Ö.S.S 2007 ye Gircek Tüm Üyelerimize Başarılar Diliyoruz.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 16 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    ARkadaslar bildiğimiz gibi yarın öss yapılıyor ösym başkanı bu sınavın gecen yılkinden daha kolay olduğunu açıkladı.

ÖSs ye gircek tüm üyelerimizin ALLAH yardımcısı olsun iyi bir puan alıp istedikleri bölüme yerleşmeleri dileğiyle.

Ben öylesine kendimi denemek amaçlı gireceğim.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    herkese basarilar,giren herkes cok sakin olsun bence bu sinav da en buyuk dusman heycan,unutmayin bu sinav dunyanin sonu degil,herkese tekrar tekrar basarilar...

3. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Sınava girecek arkaşalara hayırlı sınavlar diliyorum.Benim gibi şenlik olsun diye giren arkadaşlarada iyi seyirler diliyorum ve bol şanslar belki çalışkana denk gelirizde bişeyler yakalarız:D

4. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Oss ye girecekler şu an uyumuştur ama okuyan için soylim kurşun kalem alsınlar yanlarına sınav bitince kalemi kırıp masanın üstüne koysunlar herkes boyle bir protesto duşunuyor
    Herkese başarılar

5. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle sınava giren herkese başarılar diliyorum ve belirli tavsiyelerde bulunmak istiyorum sınavdan 1 saat önce yarım kg tam yağlı süt ile 3 yemek kaşığı bal tüketilmelidir bu bağırsakların yanı sıra beyinide çalıştırır. bağırsaklarla ilgili sinyalleri yollarken bilgi yolları açılır zekada açılmış olur. sonrasında 2 adet muz ve yarım saat sonrasındada bol acılı yarım kg çiğ köfte yenir ve sınava girilir. :)

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    He rkese başarılar kendinize güvenerek yapacağınız her işte başarı sağladığınız gibi bu sınavdada kendinize güvenin saydamın dediği gibi dünyanın sonu olmadığı gibi sınavında sonu değildir

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    flexor sınav bitti:D

umarim herkesin iyi geçmiştir.

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    4 kez öss ye girmiş ve 4.sünde oldukça güzel bi yer kazanmış birisi olarak Öss hakkında düşüncelerim şunlar.Bi kere ilk 2 sınava girişim tamamen geyikti onlardan birşey beklemedim zaten.3.sınavımda biraz hazırlık yaptım,aklım başıma geldi ama ucundan kaçırdım.4.girişimde ise oldukça iyi hazırlandım ve kazandım.Şimdi Öss'ye hazırlanan arkadaşlara tavsiyelerim (eğer dişe değer bi yer kazanmayı düşünüyorlarsa)

Sınav sonucunuz olumsuzsa vakit kaybetmeden yavaş yavaş çalışmaya başlayın.Unutmayın milyonlar yarışıyor ve birçok insan çalışmaya başlamak için eylülü ekimi bekliyor.Eğer siz yazın günde 1-2 saat çalışmaya başlamış olursanız hem Öss ye çalışmaya alışmış olursunuz,hem de bu yarışa birçok rakibinizden daha önce başlamış olursunuz.

Bakın bazıları çok abartıyor,resmen hayatı dersane test kitabı arasında,dört duvar arasında geçiyor.Bu çok yanlış.Ben size sadece normal zamanlarınıza göre kendinize çeki düzen verin diyorum.Mesela eskiden arkadaşlarınızla dışarda 3-4 saat vakit geçiriyosanız öss zamanında bunu 1 saate yarım saate indirin,Kendinize ufak ufak ödüller koyun.örneğin şu denemeden şu kadar net yaparsam sinemaya gideceğim gibi.Ama bu sürekli olmasın dediğim gibi herşeyi dozunda yapın.

Eğer evde bilgisayarınız varsa size tavsiyem bilgisayarı kutusuna koyup kaldırın,en azından hazirana kadar.Çünkü monitör senin süratına bakarken bodyforum,msndeki kızlar ya da oyunlar aklından çıkmaz,biraz giriyim dersin ondan sonra da çıkmazsın :D

Eğer body yapıyorsanız Öss için body e kesinlikle ara verin.Çünkü bicepsim mi küçük kaldı,benchte şu kadar neden basamıyorum gibi düşünceler sürekli kafanızı meşgul eder ders falan çalışamazsınız.Sınavdan sonra üniversiteye gittiğiniz zaman kafanız rahat bi şekilde istediğiniz kadar spor yaparsınız,ama önce geleceğinizi garanti altına alın.

