Sıçrama Arttırma ,Smaç Basma

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve NuubDunker tarafından 4 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. NuubDunker

NuubDunker Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DUNKER
    Yer:
    KONYA
    Burda bununla ilgili yazı görmedim faydalanacak arkadaşlaar vardır diye düşünerek yazıyorum
    Zıplamamızı arttırmamız için ilk olarak bunu hayal etmemiz gerekir cidden isteyeceksin zahmetlli bi iştir yani çok ağır bacak günleri gibi olur ağırlık çalışan abilerim bilir yada sırt antrenmanı gibi biz bunu istiyoruz ve nasıl başaracağımıza geçelim
    1-Hareket etmek
    En önemli kural hareket etmek bunu yaparkende POSTÜR kavramına uyarak yapacağız kendimizi sakatlıklardan korumak adına internette bissürü form var youtubdan özelllikle bakıp kendinizinkini videoya alıp kıyaslayabilirsiniz.Elinizde çalışma programınız olsun internetteki AİR ALERT efsanesine zaman harcamayın
    ben 3 yıl olucak işte bu işlerle uğraşalı alayını uyguladım fayda verenler ilk başta yaptığım plyometric çalışmalar ve şuan yaptığım ağırlık çalışmalarıdır
    Bunları yaparken dikkatli olamlı vücüd ağırlığımız dışında ağırlık kaldırmanın sanat olduğunu unutmamalı ve ego yapmamanızı öneririm deyse sakatlığa çok güzel davet çıkarırsınız

2-Beslenme
    Beslenme içinde birsürü rehber gibi içerikler çok lakin biz makralara bakacaz biraz microlarla çok uğraşmıyacaz EĞER KİLOLUYSANIZ iş değişir diyet uygulamanız lazım daha çok vücütgeliştirmeci abilerimden destek alın bu forum bu konuda bize muhteşem destek sunuyor
    BOL SU İÇİN KİLONUZUN 20KGSİNE 1LT SU DÜŞER VE ANTRENMAN YAPTIĞINIZ GÜN ÇALIŞTIĞINIZ SAAT BAŞI 1LT ALIN Proteince zengin 4 öğün bikaç ara öğür antrenman önü yüklemeleri yaparak güzel sonuç alabilirsiniz.
    Öğünlerinizde tavukgöğsü butu kanadı tüketin yulaf,makarna,pirinç,bulgur,patates gibi komplex karbonhidratlar alın bunlar ikisi bi öğünde yiyin miktarı abartmayın 100gr but 200pirinç gibi ölçmeler yapmanıza bence gerek yok ama çok işsizseniz tartınız ölçüyorsa yapın sulu susuz ağırlıklarını tabakla hesab ediyorum ben 2 tabak makarna gibi ,ARA ÖĞÜNLERde ise kaliteli yağ içeren tahıllar yiyecez yerfıstığı badem fındık kaju gibi olabildiğince sossuz ve kuruyemişçiden almaya çalışın daha az işlenmiş oluyor markette satılanlara nazaran YÜKLEME ben bunu kafein ve kreatin olarak yapıyorum isteyen betalanin arginin gibi destekleri koyarakta yapabilir çalışmadan 30 dkka öncefincan filtre kahve ve günün herhangi bi saatinde kreatin alın bunu şiddetle SUPPLEMENT olarak almanızı öneririm zaten burda 1-2 kilo kırmızı et yiyecek bengalkaplanları yok ve o eti yerken sadece kreatin kısmını çekip alma lüksümüzde yok bize faydalı veya faydasız birçok şeyi sindirmeye zorlar gerek yok CREAPURE KREATİN MONOHİRAT alın rahatınıza bakın sabah öğlene doğru saat 12 gibi bitane çakın 5grmlık ölçekle mis bu beslenme programı BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDEKİ JUMPER kardeşlerim için yeterlidir benden daha tecrübeli ve bilgili abilerim burda var sorunuz olursa onlara sorun kolori hesaplama vb durumalara AĞIRSAĞLAM adlı siteden yapın size bi önerimde http://www.1percentedge.com busitedende hesaplamalarınız ayarlayabilir istekleriniz amaçlarınız doğrultusunda Program yapmak PLAN yapmak MOTİVASYONUNUZU arttırır

