Ön kol dirsek ödem

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Sedatkrkrt tarafından 15 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sedatkrkrt

Sedatkrkrt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar benzer sorun bende de oluştu. Dirseğin iç kısmı ve be bicepsin bitiş tarafında pazunun yani bitiş tarafında kızarıklık oluştu. Bende doktora gittim pazunun bitişinde ve dirseğin iç tarafında zorlamaya bağlı ödem oluşmuş 2 hafta ara ver sonra hafif antremanlarla başlarsın dedi. Benim şuan 1 hafta oldu ama psikolojik olarak kendimi rahatsiz hissediyorum 2 hafta ara çok degilmi. Antrenman sırasında engellemiyordu ancak son zamanlarda sırtta row hareketinde çekişte sol dirseğin içi ayrilacakmis gibi oluyordu. Antrenman sonrasında ise kolum bükülü kaldiginda açarken küt diye bir ses cikio aciliodu yani ısındiginda sorun yoktu. Doktor buz ve ilaç tedavisi dedi 1 haftadir uyguluyorum kolum daha iyi durumda diyebilirim. Sizce bunu aldiris etmeden baslamalimiyim vucutcu diye bir forum var orda birisi kendiliğinden geçer yazmis birisine sizin düşünceniz nedir boyle sakatlik gelen atlatan varmı???

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Doktorun dinlen dediyse MİNİMUM 2 hafta dinlendir. Daha büyük sakatlık yaşayıp 2-3 ay ara vermektense 2 hafta ara ver. Hiçbir şey kaybetmezsin. Sonra birden değil hafif hafif başla. Düşük kilo çok tekrar yaparak oradaki küçük kasları da güçlendirmelisin. Isınmadan ağırlıklara ASLA AMA ASLA girme. Geçmiş olsun

3. Sedatkrkrt

Sedatkrkrt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Saten başlamadan 12.5 kilolarla felan 10-12 tekrarlı 1-2 set ısındırıyom göğüs için örneğin. Perşembe başlıyacam savaş cebeci prog. uyguluyorum şuanda agır kilolarla çok set yapıyorum ona başladım hacım aldım eskisine göre ondan bırakmakta istemiyorum. Örneğin 4 set 10 tekrarlı prg. donmek ıstemiyom hacım artısı fazla olmuyo gibiydi ilk 3-4 ay öyle çalışmıştım. Senin program nasıl ve dirsekle ilgili sorun yaşadınmı daha önce?

4. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Ben 1 aydır antrenman yapamıyorum omuz yüzünden, 10-15 gün sonra ufaktan başlayacağım

5. Sedatkrkrt

Sedatkrkrt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    geçmiş olsun kardeşim bende bu perşembe başlıcam inşallah bir sıkıntı çıkmaz yeniden

Nanza bunu beğendi.
  6. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    İnşallah sana da geçmiş olsun

Sedatkrkrt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş