Ön Kol adele kopması ve kesik oluşması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Kaplan_Baba tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kaplan_Baba

Kaplan_Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar, ismim Gürhan
    33-istanbul
    Foruma yeni üye oldum ve okudum çokta güzel makaleler var emeğinize sağlık...

Ben çocukluğumdan beri sporla iç içe yaşadım,Full contact şampiyonluklarım vardır.13-14 yaşında body building sporuna merak saldım ve başladım.17-18 yaşına kadar azar azar çalıştım daha sonra ciddi idmanlarla oldukça irileştim ve spora devam ettim.

Talihsiz bir kaza yaşadım.İçi boş dev bir akvaryuma ayağım takıldı,çarptım ve akvaryumla beraber yuvarlandım.Kırık kocaman bir cam parçası sol ön koluma girdi.Kemik dahil ne varsa parçaladı.Yani utanmasa koparıp götürecekti.

Bu kaza olalı 2-2.5 sene oldu.Şu an sakatlığım geçti sayılır.Hatta yara izi bile 1/3 oranında küçüldü.Kolum idmanlara hazır hale geldi bile diyebilirim.Fakat benim korkum ağır idman yapamamak.
    Eski vücudum ne yazık ki kalmadı.Kullandığım ilaçlardan karaciğerim biraz tahrip oldu.

Şu an hiçbir sağlık problemim kalmadı çok şükür.Fakat salona gidemeyeceğim vaktimin olmamasından dolayı.

Evimde sadece 2 adet dummbel var,kilosu ayarlanabilen
    Evde çalışmam şu an bana faydalı olacak mıdır sizce? Nasıl bir program takip etmeliyim? Bana şunları şunları yap diyecek bir arkadaşımız varsa lütfen yardımcı olsun.
    Yoksa ben klasik hareketler yaparak çalışırsam belki sakatlarım kolu.ilk ay şu hareketleri yap vs. gibi birşeyler yazın,moralim çok bozuk çünkü bu konuda.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Roboroach

Roboroach Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun. Allah korumuş.
    Kolunu görmeden yorum yapmakla sana zarar vermiş olabiliriz. Bence bir uzmana kolunu gösteripte ondan bir program istersen daha faydalı olur düşüncesindeyim.
    Selametle. Tekrardan geçmiş olsun

Kaplan_Baba bunu beğendi.
  3. Kaplan_Baba

Kaplan_Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim en yakın zamanda resim ekleyeceğim
    Zaten ilk başından beri bakan doktorum şu an idman yapabileceğimi söyledi,ama dikkat etmemi de ekledi tabi.Mesela bana dedi ki bir sporcu arkadaş,kesinlikle barbell curl çalışma sadece sırt idmanı ile bicepsleri çalıştır baştan

Başka bir sporcu arkadaşımızda sadece wrist curl çalış başkada bişey yapma dedi,arada kaldım yorumlardan.Hazır böyle bir site bulmuşken yazayım dedim.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda Flexor'un hazırladığı evde dumbbell ile çalışma programı mevcut fakat sizin durumunuz özel ve dikkat edilmesi gerek bir durum..geçirmiş olduğunuz talihsiz kazadan dolayı bu platformda sizi doğru yönlendirmeye çalışırken birçok insan tarafından yanlış yönlendirilebilirsiniz ve bu sizin için potansiyel bir risk..

ameliyat sonrası rehabilitasyon dönemi için doktorunuz güçlendirme, adaptasyon hareketleri vermiş olmalı..bunlardan bir süre şaşmamalı ve daha sonra mevcut body programlarını yine doktoruzun izni olmadan yapmamalısınız..
    imkanınız varsa spor hekimi ile istişare etmenizde fayda var..

forumdaki mevcut program
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html

geçmiş olsun..

ALPEREN ve Kaplan_Baba bunu beğendi.
  5. Kaplan_Baba

Kaplan_Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    http://img111.imageshack.us/my.php?image=scar1mv4.jpg

http://img111.imageshack.us/my.php?image=scar2by9.jpg

Resimleri ekledim arkadaşlar , şu an yara ufak görünsede bu iyileşmiş hali sonuçta.

Evde tek bir dummbeli 25 kiloya ayarlayıp rahatça yana açış hareketini yapabiliyorum.15 kilo ile french triceps hareketini yapabiliyorum.Esnemelerde de problem olmuyor,fakat yara olan yere parmak ucu ile dokunduğumda muazzam bir zonklama oluyor.Gördüğünüz gibide o kısımda kemik yarılmasından oluşmuş bir oyuk var.
    Benim tek derdim adelenin tekrar kopmaması.Doktor sağlam göründüğünü ama yine de dikkat etmemi söyledi.Belki bu tarz bir problem yaşamış arkadaşlarımız varsa onlarda lütfen görüşlerini bildirsinler.