3-
    Esnetme
    bu konu çok önemli bir konu biz antrenman yaparken kaslarımız kısalacaktır ve bunu esneme egserzileri yaparak eski haline getirmeliyiz.
    Ben lastik gibi düşünüyorum ne kadar uzatırsak okdar güç birikir eseneme potansieline yani ESNEK liğimize göre çıkacağımız yükseklik uzunluk artar
    Doğru esnetme şekli ve rutini için Arda Alpur Nick Edison gibi kanallar var siz merak etttiklerinizi youtubta aratarak ulaşabilirsiniz eğer bu yazı ilgi görürse bu işe HEVESLİ arkadaşlar abilerim varsa ben yardımcı olurum gerekirse youtubta kanal açarız oradan daha iyi anlatım yapabiliriz .Esnetirken fazla zorlamayın kaslarınızı dinleyin yavaş yavaş yapın bu sizi RAHATLATIR dokuya daha fazla OKSİJEN girmesini sağlar antrenman performansınızı kesin arttıracaktır sakatlanma risklerini bir nebze azaltacaktır yeri geldiğinde ağrılarınızıda giderebilir.Faydasını bilmiyorum ama streaching iyi eşleşmiş bir diyetle kolestrolü azaltabiliyormuş.Çok fazla abartmayın ama sabah yapacağınız egsersizlerin içinde olsun antrenman sonu detaylı ve derin bir STREAcH rutini uygulayın birde yatmadan önce yapınca daha kaliteli uyuduğumu hissediyorum tavsiye ederim ama bi antrenman sonunda yapacağınız kadar gerekli değil

4-
    Uyku fazla uzatmaya gerek yok bizim için 10.00da yatağa gir telefon vb dikkat çekiçi etmenleri uzaklaştır alarmınız varsa durabilir ışığı kapatıp uyuyun süre içinde 8-10 saat büyüme çağında olanlar için yeterlidir önemli olan nokta 10da uyumak isterseniz 6 saat uyursunuz bu size gerekli sentezleri yapıp endokrin sistemlerini çalıştırmaya yetecek bisüre kısaca yediğimiz besinler ve kas,güç kazanımları için 10da uyuyup en az 6 saat uyuyun ışıksız olsun

5-Motivasyon
    Bu kişiden kişiye göre değişebilir kimi bunu arzular bunun için yaşar kimisi birine kendini kanıtlamak için yapar kimi inat için birçok neden var ama önemli olan bence sonuç senin hedefin ne nekadar istedin bunları düşün onna göre yap NO PAİN NO GAİN ilkesini workokut dışında yemeklerinizi hazırlarken hayatınızdan fedakarlık ederkende kullanın ( no pain no gain diye çoşmayın benim gibi fıtık olursunuz sonra ağrılıklarve zıplamanız zamanla artacaktır bu uzun ve zahmetli biriş lakin sonunda sizin uçtuğunuzu söylemeleri bile size öyle hoş gelecektir ki yaşamanız lazım)
    Youtubda kanallar var içerikler var izleyin idol ,hedef ,sayı belirleyin buda sizi yukarıya çıkışınızda destek olur

6-Ekipman
    Beyler gidip ilk günkü heyecanla tüm paranızı ne SUPPLEMENTE verin nede EKİPMANa ihtiyacınız olan ağırlıkları olan bispor salonu mümkünse hocayla fazla konuşmayın yani BROSCİENTİST olursunuz falan ama ALLAH korusun
    Salon seçerkende 1500tllik salonda aynı 150tllik salonda zaten ağırlıklarınız yapacağınız şeyler belli çeşit çeşit ağırlığa gerek yok makineyle zaten çok işimşizde yok bize güç ve denge lazım sonuçta.Hocası iyiymiş diye yada akraba var orda gaslıdır o biliyordur diye karar vermeyin bizim ülkedeki milli sporcuların bile atletikliği ortada birileri bişeyler bilseydi biz bunu görürdük (Milli olan herşey bizimdir saygım sonsuzdur lakin bu yapıcı eleştiri siz farkında olarak yapınki öğrendiğiniz yaptığınız şeyleri bi başkasıyla daha paylaşabilesiniz)
    Ayakkabı önerisi yapabilirim ilerde şuan alacaksanızda ayakkabı sizi uçurmaz calflarınız uçurur bu lafımı hatırlayınona göre para harcayın tişörte,şapkaya,bilekliğe,kolluğa, gerek yok ben sadece şortla yapıyorum AYAKKABI ŞORT ÇORAP bu 3ü bize yeter bunlar temel ekipman ihtiyacımzıdır

