Ürik Asit-Gut Hastalığı-Protein Fazlası

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ZephyR tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar, bugün kan testi yaptırdım.Ürik asit ve alkalen fosfataz yüksek çıktı bunlar protein fazlalıgına baglı olan şeyler sanırım...Biliyorsunuz hergün tavuk kırmızı et balık ististanasız tüketiyoruz.Kan sonuclarını aldıktan sonra doktor eti keseceksin yoksa gut olursun sen bilirsin dedi.Ne yapmam lazım sporada ara vermek istemiyorum.çok kötü bir durumdayım şuan [​IMG] C vitamininin ürik asiti düşürdüğü soylenmiş bir çok yerde işe yarar mı acaba.Günde 5lt su tüketmeme rağmen yüksek çıktı kafa_

2. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    herkesin ürik asit seviyesi normal galiba ya da kimse dikkat etmiyor hiç :)

3. TrucKer

TrucKer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Doktor
    Yer:
    Antalya
    Alkalen fosfataz çok değişken bi enzim, onu çok fazla takma kafaya eğer normalin 2 katı yüksekse araştırılması lazım. Ürik asite gelince ürik asit değerin kaç olursa olsun yüksek çıktığında ilaç kullanman gerekir, öyle et yemeyeceksin bilmem ne diye bişey olamaz.. bende genetik ürik asit fazlalığı var yıllardır ürik asit için ilaç kullanıyorum ama etimden sütümden yumurtam dan asla geri kalmıyorum, sonucta o kandaki ürik asitin çözünüp böbrek yoluyla atılmasını sağlıyor.. bunu vücudun kendi başına sağlayamıyorsa ilaç sağlıyor bukadar basit.

ZephyR bunu beğendi.
  4. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ilacın adı nedir hocam? 1ay ara verdim spora 1ay sonra tekrar olcturecigim degerleri bakalım ne olacak? 1ay sonra sorarım doktora o ilacı. Sizin ürik asit degeriniz hangi seviyelerde? bahsettiginiz ilac surekli kullanılması gereken bir ilaçmı yoksa yukseldigi donemlerde mi kullanılıyor

Sayfayı Paylaş