne gerek var ki boşver
    a: hadi ya dannnnyyy noluurrr görmek istiyorum
    d: iyi tamam ( kolumu sıyırıyorum genelde bol eşyalar giydiğim için biceps pozu verıyorum tek kolumla)
    a: oha ya çok abartmışsın bence çok iğrenç çok büyük
    d: ..... benim dersim var görüşürüz sonra , bu arada iğrenç olan benim kolum değil senin estetik anlayışın by

-------

D: danny
    B : b kişisi

B : o ne öyle
    d: a bu mu protein keki
    b : aa ne kadar garip ne var içinde
    d: soya proteini ve normal kek malzemeleri işte , istermisin
    b : ıyy çok iğrenç bence boşver
    d: yok güzeldir al ya
    b : sen neden yiyorsun ki
    d: protein için
    b : et yesene
    d: ben veganım ( ulan yine başladık )
    b : aaa ne kadar garip
    b: proteini nereden alıyorsun
    d : mercımek tarzı besınlerden bak cantamda öğünlerim var
    b : ıyyy dannyy evden mi yemek getiriyosun
    d : evet neden ıy
    b : ne bılım evden ya
    d : bence senin dısardan yedıklerın çok saglıksız bu sekılde form tutmak daha kolay
    b : e sen lezzetsiz yemekler yıyorsun o zaman hep dımı et yok ya
    d: hayır ne alakası var tek lezzet verne et mı , doğa ana bırbır cesıt guzle meyveler yaratmıs sebzeler var
    b : yok ya bence çok ıgrenc bu veganlık
    d: neyse senın gorusun tartısmayalım bence :)
    b : :) tamam
    d: ben eve gıdıyorum al bır parca kek bugun serbest gunum ben yaptım begnırsın hem proteını yukske al al
    b : iyi tamam :) ( alıyor bır parca kek ) bu arada gercekten cok garıp bırısın :)
    d: gorusmek uzere :) by

4-5 dk sonra tel calar

d: alo
    b: dannyy sen supersin ya
    d: ne oldu anlmadım
    b : ya bu kek muthıs haftaya da yap ve sadece bana getır
    d: begendın yanı
    b : evet hemde cok ınanılmaz ya :)
    d : onemlı değıl afıyet olsun :)

yanı kısaca insanlar aslında çok ön yargılı :(

Saygılarımla , Danny Boy ...

kemaldonado, celeron, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    kimin ne düşündüğünü hayatım boyunca pek kafama takmayan biri olarak çok mutluyum. millet konuşurda konuşur. mesela yumurta yerim niye2 tane yemiyorsun napcan 5 taneyle diyor. boyle oldumu sanane diyorum yollayıveriyorum konuşmaya değmez. sanane ya!! bu yumurta zararlıysa bu beni bağlar. bunu diyen adam sigara kullanıyor. ve ben asla sigara içerken onun başına dikilipte içme zararlı o demedim. ama o benim yiyeceklerime sporuma zararlı diyor :D

bir keresinde burger king e gittim kız arkadaşımla birlikte. e tabi haliyle zararlı bişey yiycez ama o hafta hiç kaçamak yapmadım o açıdan içim rahat yiyelim bari dedim. bu arada çok fit bir durumdayım. sağım solu şişman insanlarla dolu. hepsi deli gibi bunları yiyorlar. sipariş için sıradayız. şişman arkadaşlar genelde küçük menüler söyleyerek kendilerini kandırıyorlar :D yani yediğini değiştirmek yerine küçültüyor. sanki fast food olma gerçeği değişmeyecek. herneyse çoçuk menüsü sipariş etti bir tane. bende en buyuk burgeri sipariş ettim :D tripple whoopper menu. döndü bir bana baktı. nasıl yani hocam dedi. seviyorum hamburgeri napayım dedim. baktı kaldı. yerkende izliyordu koca hamburgeri yiyipte o şekilde görünmem onu etkilemiş olsa gerekki ertesi gün bizim salona yazıldığını gördüm :)

aslında vg sporunu yapanları butun insanlar bazen yuhalar bazen fesatlanırlar bazende takdir ederler. her üç ihtimalde sizden etkilendiklerini açık ve net ortaya koymaktadır.
    söylenenlere kulak asmayın derim. sadece sporunuzu yapın. göreceksiniz bir süre önce sizin kaslarınızla dalga geçenler patır patır spor salonunuza dökülmeye başlar. niye mi ? aklın yolu bir çünkü. biz sadece iyi örnek olalım yeterlidir diyorum.

celeron, Azi, fsmy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    danny senin vegan olman işini dahada zorlaştırıyor bu tür saçma yaklaşımlar yapanlara karşı,allah kolaylık versin.

ben aklısıra dalga geçmeye çalışanlara dahada sinir oluyorum:mad:
    ama onları bozup aslında beslenme konusunda kendinden bin kat bilgili olduğunu görünce,suratında oluşan ifade aynen böyle :eek:

Azi, celeron ve Danny Boy bunu beğendi.
  19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili fsmy ;

Bu tarz insanlar hep oluyor aslında pek takmamak gerek diyeceğim de mümkün değil , çok sinir bozucu çünkü ,

Herkesin başına geliyordur , elinde sigara ile ya bırakınca sarkıyor diyen mi dersin , içki masasında ya aga ben öyle sıkıya gelemem hem o aldığın iğneler çok zararlı diyen mi dersin daha neler neler ,

Benim bir arkadaşım yüzme sporuyla uğraşıyor , bu arkadaş tam bir yeşil aycı ve tam bir vegan ve sağlıklı beslenme hastası birisi :) bana bazen kızar mesela yahu o aldıkların çok zararlı bak gerek yok öyle ilaca falan diye bende haklısın diyorum çünkü adam örnek birisi ve örnek bir yaşamı var , adama desem ki sen daha mı iyisin evet dicek :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

selim4141, fsmy, lakers44 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. celeron

celeron Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonunda spor hocaları supplement kullanmalısın yoksa bütün emeklerin boşa gider şeklinde konuşuyorlar. Sizce bunu ne kadar kafaya takmalıyım. Salonda daha 1.ayımı doldurdum.Beslenmeme mümkün olduğu kadar dikkat ediyorum biraz maddi sorunlar var fakat elimden geldiği kadar günlük protein ihtiyacımı karşılamaya çalışıyorum. Bu sporu boşa yaptığımı ifade eden o cümleyi duymam beni endişelendirdi, 1 ay gibi kısa bir sürede kendimde farkedilir derecede değişim olduğunu gözlemledim bu na rağmen supplement konusu kafamı karıştırıyor, bu konuda sizlerin düşünceleri nelerdir? ( supplementleri de beslenmeye kataraktan bu konudan yararlanmak istedim lütfen hoş görün)

Sayfayı Paylaş