Üstsüz Çalışma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mestano tarafından 29 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bence sağlık motivasyondan herzaman önce gelir çünkü sağlıklı biri kendini motive eder
    kendini motive ediceksin diye sakatlanadabilirsin
    üstsüz çalışmak vucudun ani soğumasına etkendir heleki ağır çalışmalarda bu ani soğuma sakatlanmaya yol açar çalışıken adeleyi sıcak tutmak çok önemlidir. motivasyonu iyi ısınmış bir vucut disiplinli antremandada bulur.

castorpollux bunu beğendi.
  2. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Ben bu konuda bir test yapmıştım. Askılı t-shirt le çalışırdım sürekli. Fakat bir gün normal kollu t-shirt giymiştim. İnanın (schwarzxxl bilir) o gün daha fazla kiloyu daha rahat basmıştım.

Ne alakası var diyebilirsiniz belki ama schwarzxxl hocam ile birlikte, flexor hocamın söylediğini düşünmüştük. Yani kaslarım ani soğumasından kaynaklandığını ve performansın düştüğünü anladık.

3. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Bence üstsüz çalışmak Türkiyede kesinlikle gereksiz birsey .. Profesyoneller haricinde cevremizde bu yaptı bende yapmam lazım diyen insanlar cok . siz cok iyi bir vucuda sahip olabilirsiniz ama salonda calısan diger insanlarda cıkartabilirler buda kıllı yağlı vucutlar düşünürsek cok itici olur .. İlla bayanların olması gerekmiyor .. Ben bi erkek olarak bu tarz seylerden rahatsızlık duyarım . Ha süper define vucut olur insan ona hayran bakar ama diger turlusunude düşünmek lazım .

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bu işin ince bir ayrıntısı
    Adelenizi sıcak tutun sevgili dostlar bunun çok yararını göreceksiniz motiveyi gelin yazın denizde yapalım :)

diez bunu beğendi.
  5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bence üstü çıplak dolaşan erkekler vücut geliştirme salonunda çok da ilginç durmaz. Orası V.G. salonudur ve orada V.G. çalışılır. Oraya gelen kişi bunun bilincinde olmalıdır.
    -Hayranlıkla bakmak yerine örnek alıp,motive olmak bence daha faydalı olur..

Mestano bunu beğendi.
  6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    üstsüz çalışırken birde şöyle bir durum var.hava biraz serin üstsüz çalışıyorum acaba üşütürmüyüm,kaslar soğudumu,kollarım soğuk,terim soğumuş hastalanırmıyım düşüncesi insanın kafasını kurcaladğı için antremana tam anlamıyla konsantre olamama durumu var.
    Ama yazın 40 derecede isterseniz şortsuz bile çalışın;)

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    40 derecede asıl üst lazım o zamanda dışarı atılan teri geri emmemesi için çok önemli aslında

8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Flexor;atılan ter geri nasıl emilir? Yani tekrar vücuda girer manasında mı kullandın bu cümleyi? Tam olarak anlayamadım...

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle GYM sözcüğünün köklerine bakalım, GYM sözcüğü, antik yunancadaki Gymnos sözünden gelmektedir, bu kelime çıplak anlamına geliyor. Gymnasium ise, "çıplak olunacak yer" anlamına geliyormuş.
    Yani soru GYM'de çıplak çalışma olsa, aslında olayın özü mekanın adında gizli bile denebilir :D
    Tabii maalesef gym'lerde her zaman define vücutlu apollon, adonisler çalışmıyor, bulk ama mutlu bir çok adam var, bunların terli vucütlarının bench üzerinde bıraktığı izlerin üzerine uzanıp çalışmak insandaki spor aşkını bir daha geri gelmemecesine öldürebilir.
    Define bir adam, üstsüz kol çalışsa, bu insanda eşsiz bir motivasyon yaratır, ama bunun ayrımını yapamayız, bir tane Hakan79'a karşılık her salonda en az on tane kıllı ve yağlı insan olduğu düşünülürse, en iyisi herkes giyimli idman yapsın :D

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Kasım 2007
  10. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Senin bı spordaki tarih bilginden faydalanmak isterim karasan, böyle üstsüz çalışan, üstsüz çalışmayı seven, bu konuyla ilgili fikirlerini beyan eden Vg ci bildiklerin var mı?

11. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Aylar öncesinden Karasan'ın sorumu yanıtsız bıraktığı konu:D
    Şimdi yeniden döndüm, 2008 Vg açısından kötü geçti, çünkü yapamadım, zaten hafif bulktum, zaman içinde iyice şiştim ancak son 1,5 aydır antremanlara başladım. Tabi ilk ay uzun kollu, kışın bile adamı terletecek kıyafetlerle. Hala onlarlayım ama zaman zaman antreman sonuna doğru üstümdekini çıkarıyor ve altımdaki kolsuz tişörtle kalıyorum. Bu gidişle 5-6 ay sonra sadece şortla antreman yapıcam:D:D

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bende antrenmanda ilk önce uzun kolla başlarım, bazen kafama eserse kolsuz tshirtle başlarım...birde şu var, uzun kollu giyindiginde vücut yapılan hareketleri nispeten daha az hissediyor, bu benim dikkatimi çekti..ben kolsuz antrenman yaparken, çok hissedyorum, ama uzun kolluyken sanki birşey yokmuş gibi..acaba şöyle birşey mi oluyor?..vücut o an üzerindeki uzun kollu tshirt, vücuda ilave olarak bir kütle gibi düşünüp , mesela üstsüzken 130 omuz ölçün varsa üstlüyken 132 cm gibi diye vücut daha fazla bir kütle olarak düşünüp, o agırlıkla doymuyor mu diye düşünüyorum bazen...ben , hareketleri olabildigince yedirerek yapmaya çalışırım hep, ama uzun kolluyken bir türlü kaslarımın çalıştıgını hissedemiyorum, bu yüzden hemen uzun kollluyu cıkarıp, kolsuz tshirtle hemen devam ederim antrenmana......

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Aslında hissetmekte görme duyusunun payı oldukça yüksek bence.
    Uzun kollu idmana çıkınca kasları göremediğimizden psikolojik olarak hareketi hissedemiyoruz bence, aynı problem bende de oluyor.
    Bunun yanında uzun kollu giyince, çalışan kasın çevreden aldığı uyaranlar daha fazlalaşıyor. En başta uzun kollu kıyafetin kaslar üzerinde yarattığı sürtünme hissi var.
    Ve vücudun herhangi bir noktası ne kadar çok çevresel uyarıcıya maruz kalırsa, içlerinden birine odaklanması ve hassasiyet kazanması zorlaşıyor.

Yani sorun tamamen psikolojik bana kalırsa.
    Yoksa gelişme aynı gelişme.

14. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    aslında o gün atremanımda hangi programı uygulayacaksam ona göre kıyafetler hazırlarım ...mesela cardio yada bacak yapacaksam uzun kollu bol seyler giyerim göğüs çalısacaksam ya dar t-shirt body yada askılı bişey ,, kanat sırt veya omuz çalışacaksam çapraz askılı atletlerden giyerim..
    çünkü kaslarım çalışmasını görmek beni daha verimli çalışmaya teşvik ediyor.. üstsüz herzaman çalışılması insanı biraz sıkabilir çünkü gelişimi takip edemeyebilirsin ama 2-3 ayda bir çalışmak hem alışılageldik olmadığından daha bi gaz getirecek(büyüme açısında) hemde hastalıklara meydan vermeyecek

15. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Body için gardorap yapmışsın Bosnak sen:D

16. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Vücudu fit olan biri için gayet haz verici ve harekete daha candan yapmaya neden olacak bir etki yapacak olsa da biraz göbeği olan ve definik olamayan biri için pek tercih edilmeyen ve edildiği takdirde de motivasyon aracı olmayan bir durumdur. Benim salonumda kimse üstsüz çalışmaz, Salona gelen 3-4 bayan arkadaş var sadece. Bizim salona pek uygun olmaz ve abilerimiz tarafından hoş karşılanmaz gibime geliyor.

17. dvrzener

dvrzener Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim için yağmurlu havada spor yapmak gibisi yok. Ne zaman Ankara hava durumuna baksam ve yağmurlu bir hava görsem spor salonuna yürüyerek giderim ıslanmak için. Bazılarınıza yanlış gelebilir ama bu hareket beni ferahlatır ve enerji verir.

Sayfayı Paylaş