Bakın burası extra önemli,arkadaş seçiminizi çok iyi yapın.Ders çalışmayan,sürekli sizi dışarı çağıran falan arkadaşlarınız varsa önce onlara durumunuzu adamakıllı oturun izah edin,anlamazlarsa da işim var,ders çalışıyorum diyip reddetmeyi bilin,hatta bana kalırsa cep telefonunuzu çoğu zaman kapalı tutarsanız iyi olur,böylece kimse kafanızı karıştıramaz.Şunu da söylüyüm eğer b insan gerçek arkadaşınızsa zaten bu konularda anlayışlı olacak ve Öss durumunuzu bilerek ona göre davranacaktır.Ee zaten çok ısrarcı ve sürekli ders dışı birşeyler yapmakta ısrar ediyorsa ya sizi dersten soğutmak istiyordur ya da anlayışı kıttır,zaten böyle insanlarla sınavı kazandıktan sonra selamlaşacağınız bile meçhuldür bunu unutmayın ;)

Bakın siz gelecek savaşındasınız.Onun için özellikle de erkekler :D biraz hormonlarınıza söz geçirmeyi bilin.Dersanede şurda burda kız peşinde koşmayın,eğer önceden devam eden ciddi bi ilişkiniz yoksa bana kalırsa sınav zamanına kadar çapkınlığa ve gönül işlerine ara verin.Çünkü Öss zamanında en uzak durulması gereken şeylerin başında bunlar gelir.Bi kaptırırsanız daha toparlayamazsınız söylüyüm :D Dersaneye sadece ders ve etüt için gidin,kızlarla da sadece normal arkadaşlık ve ders muhabbetiniz olsun,aman diyim bi iki aylık takılma sonucu bütün bi yılın maddi-manevi emekleri boşa çıkabilir aman dikkat :D

Gelelim stres konusuna,herkesin ruh hali farklıdır,kimisi çok soğukkanlı kimisi aşırı heyecanlı olabilir.Unutmayın bu sınav sadece bilmek değil bildiğini işaetleyebilmektir.Yani siz isterseniz hoca kadar bilgili olun,stres ve heyecan yaptığınız sürece başarılı olamazsınız.Çok telaşlı ve stres yapan arkadaşlarınızdan uzak durmanızda fayda var,çünkü sizde yoksa bile olmayan stresinizi ve heycanınızı körükleyebilirler.Stresi engelleyebilmenin başta gelen yollarından birisi de budur.

Son olarak ta şunu söylemek istiyorum,herşeyin bir bedeli vardır,no pain no gain gibi kaideler Öss için de geçerlidir.Yani öyle ya da böyle belli fedakarlıklarda bulunmazsanız verim alamazsınız.

ARkadaşlarınız dışarda kızlarla kakara kikiri gezerken size evde test çözmek ya da sabahın köründe kalkıp dersaneye gitmek illaki çok zor gelecektir.1 yılınızı öyle ya da böyle sınava göre ayarlıyorsunuz kolay değil.Ama şunu unutmayın siz 10 ay bazı sıkıntılar yaşayacaksınız ama nasıl body de acı ve fedakarlık ölçüsünde verim alınıyorsa Öss de de budur.O sınava girip soruları takır takır yapıp evde tv de baktığınız zaman kazanacağınız kazanamayacağınız az çok belli olacaktır,eğer yukarda yazdığım şeylere dikkat etmiş ve sınavda da otokontrolünüzü kaybetmeden güzel bi sınav geçirdiyseniz var ya üstünüzden 1 ton yük kalkacaktır emin olun :D 10 ay boyunca yaşadığınız sıkıntılar hemen unutulacak,kafanız rahatlayacaktır :) Bu mutluluğu bütün sınava giren arkadaşlarımın yaşamasını isterim,umarım bütün arkadaşlar istediği yerlere kavuşur :)