Herkeze saygılar,sevgiler.

6. Roboroach

Roboroach Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşa katılıyorum. Ama fazla ağır yüklememelisin bence. En azından başlangıç olarak fazla ağır olmamak şartıyla arkadaşın verdiği evde dumbbell ile çalışma programını uygulamalısın. Selametle..

7. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın kaplan baba, resimde gördüğüm kadarıyla lenf damarı tarafından yara açılmış bu yara sonucu herhangi bir zedelenme oldumu? baş parmağınıza bağlantılı bu damar koltuk altınıza kadar ilerler vucuda yayılır. yani demek istediğin hareket kabiliyeti ve duyu iletişimde bir soyun yok değilmi? odakarda kötü kesik gibi durmuyor.

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    resimlerinizi inceliyordum da döğmeniz olmasa daha iyi farkedilecekti.

9. Kaplan_Baba

Kaplan_Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    selam atakan
    şu an çok şükür iyiyim fakat tedavimde iyi yapıldı damar ile ilgili bir problem yok , fakat dediğim gibi şu an 1/3 oranında küçük duruyor yara. Her geçen gün iyiye gidiyor tabi,çünkü hiç idman yapmadım ve baş parmak dibi ile iç dirseğe denk gelen kısımdan sürekli masaj yaptırdım.Her akşam hatuncum sağolsun kahrımı çekti :)
    Resimler cep telefonu ile çekildi sanırım biraz düşük kalitede , kısmetse yarın öbürgün gibi iyilerini eklerim.Lazerle çizgi gibi oldu zaten ilk başta çok geniş duruyordu.Tabi kazanın olduğu zaman 120 kilo civarındaydım ve önkollarım Temel reis gibiydi :) şimdi 110 kiloyum kaslarımda ne yazık ki azaldı hafif göbeğim bile var :)

atakan_irresistable bunu beğendi.
  10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    eğer lenf damarınız da sorun yok ise antrenman yapmanızda sorun yok. baş parmağınızı rahatça oynatabiliyorsanız problem yok demektir.
    fakat,

baş parmakla dirşek arasındaki yere masaj yaptırdım demişsiniz masaj doktor tavsiyelimi çünkü lenf damarın hattıdır o bölge.

11. Kaplan_Baba

Kaplan_Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    tabi doktor tavsiyesidir masaj.

Şu an inanın boğayı yatırırım yere,o kadar da kuvvet var kolumda , fakat korkuyorum malum etten kandanız bir anda bir atar adele yığılırım oraya

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    konuya tam vakıf olamadık kaplan bey sorun ne idi ne olduğunu bilmiyoruzki düzelip düzelmediğini anlasak bence bir doktora görünmenizde fayda var.

sadece kasınızda zedelenme olduysa bir şakınca olmaz. bence tekrar bir kontrolden geçmenizde fayda görüyorum.

13. Kaplan_Baba

Kaplan_Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    doğru söylediniz aslında başlığa yazdım diye unuttum :) esas konu Brachioradialisin ufak bir bölümü,Flexor digitorum superficialsın ise komple kopması ve yerine dikimidir.2,5 sene geçti ameliyatın üzerinden

14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın kaplan baba brachialis deseydiniz bırakın ağırlığı her faaiyetiniz zorlanırdı. brachialis boyundan ulnaris ve radials olarak ayrılır. bizim konumuzla alakalı radials üst koldan ön kol ve el bileğine kadar önkol kaslarınız arasında devam eder ve burdan nabız alınır.sorumuzla alakalı olarak yukarıda yazdığınız kaba taslak olmuş herhalde doktorunuz anlayacağınız dile getirmiş.

brachialis/radials/Brachioradialisin damarınızda ve kaslarınız hasar aldımış bunlar genellikle kemik kırılmalarında olur. peki cam kolunuza girdiğinde parça kalmış olabilir. bunula ilgili el bilek kol grafisi çekildinizmi. altı 1 yıl sonra nükseder. ve ellerinizde hissizleşme ile birlikte cam tehlikelidir sayın kaplan baba. şuanlık bir sorun yok dedikleriniz kadarıyla sadece kaslarınız zarar görmüş şimdiye kendini toparlamıştır.

ama yinede ortopediste gözükseniz daha iyi olacaktır.

saygılarımızla body forum arkdaşlar.

Sayfayı Paylaş