Çok kararsızım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Apotheosis tarafından 17 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlarbu spordaki 4. ayım yaklaşık 2 ay sonra bu spordaki 6. ayımda suplement kullanmayı düşünüyorum 6 ay lık bir bulk dönemi yapıcam ve bir kombinasyon yapmak istiyorum Kesinlikle glutamine kullanıcam ama bu ürünün yanıda hengi ürün bana daha üst performans verir protein tozu kullanmıyorum zaten iyi beslendiğimi düşünüyorum 70 kiloyum ve normal beslenme ile 100-120 gr protein alıyorum onun için protein tozu düşünmüyorum ama bi ara kreatin düşünmüştüm yaşım 16 burada okuduğuma göre 18 yaş altına önerilmiyormuş kalıcı kas yırtılmalarına neden oluyormuş o yüzden kreatin ile ilgili kafamda soru işaretleri var arkadaşlar glutamine tek başına yeter mi ? Yoksa sizin önere bileceğiniz suplementler varmı 6 ayda mucize beklemiyorum ama alabileceğim en yüksek verimi almak istiyorum şimdiden teşekkürler :)

2. brhmcr

brhmcr Guest

16 yasindasin, iyi besleniyorsun, iyi idman yapiyorsun, kanin kayniyor. Bence glutamine vs ye para verecegine daha kalitelendir beslenmeni, kaliteli yiyorsundur belki ama protein kaynaklarini cesitlendir, kaliteli karbo al. Bir sure sonra buyumen azalir, olcu alamazsin 18 den sonra creatine bakarsin.

3. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Bence de 6. ay için Glutamine e gerek yok..

Protein yüklen derim.. Supplement konusunda tavsiyem Muscletech veya Gaspari.

4. brhmcr

brhmcr Guest

16 yasinda 4 ay spor yamis uyeye suplement tavsiyesi ne kadar dogru bilemiyorum.

5. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum sen cok sıkı beslenmeye bak bırak supplement falan alma önce bi 19-20 yaslara gel hem o yaslara kadar da vucudun toparlanmıs buyumeye hazır olur sonra dusunursun supplementi su anlık gerek yok hic iyi beslen

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ton balığını, mercimeğini, kırmızı etini, tavuğunu, balığını, yumurtasını, sütünü, peynirini, yulafını, hatta mantarını, fasulyesini, bulgur pilavını, nohutunu, soyasını yetecek kadar tüketen 16 yaşında ve 4 aydır bb yapan bir gencin bana kalırsa supplemente ihtiyacı olmaz. acelen yoksa supplemente para harcamana da gerek yok. illa bulk olacağım, post workout ürünler istiyorum diyorsan idmandan sonra şekerli su ya da muz tüketmek gibi, idmandan 1.5-2 saat evvel makarna yemek gibi, öğünlerini bol tutmak gibi, okula evden sandviç hazırlayıp götürmek gibi çözümler bulabilirsin...

7. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Glutamine alacağım dediği için onun yerine Protein önerdim..

Tabi keşke hiç birini kullanmak zorunda kalmasak.. Hepimizin sürekli Et-Tavuk yiyebilecek imkanı olsa o zaman hiç gerek yok zaten böyle şeylere :)

Yaşın 16 olduğunu da atlamışım ayrıca bu yaş için çok erken en azından bir 18-19 dan sonra yüklenmeli..

Sayfayı Paylaş