7-
    Burada olması önemsiz olduğu anlamına gelmesin en önemli şey bu İCE REST RECOVER diye geçer amerikada falan bu antrenman yaptıktan sonra yapılması gereken çok önemli bi adım deyse sonunuzu hemen söyliyeyim dizler pert genellikle ameliyat zıplama yasak koşma yasak Allah korusun yatalak yada destekli yürümek zorunda kalabilrsiniz
    Burdaki prensip tendon ve ligament denen dokuların yüksek basınç ve ısı ( iltihaplanma bakteri kapma gibi durumlardada olabilir bu durumlar normal deildir yara varsa eğer acilen DOKTORA gidilemsi şart) gördüklerinde şeklinin bozulması zayıflaması yırtılmaların yaşanmasından kaynaklıdır.
    Biz antrenmana ısınarak başlayacaz ve yavaş yavaşta soğutacaz tabi salonda duş varsa soğuk su tutun antrenman sonu sıcak suyla duş önermem
    nasılsa fedakarlık ve zorluk çekmemiz lazım katlanabiliriz katlanmayacakların sonu dizsizlik baştan söylemek isterim başka ismi yok istediği kadar latince ismi olsun.Eve gidince antrenman sonu öğünüzü yemeden öncede bi 10 dkka buz tutun kafidir.

Bunu hazırlama sebebim sadece tecrübeleriimi ve okuduğum bilgileri paylaşmak çok master bi sporcu değilim zaten yaşım 15 hertürlü yoruma açığım bilgilendirmemde bi yanlış varsa abilerim söyleyin hemen değiştirelim sağlık herzaman ilk plan hedefiniz en FENA sı olmak bile olsa sağlık size bu işi yapmanızda daha uzun yıllar vaat eder daha tecrübem olmadı bu konuda ama buda benim yorumum iğnedir saçma sapan haplardır tozlardı gerek yok paranızı doğral besinlere verin ben SUPPLEMENTlere bişey demiyorum zaten onlar marketten aldığımız besinler gibi onlar neyse supplementlerde odur daha kaliteli hali tabikide fazla kasmayın bide yeni başlayacaklar bu iş Serdar babanın söylediği gibi sabır işidir teker teker zincire halkaları ekleyip zamana yayın izlediğiniz veya izleyeceğiniz hiçbir DUNKER or JUMPER 1-2 yılda değil hatta 4-5 yılda değil 10 yıl gibi sürelerde yaptılar o mükemmel zenci genetikleriyle bile.
    Bu bi lifestayla yaşam felsefesi ben başımın üstünde yerin var diyenlerin üstünden atladım cidden atladım hani vardır ya uzun eşşek , birdirbir gibi oyunlarımız onları oynarken gördüğüm saygı bi başka oluyor bunu yaşamakda ayrı bir his.İlk madde ÖNCE KIÇINI KALDIR (deyse hip bölgesindeki kaslar çok zayıf ve esneksiz oluyor) herkeze başarılar diliyorum sorunuz olursa hatam olursa kesinlikle bana ulaşın PEACE OUT

Tolgaaskin ve NuubdunkerZz bunu beğendi.
  2. Tolgaaskin

Tolgaaskin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam güzel yazmışsın da kimse cevap vermemiş. Ben eline emeğine sağlık diyeyim. Ama sıçrama arttırmak için profosyonel bir yardım şart. Aynı şekilde sağlam bir program ve 3-5 günde programı bırakan hantal bir irade olmaması gerekiyor. Ben de basketbolcuyum 1.86 yım potayı çekiyorum bu sene basmaya başlayacağım inşallah. Haftanın 6 günü basketbol antrenmanları ve vücudu toparlamak için 4-5 gün fitness yapınca zıplama programı uygulayamıyorum maalesef :/

3. NuubDunker

NuubDunker Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DUNKER
    Yer:
    KONYA
    ysptığın çalışmaları hedefine göre dizayn et bende basketbolcuyken öyle yapardım çok zorluyordu ama sağlam beslenme toparlatıyor supplement oksijen falan haftada 1 dağa çıkarım yaylaya
    2 gün bacak 3 gün üst vücüt yap az hareketli çok volumlü işe yarar bidene buna uygun çok program var bro

4. fyt

fyt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam bende 1 yildir basket oynuyorum boy 181 topsuz smaç basiyorum durdugum yerden ama topla birlikte ziplayamiyorum vg bende yok bu arada kiloda 56 kilo oldum.bunu nasil duzeltebilirim elimde top varken yere cok sert d7secekmisim gibi geliyor bana o yuzden fazla ziplayamiyorum
    Bi arada basketle ilgilendiginiz icin atis gelistirmek istiyorum isabet falan bunada yardimci olurmusinz

5. NuubDunker

NuubDunker Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DUNKER
    Yer:
    KONYA
    kanka kanalım var oraya yazabilirsin NuubDunkerzz şuanlık çok bi içerik yok ama ne istediğini öğrenmek istediklerini yazarak sana göre video hazırlayabilirim

Sayfayı Paylaş