Son düzenleme: 17 Haziran 2007
  9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben size kendi hikayemi anlatayım, bende Zafer'le aynı üniversiteden mezunum öncelikle ;)
    Bende üniversiteye ikinci denememde girdim.
    Şimdi dönüp baktığım zaman hayatımın en güzel senesi diyebilirim.
    Düşünsenize, okul gibi ama okulun baskısı, disiplini yok.
    Dersler okula göre daha erken bitiyor, ve her konu iyi kötü fikir sahibi olduğunuz, önceden bildiğiniz konular, bunun önemli bir avantajı var(katmerli gidiyorsunuz)
    Benim lisem evime cok uzakti, yollarda korkunc vakit kaybederdim, dersaneyi ise evime yürüme mesafesi bir yerden seçme şansım oldu.
    Ben body'e ara vermedim, tam tersine, haftada 4 gün sıkı idman yaptığım ve kafamı açmak ve rahatlamak açısından çok faydasını gördüğüm bir dönem oldu.
    Şansıma sınıfım çok iyiydi, arkadaşlarım kafa dengiydi, dersaneden sonra yarım saat, bir saat bir yerlerde otururduk.
    O bir sene, kendimi buldum arkadaşlar, herşeye çok daha fazla vaktim oldu.
    Test çözmeyede, sinemaya gitmeyede, spor yapmayada, kendimi dinlemeyede.
    Lisede yollara verdiğim zamanı, hocaların otoritesiyle gerilen bünyeme ilaç gibi geldi bir seneyi sadece tek bir olaya ayırmak.
    Bu yazının ana fikri, ilk sene giremezseniz sakın haa üzülmeyin, ikinci sefer çok daha iyi hazırlanıp, rahat rahat istediğiniz yere girebilme şansınız çok çok daha yüksek.
    Sırf ilk sene gireyim diye, abuk sabuk bölümler seçmeyin ya da ailenizi zor duruma sokacak şekilde vakıf üniversitelerine girmeyin, ikinci sene sigorta olarak vakıf üniversitelerini yazarsınız en kötüsü, ancak ikinci defa daha iyi hazırlanıp şansınızı denemekten çekinmeyin, ben çok memnun oldum, moralimi bozmadan ikinci defa hazırlanmış olmama.
    Tabii bu sene sınava giren dostlar dilerim istedikleri yerleri kazanırlar ;)

10. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Evet bu 4. girişim sınavdan ilk çıkanlardanım:D.Tabi soytarılığına girdiğim için girerken hiç bir heyecan yoktu:)Ama sorular zor geldi.Bi sene boyunca dershaneye gidip hazırlanan arkadaşlara ne diyecek bilmiyorum ama.Sorularda çok fazla geldi çöz çöz bitmiyorduhAçık öğretime tam gaz devam :) .Ama seneye ciddi bi hazırlanim zafer dediklerini denicem aklımdan çıkmasın

Son düzenleme: 17 Haziran 2007
  11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    zafer demişki:
    Eğer body yapıyorsanız Öss için body e kesinlikle ara verin.Çünkü bicepsim mi küçük kaldı,benchte şu kadar neden basamıyorum gibi düşünceler sürekli kafanızı meşgul eder ders falan çalışamazsınız.Sınavdan sonra üniversiteye gittiğiniz zaman kafanız rahat bi şekilde istediğiniz kadar spor yaparsınız,ama önce geleceğinizi garanti altına alın.

:S Düşünemiyorum bile ben kendim için böyle birşeyi gecen yıl yaptım bu hatayı dgs den önce 1 ay ara verdim .Göbeğim büyüyor biceps küçülüyor,triceps görünmüyor vs. vs. lanet bir 1 aydı sınavda kötü geçti.Onun için bu yıl body ye kesinlikle ara vermiyeceğim.sınavdan 2 gün önce son antrenmanımı yapıcam sınavdan önceki gün ara ve sınavdan sonra akşam tekrar antrenman :)

Bu arada öss ye girmişbulunuyorum sorular çok kolaydı çalışanların çok iyi notlar alıcağına eminim.

12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Umarım istediğin gibi bi sonuç alabilirsin Veyron :) Ya istisnalar olabilir.Ama çoğu insanın body ile Öss yi bi arada yürütmesi bence zor.Kendine güvenenler,etkilenmeyenler tabiki yapabilirler.Ama ben etkileneceğimi düşündüm ve bıraktım.Şimdi de salondan çıkmıyorum :D

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bakma saate sen forumun saati yanlış :D

14. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    evet bende girdim :)

Turkce kolaydi sanki ama tarih sorulari cok gicikti sinir oldum :D

Hayirlisi olsun nediyim..

15. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende girdim sınava, kendime uyuz oldum açıkcası zaman kontrolüm yok, türkçe 1 i yarısına kadar yetiştirebildim, çok saf hissediyorum kendimi, ha sınavım ortalama insanlar için iyi geçmiş olabilir ancak bana göre kötü geçti, tıp istiyorum ve bu sene imkan ihtimal yok gibi geliyor, Mat-2 kolaydı cidden, fizik-2 ise birazcık beklediğimden zor çıktı açıkcası, yani beklediğim yerlerden gelmedi, umursamadığım konulardan çıktı, bu sene ilk girişim biyoloji'den 2 soru yaptım, 1.bölüm mat fen iyi geçti, dediğim gibi Türkçe'ye zaman kalmadı, belki mesaj kirliliği yapıyorum kusura bakmayın ama içimden çok geldi bunları yazmak :) hatta birazdan oturup çalışmaya başlama isteği var içimde ama sanki abartıyorum gibime geldi (= sorulara çamur atmamak gerek mat2 de bi tane adım gibi bildiğim integral sorusunu vs vs yapamadım, çok utanıyorum kendimden yani yuh diyorum nasıl yapamam ben bu soruyu gibisinden..
    Neyse olmuş ile ölmüşe çare bulunamazmış..

16. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    düzenli ve planlı çalışma herşeyin başı. kendimden biliyorum. ben meslek lisesi mezunuyum. benim dönem de öyle katsayı falan yoktu. meslek liseleri malum, mesleki eğitim verdiklerinden biz de diğer derslere boş veriyorduk. son sınıfta herkes sınava giriyor diye ben de girdim. o sene bi puan alamadık. lise bitti 1 yıl boş gezenin boş kalfası şeklinde dolaştım, yattım. ertesi yıl baktım olmayacak dersaneye başladım. tam takır. düzeli ve sistemli çalıştım. yıl sonu denemelerinde dersane de ilk 10 nun içindeydim. sözelden.

sonuç, hukuk fakültesine girebiliyorken sağolsun hocam tercihlerimi karıştırıp sıralattığı için ege iletişimi bitirdim. boşa giden bi 4 yıl.....şimdikiler en azından sınav sonuçları açıklandıktan sonra tercih yaptıkları için şanslılar....tercihlerinizi iyi yapın. son pişmanlık fayda etmiyor. istemediğiniz bi bölümde okumak zulüm.....tecrübe ile sabittir....

17. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    üf be:)
    Ben sadece ilk bölümü yaptım sora twden falan hesapladııma göre 210 puan rahat çıkıo..Barajı geçmek istiodum fazla kaçmış:D

Şimdi en az sınaw kadar önemli tercih süresi başlıcak..Umarım doğru tercihler yapar herkes..

18. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaş seçimi kesinlikle çok önemli,etüdlerden alıp bira içmeye götüren arkdaşlarız varsa benm gibi 220 yapmak için yırtınırsınız:) 1. bölüm çocuk oyuncağıydı ama 2. bölümde adeta nutkum tutuldu,felaket zordu.220 falan alıp okuldanda 60 gibi gelip metalurji kazanırsak kaymak gibi olur.

19. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaş seçimi kesinlikle çok önemli,etüdlerden alıp bira içmeye götüren arkdaşlarız varsa benm gibi 220 yapmak için yırtınırsınız:) 1. bölüm çocuk oyuncağıydı ama 2. bölümde adeta nutkum tutuldu,felaket zordu.220 falan alıp okuldanda 60 gibi gelip metalurji kazanırsak kaymak gibi olur.

nedir metalürji ne işe yarar. çocukluk hayalin galiba. ne denir burdan mezun olana metalurjist mi?....

Son düzenleme: 18 Haziran 2007
  20. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    içnde metal olan hammaddelerden mühendislik,tıp vb. bir sürü alanda kullanılabilecek malzemeler üretmeye yarar.Mezunlarına metalurji ve malzeme mühendisi deniliyor.çocukluk hayalim falan değil,babamın işleri yürütmek için seçtim daha önce makina müh. olmayı düşünüyodm ama sınav felaket olunca metalurjiye bakıcaz..

Sayfayı Paylaş